COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Нумізматика для новачків в питаннях і відповідях

Нумизматика для новичков в вопросах и ответах

Монети є одним з найцікавіших предметів колекціонування. Будь-яка монета – від найдавнішої до сучасної має свою історію і певну цінність.

Основні поняття нумізматики

Початківець нумізмат в процесі створення колекції стикається з багатьма незрозумілими позначками і термінами.

Монета  – грошовий знак, виготовлений з будь-якого матеріалу (в більшості випадків це метал), що володіє певною формою, гідністю і вагою. На даному етапі монетними дворами світу здійснюється випуск розмінних, пам’ятних, колекційних та інвестиційних монет. Велика частина сучасних монет має правильну круглу форму і виробляється з металу методом карбування.

Пам’ятні монети  – монети, випуск яких відбувається в пам’ять про якусь подію, не пов’язаному з ювілейною датою.

Інвестиційна монета (вагова)  – емітується центральним банком держави з метою створення фонду заощаджень населенням. В обіг такі монети не випускаються. Відмітна особливість – тезавраційних (вагові) монети зазвичай на своїй поверхні мають дані, що вказують на її масу (частіше в унціях).

Основні частини монет:

Аверс – так називається лицьова, основна сторона монети.

Реверс – зворотний, протилежна аверсу сторона. Прийнято вважати реверсом ту сторону, на яку нанесений номінал. Якщо на аверсі нанесено зображення покійного монарха, в такому випадку герб держави зображується на реверсі. У всіх інших випадках герб поміщають на аверс.

Гурт – бічний ділянку монети. Всі зображення, які покривають гурт (написи, візерунки або насічки), носять назву гуртових. Обладнання та інструменти, за допомогою яких наноситься це зображення називають гуртільним.

Названия частей монеты

Існує кілька видів гурта:

 • Гладкий. Зустрічається в основному в монетах низького номіналу;
 • Напис. Може бути втиснута або опукла;
 • Сітчастий. Робиться похилими зарубками, спрямованими в різні сторони;
 • Рубчастий. Виконується за допомогою похилих зарубок;
 • Візерунок;
 • Поєднання декількох видів.

Монетна стопа  – термін, використовуваний для позначення точної кількості монет одного номіналу, яке можуть викарбувати з однієї вагової одиниці металу.

Для перевірки реального значення монетної стопи до зазначеної величиною необхідно співвіднести середню масу однієї монети і масу ваговій одиниці. Максимально припустиме відхилення від прописаної маси монети називається ремедіум.

Знаки монетних дворів

Підприємство, що випускає монету, наносить на неї позначення – знак монетного двору. Може бути зображено у вигляді монограми, кількох букв, значків, малюнків і т.д.

На монетах СРСР і Росії можна зустріти наступні знаки:

ЛМД і Л – Ленінградський монетний двір.

ЛМД і Л – Ленінградський монетний двір.

ММД і М – Московський монетний двір.

Варто враховувати, що в залежності від року випуску монети, розташування і зовнішній вигляд знаку монетного двору може відрізнятися.

Першою монетою, на яку був нанесений знак монетного двору, є рубль «ХХХ років Перемоги у ВВВ». Монограма в даному випадку лежить у частині праворуч від зображення пам’ятника. Надалі на мідно-нікелевих ювілейних радянських монетах знаки монетних дворів не ставилися.

Патина на монете

Патина  – шар оксидів, що утворилися на металевій поверхні внаслідок впливу з киснем, кислотами, вуглецем і солями. Патина не шкодить металу, а захищає його від подальшого окислення. Патина, що з’явилася на античних монетах, вважається особливо цінною і красивою. Її присутність вважається одним з критеріїв дійсності монети.

Білон  – так називають монети, купівельна вартість яких перевищує вартість металу, з якого вони виготовлені. Тобто, в основному в їх складі знаходиться лігатура. Також поняттям Білон можуть позначатися монети зі срібла нижче 500-ї проби. В якості лігатури в такому випадку використовується мідь.

Что такое грейдинг монет

Грейдинг – сертифікація та упаковка монети в герметичний резервуар. У капсулу разом з монетою упаковується сертифікат невеликого розміру, в якому міститься вказівка ​​основних характеристик монети, її номер в базі даних і вказівка ​​її стану за шкалою Шелдона. У капсули не пакувати монети, які не отримали позитивну оцінку фахівців, що дозволяє відсіяти з колекційного відбору сумнівні екземпляри.

Пруф  – методика карбування монет поліпшеної якості. Основною відмінністю від інших монет є наявність рівною дзеркальної поверхні, що поєднується з матовим рельєфом предметів, зображених на монеті. Детальніше про це методикою читайте тут.

Особливості встановлення цінності монети

Підробка цінних монет  з кожним роком набуває все більшого поширення. У зв’язку з цим встановлення їх автентичності відіграє дуже важливу роль для колекціонерів. Експерти встановлюю ступінь збереження, якість карбування, приблизну вартість, рідкість і фактор ліквідності. Ринкова вартість особливо цінних монет якраз і визначається на підставі висновку експерта. Про онлайн оцінці та фактори, що впливають на вартість монети докладно описано в цій статті.

Рідкість монети

Цінність монети може визначатися також і її рідкістю. Так, її вартість залежить від того, наскільки велика партія аналогічних монет була випущена.

Оцінюється рідкість за 10-бальною шкалою, де:

 • R * – який не має аналогів зразок;
 • R8 – партія не більше 3-х штук;
 • R7 – до 9 шт.;
 • R6 – від 10 до 30 одиниць;
 • R5 – максимум 200;
 • R2 – R – партія монет становить більше 50 000.

Поширені запитання

Як визначити ступінь зберігання монети?

Багато країн мають власну систему градації схоронності монет. Найбільшого поширення отримала англійська система.

UNC – вища ступінь збереження. Монета знаходилася в упаковці і не має слідів обігу та серйозних ушкоджень. Допускаються дрібні подряпини, отримані в результаті зберігання і транспортування монет. Присутній карбований блиск.

AUNC – висока ступінь збереження, але монета трохи перебувала в обороті (у перших руках). Бруд і відбитки пальців відсутні.

XF – висока ступінь збереження, але монета деякий час перебувала в обороті. Механічні пошкодження відсутні, карбований блиск може бути частково втрачений.

VF – монета не має пошкоджень, досить походила в зверненні. Можуть бути присутнім невеличкі потертості.

F – присутні пошкодження і багато потертостей.

G – монета має явні пошкодження, багато потертостей і довго перебувала в обороті.

Як почистити монету?

Взагалі, чистити монети не рекомендується. Неправильно проведені процедури можуть призвести до псування монети і кардинально знизити її вартість до нуля. Якщо монета не надто дорога, простіше купити її в кращому стані схоронності.

Чистим монету самостоятельноДорогі монети категорично заборонено чистити, тим більше, перед продажем. В крайньому випадку, чистку краще довірити професіоналу. Не можна чистити монети з використанням абразивних речовин.

Монети з бронзи і міді можна очистити за допомогою лимонної кислоти. До 60 грамам води слід додати 40 г лимонної кислоти і ретельно перемішати. Розчин і монети слід помістити в емальовану миску або каструлю. Монети слід варити до тих пір, поки з них не почнуть сходити патина і бруд. Після того, як монети очистяться, їх слід ретельно промити проточною водою з господарським милом.

Всі дії слід робити виключно руками, без використання губок і щіточок. Безпосередньо після чищення монета придбає нехарактерний рожевий колір, який через пару тижнів пропаде. Мокру монету не можна протирати якими тканинами, виключно паперовими рушниками або туалетним папером.

Уксус для чистки монет

Монети з цинку, алюмінію і сплаву міді з цинком необхідно чистити 5% розчином оцтової кислоти. При сильному забрудненні можливий самостійний підбір процентного вмісту кислоти.

Перш ніж покласти монети в холдер, їх можна протерти спиртовим розчином. Обов’язково протирати спиртом слід цинкові і алюмінієві монети, так як вони можуть розчинитися в кислоті. Чистку таких монет найкраще проводити методом омивання – опускаючи її в розчин до очищення.

Якщо перетримати монету в кислоті, може відбутися її обміднення. Для запобігання почервоніння монети слід використовувати ЕДТА або трилон Б – її динатрієву сіль. Її слід додати перед очищенням монети в розчин з кислотою. Солі повинно бути в 3-4 рази більше за масою, ніж оцтової кислоти, перерахованої з 5% до 100%. При використанні лимонної кислоти солі має бути в два рази більше.

Монети зі срібла, не залежно від проби (500 або 900), чистять шляхом варіння в нашатирному спирті. Промивати їх після цього не потрібно, достатньо ретельно просушити. Бажано проводити очищення в добре провітрюваному приміщенні.

Набагато більше інформації з цього питання зібрано в статті «Частка монет в домашніх умовах»

Як зберігати монети?

бокс для хранения монетМонети можна зберігати в спеціальних альбомах, капсулах і холдерах. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах для колекціонерів.

Як дізнатися вартість монети?

Дізнатися приблизну вартість монети можна, звернувшись до фахівців. Найбільш об’єктивну відповідь можна отримати у нас на сайті заповнивши форму для онлайн оцінки.

Яка вартість монет СРСР 1961-1991 рр. випуску та Росії 1991-1993 рр?

Радянські монети дрібних номіналів, починаючи з 1961 року не мають ніякої вартості. Виняток становлять деякі монети 1962-66 років випуску. Також нічого не варті монети 1961 1962 1977-1991 рр. випуску, номіналом 10, 15 і 20 копійок.

Аналогічні номінали, випущені в проміжку між 1965-1976 рр. вважаються нечастими і можуть представляти деяку вартість. Стандартні монети 50 коп і 1 рубль, випущені в проміжку з 1961 по 1991 рр. представляють невелику вартість.

Скільки коштують ювілейні монети СРСР?

Велика частина таких монет має невисоку вартість – від 5 до 40 рублів, залежно від року випуску і ступеня збереження.

Чи можна відсканувати монету?

Для отримання якісного зображення, монету можна відсканувати. Робити це потрібно при максимальному дозволі, на яке розрахований сканер (без інтерполяції) – не менше 1200-2400 дпи.

Зображення будуть дуже багато важити, але зате добре передадуть найменші деталі. Для того щоб уникнути ймовірних оптичних спотворень, монету потрібно класти виключно по центру сканера.

Вирівняти розташування монети на аркуші і зменшити вагу файлу можна за допомогою будь-якого графічного редактора.

Як потрібно упаковувати і пересилати монети?

Упаковка монеты для отправки

Для того щоб уникнути шахрайства, для пересилання необхідно використовувати спеціальні пластикові пакети. Вони не прозорі і непомітно розкрити їх неможливо. Для пакування монет потрібно підготувати картон, скотч і аркуш паперу А4.

Монети укладаються в папір або пластиковий пакет із защіпкою, після чого, з картону вирізується шматок, розміром відповідний конверту. За допомогою скотча до картону приклеюється пакет з монетами, зверху приклеюється ще один відрізок аналогічного розміру. Шматки картону між собою перемотувати скотчем і загортаються в звичайний аркуш паперу. Тепер вийшов «бутерброд» можна класти в конверт.

Які книги рекомендується почитати по нумізматиці?

А.І. Федорин «Монети СРСР».

Я В. Андріянов «Російські монети 1700-2000 рр.»

Які радянські та сучасні монети представляють цінність?

Вартість багатьох сучасних ювілейних рублів дорівнює їх номіналом. Аналогічна вартість і у рубля 1970 із зображенням Леніна.

Чи законні угоди купівлі / продажу колекційних монет за кордоном?

Оценка и покупка старинных монет

Укладаючи угоду такого роду, слід враховувати, що вона повинна бути оформлена відповідно до чинного законодавства. В іншому випадку на учасників угоди може бути накладена кримінальна чи адміністративна відповідальність.

Усередині країни можна пересилати абсолютно будь монети.

Нумізматика є багатогранною наукою, що зачіпає багато аспектів. Так, вона включає в себе історію походження монети, особливості виробництва, типи матеріалів, тиражі і багато іншого. Просте захоплення може з часом перерости в серйозну наукову роботу – варто тільки захотіти!

Нумізматика для новачків в питаннях і відповідях

 • Русский
 • Українська
Нумизматика для новичков в вопросах и ответах

Монети є одним з найцікавіших предметів колекціонування. Будь-яка монета – від найдавнішої до сучасної має свою історію і певну цінність.

Основні поняття нумізматики

Початківець нумізмат в процесі створення колекції стикається з багатьма незрозумілими позначками і термінами.

Монета  – грошовий знак, виготовлений з будь-якого матеріалу (в більшості випадків це метал), що володіє певною формою, гідністю і вагою. На даному етапі монетними дворами світу здійснюється випуск розмінних, пам’ятних, колекційних та інвестиційних монет. Велика частина сучасних монет має правильну круглу форму і виробляється з металу методом карбування.

Пам’ятні монети  – монети, випуск яких відбувається в пам’ять про якусь подію, не пов’язаному з ювілейною датою.

Інвестиційна монета (вагова)  – емітується центральним банком держави з метою створення фонду заощаджень населенням. В обіг такі монети не випускаються. Відмітна особливість – тезавраційних (вагові) монети зазвичай на своїй поверхні мають дані, що вказують на її масу (частіше в унціях).

Основні частини монет:

Аверс – так називається лицьова, основна сторона монети.

Реверс – зворотний, протилежна аверсу сторона. Прийнято вважати реверсом ту сторону, на яку нанесений номінал. Якщо на аверсі нанесено зображення покійного монарха, в такому випадку герб держави зображується на реверсі. У всіх інших випадках герб поміщають на аверс.

Гурт – бічний ділянку монети. Всі зображення, які покривають гурт (написи, візерунки або насічки), носять назву гуртових. Обладнання та інструменти, за допомогою яких наноситься це зображення називають гуртільним.

Названия частей монеты

Існує кілька видів гурта:

 • Гладкий. Зустрічається в основному в монетах низького номіналу;
 • Напис. Може бути втиснута або опукла;
 • Сітчастий. Робиться похилими зарубками, спрямованими в різні сторони;
 • Рубчастий. Виконується за допомогою похилих зарубок;
 • Візерунок;
 • Поєднання декількох видів.

Монетна стопа  – термін, використовуваний для позначення точної кількості монет одного номіналу, яке можуть викарбувати з однієї вагової одиниці металу.

Для перевірки реального значення монетної стопи до зазначеної величиною необхідно співвіднести середню масу однієї монети і масу ваговій одиниці. Максимально припустиме відхилення від прописаної маси монети називається ремедіум.

Знаки монетних дворів

Підприємство, що випускає монету, наносить на неї позначення – знак монетного двору. Може бути зображено у вигляді монограми, кількох букв, значків, малюнків і т.д.

На монетах СРСР і Росії можна зустріти наступні знаки:

ЛМД і Л – Ленінградський монетний двір.

ЛМД і Л – Ленінградський монетний двір.

ММД і М – Московський монетний двір.

Варто враховувати, що в залежності від року випуску монети, розташування і зовнішній вигляд знаку монетного двору може відрізнятися.

Першою монетою, на яку був нанесений знак монетного двору, є рубль «ХХХ років Перемоги у ВВВ». Монограма в даному випадку лежить у частині праворуч від зображення пам’ятника. Надалі на мідно-нікелевих ювілейних радянських монетах знаки монетних дворів не ставилися.

Патина на монете

Патина  – шар оксидів, що утворилися на металевій поверхні внаслідок впливу з киснем, кислотами, вуглецем і солями. Патина не шкодить металу, а захищає його від подальшого окислення. Патина, що з’явилася на античних монетах, вважається особливо цінною і красивою. Її присутність вважається одним з критеріїв дійсності монети.

Білон  – так називають монети, купівельна вартість яких перевищує вартість металу, з якого вони виготовлені. Тобто, в основному в їх складі знаходиться лігатура. Також поняттям Білон можуть позначатися монети зі срібла нижче 500-ї проби. В якості лігатури в такому випадку використовується мідь.

Что такое грейдинг монет

Грейдинг – сертифікація та упаковка монети в герметичний резервуар. У капсулу разом з монетою упаковується сертифікат невеликого розміру, в якому міститься вказівка ​​основних характеристик монети, її номер в базі даних і вказівка ​​її стану за шкалою Шелдона. У капсули не пакувати монети, які не отримали позитивну оцінку фахівців, що дозволяє відсіяти з колекційного відбору сумнівні екземпляри.

Пруф  – методика карбування монет поліпшеної якості. Основною відмінністю від інших монет є наявність рівною дзеркальної поверхні, що поєднується з матовим рельєфом предметів, зображених на монеті. Детальніше про це методикою читайте тут.

Особливості встановлення цінності монети

Підробка цінних монет  з кожним роком набуває все більшого поширення. У зв’язку з цим встановлення їх автентичності відіграє дуже важливу роль для колекціонерів. Експерти встановлюю ступінь збереження, якість карбування, приблизну вартість, рідкість і фактор ліквідності. Ринкова вартість особливо цінних монет якраз і визначається на підставі висновку експерта. Про онлайн оцінці та фактори, що впливають на вартість монети докладно описано в цій статті.

Рідкість монети

Цінність монети може визначатися також і її рідкістю. Так, її вартість залежить від того, наскільки велика партія аналогічних монет була випущена.

Оцінюється рідкість за 10-бальною шкалою, де:

 • R * – який не має аналогів зразок;
 • R8 – партія не більше 3-х штук;
 • R7 – до 9 шт.;
 • R6 – від 10 до 30 одиниць;
 • R5 – максимум 200;
 • R2 – R – партія монет становить більше 50 000.

Поширені запитання

Як визначити ступінь зберігання монети?

Багато країн мають власну систему градації схоронності монет. Найбільшого поширення отримала англійська система.

UNC – вища ступінь збереження. Монета знаходилася в упаковці і не має слідів обігу та серйозних ушкоджень. Допускаються дрібні подряпини, отримані в результаті зберігання і транспортування монет. Присутній карбований блиск.

AUNC – висока ступінь збереження, але монета трохи перебувала в обороті (у перших руках). Бруд і відбитки пальців відсутні.

XF – висока ступінь збереження, але монета деякий час перебувала в обороті. Механічні пошкодження відсутні, карбований блиск може бути частково втрачений.

VF – монета не має пошкоджень, досить походила в зверненні. Можуть бути присутнім невеличкі потертості.

F – присутні пошкодження і багато потертостей.

G – монета має явні пошкодження, багато потертостей і довго перебувала в обороті.

Як почистити монету?

Взагалі, чистити монети не рекомендується. Неправильно проведені процедури можуть призвести до псування монети і кардинально знизити її вартість до нуля. Якщо монета не надто дорога, простіше купити її в кращому стані схоронності.

Чистим монету самостоятельноДорогі монети категорично заборонено чистити, тим більше, перед продажем. В крайньому випадку, чистку краще довірити професіоналу. Не можна чистити монети з використанням абразивних речовин.

Монети з бронзи і міді можна очистити за допомогою лимонної кислоти. До 60 грамам води слід додати 40 г лимонної кислоти і ретельно перемішати. Розчин і монети слід помістити в емальовану миску або каструлю. Монети слід варити до тих пір, поки з них не почнуть сходити патина і бруд. Після того, як монети очистяться, їх слід ретельно промити проточною водою з господарським милом.

Всі дії слід робити виключно руками, без використання губок і щіточок. Безпосередньо після чищення монета придбає нехарактерний рожевий колір, який через пару тижнів пропаде. Мокру монету не можна протирати якими тканинами, виключно паперовими рушниками або туалетним папером.

Уксус для чистки монет

Монети з цинку, алюмінію і сплаву міді з цинком необхідно чистити 5% розчином оцтової кислоти. При сильному забрудненні можливий самостійний підбір процентного вмісту кислоти.

Перш ніж покласти монети в холдер, їх можна протерти спиртовим розчином. Обов’язково протирати спиртом слід цинкові і алюмінієві монети, так як вони можуть розчинитися в кислоті. Чистку таких монет найкраще проводити методом омивання – опускаючи її в розчин до очищення.

Якщо перетримати монету в кислоті, може відбутися її обміднення. Для запобігання почервоніння монети слід використовувати ЕДТА або трилон Б – її динатрієву сіль. Її слід додати перед очищенням монети в розчин з кислотою. Солі повинно бути в 3-4 рази більше за масою, ніж оцтової кислоти, перерахованої з 5% до 100%. При використанні лимонної кислоти солі має бути в два рази більше.

Монети зі срібла, не залежно від проби (500 або 900), чистять шляхом варіння в нашатирному спирті. Промивати їх після цього не потрібно, достатньо ретельно просушити. Бажано проводити очищення в добре провітрюваному приміщенні.

Набагато більше інформації з цього питання зібрано в статті «Частка монет в домашніх умовах»

Як зберігати монети?

бокс для хранения монетМонети можна зберігати в спеціальних альбомах, капсулах і холдерах. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах для колекціонерів.

Як дізнатися вартість монети?

Дізнатися приблизну вартість монети можна, звернувшись до фахівців. Найбільш об’єктивну відповідь можна отримати у нас на сайті заповнивши форму для онлайн оцінки.

Яка вартість монет СРСР 1961-1991 рр. випуску та Росії 1991-1993 рр?

Радянські монети дрібних номіналів, починаючи з 1961 року не мають ніякої вартості. Виняток становлять деякі монети 1962-66 років випуску. Також нічого не варті монети 1961 1962 1977-1991 рр. випуску, номіналом 10, 15 і 20 копійок.

Аналогічні номінали, випущені в проміжку між 1965-1976 рр. вважаються нечастими і можуть представляти деяку вартість. Стандартні монети 50 коп і 1 рубль, випущені в проміжку з 1961 по 1991 рр. представляють невелику вартість.

Скільки коштують ювілейні монети СРСР?

Велика частина таких монет має невисоку вартість – від 5 до 40 рублів, залежно від року випуску і ступеня збереження.

Чи можна відсканувати монету?

Для отримання якісного зображення, монету можна відсканувати. Робити це потрібно при максимальному дозволі, на яке розрахований сканер (без інтерполяції) – не менше 1200-2400 дпи.

Зображення будуть дуже багато важити, але зате добре передадуть найменші деталі. Для того щоб уникнути ймовірних оптичних спотворень, монету потрібно класти виключно по центру сканера.

Вирівняти розташування монети на аркуші і зменшити вагу файлу можна за допомогою будь-якого графічного редактора.

Як потрібно упаковувати і пересилати монети?

Упаковка монеты для отправки

Для того щоб уникнути шахрайства, для пересилання необхідно використовувати спеціальні пластикові пакети. Вони не прозорі і непомітно розкрити їх неможливо. Для пакування монет потрібно підготувати картон, скотч і аркуш паперу А4.

Монети укладаються в папір або пластиковий пакет із защіпкою, після чого, з картону вирізується шматок, розміром відповідний конверту. За допомогою скотча до картону приклеюється пакет з монетами, зверху приклеюється ще один відрізок аналогічного розміру. Шматки картону між собою перемотувати скотчем і загортаються в звичайний аркуш паперу. Тепер вийшов «бутерброд» можна класти в конверт.

Які книги рекомендується почитати по нумізматиці?

А.І. Федорин «Монети СРСР».

Я В. Андріянов «Російські монети 1700-2000 рр.»

Які радянські та сучасні монети представляють цінність?

Вартість багатьох сучасних ювілейних рублів дорівнює їх номіналом. Аналогічна вартість і у рубля 1970 із зображенням Леніна.

Чи законні угоди купівлі / продажу колекційних монет за кордоном?

Оценка и покупка старинных монет

Укладаючи угоду такого роду, слід враховувати, що вона повинна бути оформлена відповідно до чинного законодавства. В іншому випадку на учасників угоди може бути накладена кримінальна чи адміністративна відповідальність.

Усередині країни можна пересилати абсолютно будь монети.

Нумізматика є багатогранною наукою, що зачіпає багато аспектів. Так, вона включає в себе історію походження монети, особливості виробництва, типи матеріалів, тиражі і багато іншого. Просте захоплення може з часом перерости в серйозну наукову роботу – варто тільки захотіти!
КОММЕНТАРИИ
Автор комментария: Іван, дата публикации: 3-11-2019 в 15:42:55

Вітаю. Скажіть будь ласка, чи законною буде дія продажу на території України срібної монети СРСР 1924 року з рук у руки?


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

 • Відео огляд

  Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

 • Чистка монет

  Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.