COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Скупка столового срібла (18 століття – початок 20 століття)

Столовое серебро 18 века- начала 20 века)

Тому, хто хоча б раз стикався з проблемою оцінки антикварного столового срібла, знайома ситуація, коли знайти фахівців, здатних професійно і адекватно оцінити ці речі (а часом і твори мистецтва), дуже і дуже непросто. Однак наша компанія може допомогти визначити вік предмета, пробу срібла, з якого його виготовили, художню цінність і інтерес для колекціонерів.

Наші фахівці готові безкоштовно і кваліфіковано зробити оцінку антикварних виробів, у тому числі і в режимі on-line. А в подальшому, якщо з’явиться необхідність, купити столове срібло у власника за конкурентноздатною ціною.

Історія та види столового срібла

Про людину щасливого і везучим англійці кажуть: «Народився зі срібною ложкою в роті». І це неспроста. Приказка нагадує про ті часи, коли срібло, через свою рідкості і складнощах у видобутку, цінувалося більше золота. Про цілющі ж властивості цього металу відомо ще з давнини.

У стародавньому Єгипті срібними пластинами покривали рани, в Індії – розпеченим срібним мечем знезаражували воду, на Русі дітей хрестили в срібних купелях і кидали в колодязь монетки. І тепер нам зрозуміло, чому – адже іони срібла вбивають бактерії, руйнуючи їх клітинну мембрану і, тим самим, відіграють роль природного антисептика. На срібній пластинці дифтерійна паличка гине через три дні, стафілокок – через два, а тифозна паличка – через 18 годин.

Антикварные столовые изделия из серебраОбідні прилади зі срібла виготовляли ще в стародавньому Римі та древній Ассірії. Користувалися сріблом і пізніше: до 13 століття воно стало улюбленим матеріалом для виготовлення столового посуду. Спочатку столові прилади з металу служили відмінною рисою знаті, таким показовим чином отделявшей себе від плебсу, що століттями користувався глиняному або дерев’яним посудом.

Але масове використання срібла для виробництва не тільки прикрас, але і посуду, почалося лише з середини 18-го століття, що призвело до створення чудових виробів, що радують око вже третю сотню років. З тих пір і увійшло в життя людей таке поняття, як «фамільне срібло».

Різноманітність столових предметів і начиння з цього металу може вразити навіть саме багата уява. Це свічники та портсигари. Ложки, виделки та ножі, спинці і тарілки, статуетки з вазами, табакерки, страви та підноси, чайники і кавники, глечики, цукорниці і маслянки. Гуртки та стопки. Кільця для серветок і срібні самовари. Виконана знаменитими майстрами минулого і позаминулого століть, антикварний посуд майже завжди підписана і має оригінальні клейма самих авторів або їх фірм.

Багато років срібні столові сервізи служили показником добробуту сім’ї, її соціального статусу. Вважалося хорошим тоном дати дочки в придане набір столового срібла. Срібні речі, які могли розповісти історію кількох поколінь родини, грали роль своєрідних талісманів. Вважалося, що вони оберігають рід. «Родовий срібло» подавалося на стіл дорогим гостям і передавалося у спадок.

Старинное столовое серебро с вставками фарфора

Ставши в наш час експонатами колекцій, старовинне столові прилади з срібла так і залишилося предметом побуту, для якого його і створювали спочатку. І про це свідчить безліч деталей, непомітних оку непрофесіонала. Наприклад, на ручках чайників і кавників завжди є теплоізоляційна вставка з дерева або кістки, яку обов’язково додавали майстра, щоб взявшись за предмет не обпекти руки.

Або ще одна особливість – на чайних і кавових парах (так само, як і на срібних підстаканниках) завжди присутні вставки з порцеляни. І це теж доказ їх старовинного походження, яке підтверджує, що перед нами не просто красива дорога дрібничка, а річ зі своєю власною і дуже давньою історією.

Саме дрібниці, подібні цим, і допомагають фахівцеві визначити – чи дійсно перед ним антикварне виріб або штучно зістарена підробка.

Основні виробники столового срібла

У Європі пальма першості з виробництва столового срібла по праву належала французьким майстрам. І спочатку ними не переслідувати ніяких естетичних цілей. Срібний посуд цінувалася в ті часи більше за свої антисептичні властивості і вартість самого металу.

Столовое серебро Одиот

Тільки під час правління Людовика XIV їх ремесло перетворилося на справжнє мистецтво. При його дворі працював талановитий ювелір Жан-Батист-Клод Одіо (Odiot), під ім’ям якого випускалася не тільки срібний посуд, але й інші вироби. Срібні шедеври цієї знаменитої марки і сьогодні є для столового срібла синонімом французького смаку.

Серед знавців також цінуються вироби французького заводу Ercuis, який протягом не одного століття випускає посуд і посріблені предмети зі скляними елементами.

Одним з найбільш знаменитих французьких майстрів 19-го століття, що виготовляли столове срібло, вважається Hippolyte Thomas, який працював у Парижі.

Найважливішою подією в історії англійської срібного посуду став декрет короля Едуарда I, виданий в 1335 р, який свідчив, що «жоден срібних справ майстер не повинен виробляти посуд або які-небудь інші вироби зі срібла, не використовуючи для цього належних і якісних сплавів ». Чисте срібло занадто м’яке і вже тоді було відмічено, що добавки до нього міді роблять сплав більш міцним, більш відповідним для виготовлення посуду. Але це загрожувало недобросовісним ставленням виробника до тих хто, купуючи його срібло, насправді купував би дешеву мідь.

Столовое серебро George Ridley & Nathan Hayes Декрет же регламентував відсоток добавки і примушував майстрів не тільки дотримуватися встановлених норм, але і таврувати вироби, відповідаючи так за їх якість головою. Саме після цього термін «столове срібло» став означати те ж саме, що означає і зараз.

В Англії знаменита столовий посуд виготовлялася майстернями George Ridley & Nathan Hayes (Честер), Wakely & Wheeler (Лондон), John & William F Deakin (Шеффілд) і Barker Brothers Limited (Бірмінгем) і багатьма іншими.

Відомими виробниками німецької срібного посуду були фабрики Robbe & Berking, Robert Freund, Franz Schnell Halle, Herbert Zeitner і кілька інших сімейних мануфактур.

Красою і витонченістю відрізнялися і роботи датських майстрів – Anton Michelsen, Hans Hansen, Georg Jensen і COHR.

Столовое Кубачинское серебро

У царській Росії найбільшими постачальниками столового срібла були московські фабрики Лорие, Хлєбнікова, Постникова, Курлюкова, торговий дім «Брати Грачова» і прославлення петербурзькі майстерні Карла Фаберже, ціни на вироби яких досягають вже багато років воістину нечуваних висот.

І, звичайно ж, не можна не згадати знамените «Кубачінскіе срібло», назване так за місцем виготовлення – дагестанському аулу Кубачи. Слава цих майстрів була настільки велика, що про них знав весь світ і навіть царі не гребували подарунками з цих великолепнейших виробів.

Рідкісні вироби столового срібла

Найхимернішим і рідкісним з різноманітних столових приборів вважається Eperegne – ваза для середини столу, що складається з декількох ярусів.

А одним з найзнаменитіших – столовий сервіз графа Орлова, що складається з більш, ніж 3000 предметів і важить близько двох тонн.

Кілька цікавих фактів про столовому сріблі

Проби срібних виробів бувають такі: 800, 830, 875, 925, 960 і 999. Так, для столових приладів використовувався сплав 800-ї проби, що містить в собі 80% срібла. Через високий вміст міді, він має жовтуватий відтінок і досить швидко окислюється на повітрі, тому предмети зі срібла даної проби потребують регулярного чищення. Хоча російське столове срібло, згідно указу Катерини II виготовлялося із сплавів з пробою 840 (84).

Интересные факты о столовом серебре

Закріпившись в ужитку столове срібло, воно породило деякі традиції і правила. Наприклад, не можна перемішувати салат срібною ложкою – лише дерев’яною лопаткою. Через те, що в рецептурі багатьох салатних соусів використовується оцет, ложка може окислитися і присмак металу зіпсує блюдо.

Або ж, французький звичай. На відміну від інших країн, де при сервіровці столу прийнято класти вилку зубцями вгору, щоб не пошкодити скатертину, у Франції кладуть навпаки. Це пов’язано з тим, що герби французької знаті гравірувалися на нижній стороні приладів, а марнославним господарям вже дуже хотілося продемонструвати їх гостям.

І ще одна особливість – срібні виделки з королівських сервізів майже в два рази більше звичайних. І нічого, що незручно, зате як це підвищувало рівень значимості володаря.

Вартість старовинного столового срібла

Оскільки антикваріат має велику цінність з культурної та історичної точки зору, то і вартість старовинного столового срібла значно вище, ніж у сучасних аналогів. Хоча ціна предмета буде дуже сильно залежати від майстра, що зберігся стану, краси, повноти і комплектності набору.

Стоимость изделий столового серебра знаменитого торгового дома «Братья Грачевы»Вартість великих наборів, як правило, вище, ніж у одиночних екземплярів. Особливо, якщо в них входять такі рідкісні предмети сервіровки, як ковші, лопатки і ножі для тортів, ложки та виделки для салатів. Також величезне значення має період, коли річ була зроблена. Столове срібло, виготовлене до 1830-50 рр. буде коштувати набагато дорожче пізніше виробленого, оскільки саме в ті роки відбувся поділ між індивідуальним виробництвом посуду і масовим.

Як дуже приблизний приклад, можна навести вартість виробів знаменитого торгового дому «Брати Грачова». Кавовий сервіз з п’яти предметів (піднос, кавник, молочник, цукорниця і щипчики для цукру) загальною вагою тисяча триста вісімдесят два гр., Виготовлений в кінці 19-го століття, коштує близько 16 500 $ USD. Розкид цін досить великий, але в середньому ціна продажу за грам коливається від 7 до 15 $ USD.

Для оцінки і, якщо знадобиться подальшого продажу, столового срібла правильніше за все звертатися до професіоналів. Як відбувається оцінка? Замовник надсилає докладні фотографії антикваріату і, за наявними в кожному салоні каталогам, фахівець визначає вартість надісланої речі. Каталоги являють собою збірники результатів аукціонних торгів і дають можливість знайти аналог майже будь-якого виробу, щоб встановити його реальну на сьогоднішній день ціну. Тому працюйте з тими, хто знає свою справу досконало.

Скупка столового срібла (18 століття – початок 20 століття)

  • Русский
  • Українська
Столовое серебро 18 века- начала 20 века)

Тому, хто хоча б раз стикався з проблемою оцінки антикварного столового срібла, знайома ситуація, коли знайти фахівців, здатних професійно і адекватно оцінити ці речі (а часом і твори мистецтва), дуже і дуже непросто. Однак наша компанія може допомогти визначити вік предмета, пробу срібла, з якого його виготовили, художню цінність і інтерес для колекціонерів.

Наші фахівці готові безкоштовно і кваліфіковано зробити оцінку антикварних виробів, у тому числі і в режимі on-line. А в подальшому, якщо з’явиться необхідність, купити столове срібло у власника за конкурентноздатною ціною.

Історія та види столового срібла

Про людину щасливого і везучим англійці кажуть: «Народився зі срібною ложкою в роті». І це неспроста. Приказка нагадує про ті часи, коли срібло, через свою рідкості і складнощах у видобутку, цінувалося більше золота. Про цілющі ж властивості цього металу відомо ще з давнини.

У стародавньому Єгипті срібними пластинами покривали рани, в Індії – розпеченим срібним мечем знезаражували воду, на Русі дітей хрестили в срібних купелях і кидали в колодязь монетки. І тепер нам зрозуміло, чому – адже іони срібла вбивають бактерії, руйнуючи їх клітинну мембрану і, тим самим, відіграють роль природного антисептика. На срібній пластинці дифтерійна паличка гине через три дні, стафілокок – через два, а тифозна паличка – через 18 годин.

Антикварные столовые изделия из серебраОбідні прилади зі срібла виготовляли ще в стародавньому Римі та древній Ассірії. Користувалися сріблом і пізніше: до 13 століття воно стало улюбленим матеріалом для виготовлення столового посуду. Спочатку столові прилади з металу служили відмінною рисою знаті, таким показовим чином отделявшей себе від плебсу, що століттями користувався глиняному або дерев’яним посудом.

Але масове використання срібла для виробництва не тільки прикрас, але і посуду, почалося лише з середини 18-го століття, що призвело до створення чудових виробів, що радують око вже третю сотню років. З тих пір і увійшло в життя людей таке поняття, як «фамільне срібло».

Різноманітність столових предметів і начиння з цього металу може вразити навіть саме багата уява. Це свічники та портсигари. Ложки, виделки та ножі, спинці і тарілки, статуетки з вазами, табакерки, страви та підноси, чайники і кавники, глечики, цукорниці і маслянки. Гуртки та стопки. Кільця для серветок і срібні самовари. Виконана знаменитими майстрами минулого і позаминулого століть, антикварний посуд майже завжди підписана і має оригінальні клейма самих авторів або їх фірм.

Багато років срібні столові сервізи служили показником добробуту сім’ї, її соціального статусу. Вважалося хорошим тоном дати дочки в придане набір столового срібла. Срібні речі, які могли розповісти історію кількох поколінь родини, грали роль своєрідних талісманів. Вважалося, що вони оберігають рід. «Родовий срібло» подавалося на стіл дорогим гостям і передавалося у спадок.

Старинное столовое серебро с вставками фарфора

Ставши в наш час експонатами колекцій, старовинне столові прилади з срібла так і залишилося предметом побуту, для якого його і створювали спочатку. І про це свідчить безліч деталей, непомітних оку непрофесіонала. Наприклад, на ручках чайників і кавників завжди є теплоізоляційна вставка з дерева або кістки, яку обов’язково додавали майстра, щоб взявшись за предмет не обпекти руки.

Або ще одна особливість – на чайних і кавових парах (так само, як і на срібних підстаканниках) завжди присутні вставки з порцеляни. І це теж доказ їх старовинного походження, яке підтверджує, що перед нами не просто красива дорога дрібничка, а річ зі своєю власною і дуже давньою історією.

Саме дрібниці, подібні цим, і допомагають фахівцеві визначити – чи дійсно перед ним антикварне виріб або штучно зістарена підробка.

Основні виробники столового срібла

У Європі пальма першості з виробництва столового срібла по праву належала французьким майстрам. І спочатку ними не переслідувати ніяких естетичних цілей. Срібний посуд цінувалася в ті часи більше за свої антисептичні властивості і вартість самого металу.

Столовое серебро Одиот

Тільки під час правління Людовика XIV їх ремесло перетворилося на справжнє мистецтво. При його дворі працював талановитий ювелір Жан-Батист-Клод Одіо (Odiot), під ім’ям якого випускалася не тільки срібний посуд, але й інші вироби. Срібні шедеври цієї знаменитої марки і сьогодні є для столового срібла синонімом французького смаку.

Серед знавців також цінуються вироби французького заводу Ercuis, який протягом не одного століття випускає посуд і посріблені предмети зі скляними елементами.

Одним з найбільш знаменитих французьких майстрів 19-го століття, що виготовляли столове срібло, вважається Hippolyte Thomas, який працював у Парижі.

Найважливішою подією в історії англійської срібного посуду став декрет короля Едуарда I, виданий в 1335 р, який свідчив, що «жоден срібних справ майстер не повинен виробляти посуд або які-небудь інші вироби зі срібла, не використовуючи для цього належних і якісних сплавів ». Чисте срібло занадто м’яке і вже тоді було відмічено, що добавки до нього міді роблять сплав більш міцним, більш відповідним для виготовлення посуду. Але це загрожувало недобросовісним ставленням виробника до тих хто, купуючи його срібло, насправді купував би дешеву мідь.

Столовое серебро George Ridley & Nathan Hayes Декрет же регламентував відсоток добавки і примушував майстрів не тільки дотримуватися встановлених норм, але і таврувати вироби, відповідаючи так за їх якість головою. Саме після цього термін «столове срібло» став означати те ж саме, що означає і зараз.

В Англії знаменита столовий посуд виготовлялася майстернями George Ridley & Nathan Hayes (Честер), Wakely & Wheeler (Лондон), John & William F Deakin (Шеффілд) і Barker Brothers Limited (Бірмінгем) і багатьма іншими.

Відомими виробниками німецької срібного посуду були фабрики Robbe & Berking, Robert Freund, Franz Schnell Halle, Herbert Zeitner і кілька інших сімейних мануфактур.

Красою і витонченістю відрізнялися і роботи датських майстрів – Anton Michelsen, Hans Hansen, Georg Jensen і COHR.

Столовое Кубачинское серебро

У царській Росії найбільшими постачальниками столового срібла були московські фабрики Лорие, Хлєбнікова, Постникова, Курлюкова, торговий дім «Брати Грачова» і прославлення петербурзькі майстерні Карла Фаберже, ціни на вироби яких досягають вже багато років воістину нечуваних висот.

І, звичайно ж, не можна не згадати знамените «Кубачінскіе срібло», назване так за місцем виготовлення – дагестанському аулу Кубачи. Слава цих майстрів була настільки велика, що про них знав весь світ і навіть царі не гребували подарунками з цих великолепнейших виробів.

Рідкісні вироби столового срібла

Найхимернішим і рідкісним з різноманітних столових приборів вважається Eperegne – ваза для середини столу, що складається з декількох ярусів.

А одним з найзнаменитіших – столовий сервіз графа Орлова, що складається з більш, ніж 3000 предметів і важить близько двох тонн.

Кілька цікавих фактів про столовому сріблі

Проби срібних виробів бувають такі: 800, 830, 875, 925, 960 і 999. Так, для столових приладів використовувався сплав 800-ї проби, що містить в собі 80% срібла. Через високий вміст міді, він має жовтуватий відтінок і досить швидко окислюється на повітрі, тому предмети зі срібла даної проби потребують регулярного чищення. Хоча російське столове срібло, згідно указу Катерини II виготовлялося із сплавів з пробою 840 (84).

Интересные факты о столовом серебре

Закріпившись в ужитку столове срібло, воно породило деякі традиції і правила. Наприклад, не можна перемішувати салат срібною ложкою – лише дерев’яною лопаткою. Через те, що в рецептурі багатьох салатних соусів використовується оцет, ложка може окислитися і присмак металу зіпсує блюдо.

Або ж, французький звичай. На відміну від інших країн, де при сервіровці столу прийнято класти вилку зубцями вгору, щоб не пошкодити скатертину, у Франції кладуть навпаки. Це пов’язано з тим, що герби французької знаті гравірувалися на нижній стороні приладів, а марнославним господарям вже дуже хотілося продемонструвати їх гостям.

І ще одна особливість – срібні виделки з королівських сервізів майже в два рази більше звичайних. І нічого, що незручно, зате як це підвищувало рівень значимості володаря.

Вартість старовинного столового срібла

Оскільки антикваріат має велику цінність з культурної та історичної точки зору, то і вартість старовинного столового срібла значно вище, ніж у сучасних аналогів. Хоча ціна предмета буде дуже сильно залежати від майстра, що зберігся стану, краси, повноти і комплектності набору.

Стоимость изделий столового серебра знаменитого торгового дома «Братья Грачевы»Вартість великих наборів, як правило, вище, ніж у одиночних екземплярів. Особливо, якщо в них входять такі рідкісні предмети сервіровки, як ковші, лопатки і ножі для тортів, ложки та виделки для салатів. Також величезне значення має період, коли річ була зроблена. Столове срібло, виготовлене до 1830-50 рр. буде коштувати набагато дорожче пізніше виробленого, оскільки саме в ті роки відбувся поділ між індивідуальним виробництвом посуду і масовим.

Як дуже приблизний приклад, можна навести вартість виробів знаменитого торгового дому «Брати Грачова». Кавовий сервіз з п’яти предметів (піднос, кавник, молочник, цукорниця і щипчики для цукру) загальною вагою тисяча триста вісімдесят два гр., Виготовлений в кінці 19-го століття, коштує близько 16 500 $ USD. Розкид цін досить великий, але в середньому ціна продажу за грам коливається від 7 до 15 $ USD.

Для оцінки і, якщо знадобиться подальшого продажу, столового срібла правильніше за все звертатися до професіоналів. Як відбувається оцінка? Замовник надсилає докладні фотографії антикваріату і, за наявними в кожному салоні каталогам, фахівець визначає вартість надісланої речі. Каталоги являють собою збірники результатів аукціонних торгів і дають можливість знайти аналог майже будь-якого виробу, щоб встановити його реальну на сьогоднішній день ціну. Тому працюйте з тими, хто знає свою справу досконало.

КОММЕНТАРИИ
Автор комментария: Ігор, дата публикации: 2-25-2020 в 16:11:55

Доброго дня!Скажіть, будь ласка, чи можна у Вас оцінити декілька дореволюційних серебряних ложок та як додати їх світлини до цього коментаря?Дякую, та чекаю на Вашу відповідь.

Автор комментария: Oleg, дата публикации: 2-27-2020 в 12:38:12

Добрый день.
Да, мы сможем сделать оценку.
Для этого необходимо отправить нам фото через форму на сайте,
или через Viber, Telegram на номер:
+38(068)-222-23-24


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

  • Відео огляд

    Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

  • Чистка монет

    Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.