COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Монети в слабах – що це таке

Монеты в слабах

Всі ми любимо колекціонувати різні речі. Хтось збирає поштові марки, хтось мініатюрні моделі автомобілів, а хтось збирає рідкісні монети. За неофіційною статистикою, тільки в США налічується більше 30 млн. людей, які колекціонують монети. Число, звичайно, вражаюче, проте це цілком звичайне явище.

Історія виникнення оціночної системи і «слабування»

Нумизмат Уильям Шелдон

70-ти бальну систему оцінки колекційних монет придумав Вільям Шелдон, який народився в кінці 19 століття. Працював він лікарем-психологом (мав докторський ступінь). У вільний від роботи час він присвячував себе нумізматиці. Це було його хобі. Предметом його колекціонування виступали мідні американські монети номіналом в 1 цент. Займався він своїм хобі дуже серйозно.

Одного разу доктор В. Шелдон, в черговий раз розглядавши свою значну колекцію монет, прийняв рішення знайти спосіб якось привести її в порядок. Йому захотілося упорядкувати колекцію по цінності і зовнішньому стану кожної окремо взятої монеті.

Так, в 1948 році. В.Шелдон придумав і ввів 70-ти бальну оцінну систему. Незабаром ця система отримала загальне визнання і дуже швидко розлетілася по світу.

Завдяки цій системі багато колекціонерів убезпечили себе від вчинення невиправданих покупок і різних шахрайських махінацій при визначенні цінності тієї чи іншої монети.

Крім цього, наявність у монети цифрового підпису суттєво полегшило життя бізнесменам, які побудували свій бізнес на купівлі / продажі колекційних монет. Таким чином, істотно знизилася кількість виникаючих непорозумінь при здійсненні угод і суттєво підвищилася кількість інвестицій.

І все було добре у Шелдона до того моменту, коли на його шляху успішної справи встав якийсь шахрай, який звинуватив його в крадіжці колекційних монет з колекції Американської нумізматичної асоціації. До цих пір точно не відомо, чим все закінчилося. Ходять чутки, що ця історія так нічим конкретним не закінчилася. Не дивлячись на те, що цей епізод трохи підмочив репутацію колекціонера, загальну повага до нього все ж таки збереглася, тому що всі люди знали Шелдона як дуже чесну людину.

Через достатню кількість років цей епізод послужив як приклад для багатьох шахраїв. Вони використовували різні хитрощі для того, щоб збити цінність тої чи іншої монети, купити її за безцінь, а потім продати її дорожче.

упаковка монеты в слаб

Розгул для шахраїв був відносно недовгим. Пізніше було прийнято рішення створити принципово новий і надійний спосіб захисту колекційних монет. Так з’явилося таке поняття, як «слабування». Суть цього процесу полягає в запаювання монети в спеціальний бокс («слаб»). У нього також містився інформаційний лист, який містив детальну інформацію про те, що в ньому знаходиться.

Однак не всі нумізмати однаково добре визнали таку форму колекціонування монет. Одні порахували, що «слабування» монети позбавляє власників можливості естетичної насолоди.

Таку монети не можна повертіти в руках, не відчуєш матеріал своїми пальцями. Іншими словами, у цих людей «слаби» асоціювалися з гробиками для монет або консервними банками. Інші ж колекціонери сприйняли «слабування» з диким захопленням. Вони порахували, що «слаби» забезпечують монетам надійність і вищу ступінь збереження.

У наслідок почали з’являтися різні організації, які пропонували своїм клієнтам не тільки забезпечити колекційну монету цифровим підписом, але і помістити її в спеціальну герметичну коробку, виготовлену з пластика. Таким чином з’явилося нове поняття «слабування».

«Слабування» отримало визнання серед колекціонерів монет завдяки наступним перевагам:

 • ретельна перевірка монети і гарантійне підтвердження її справжності;
 • експертна оцінка зовнішнього стану монети на підставі 70-ти бальної шкали Шелдона;
 • поліпшені умови для зберігання колекції (захист монети від різних впливів навколишнього середовища);
 • виняток ймовірності придбання підробки. Кожна монета «в слабі» має голографічний захист, а також унікальний ідентифікаційний номер. Цей номер в обов’язковому порядку вноситься до бази даних тієї грейдингової компанії, яка займається реалізацією колекційних монет «в слабах». Таким чином, монета з наявністю на «слабах» голографічного захисту автоматично свідчить про свою оригінальність.

У середньому «слабування» однієї монети обійдеться власникові приблизно в 20-45 доларів.

Фирмы выпускающие слабы NGC и PCGS

У Європі та США існує безліч грейдингових компаній, які займаються виготовленням «слабів». Проте всього лише 2 з них мають серйозну репутацію в цій справі – це NGC  і PCGS.

Приймання замовлень на виготовлення «слаба» ці компанії приймають від своїх офіційних дилерів, які і приймають заявки від колекціонерів.

Як здійснюється процес «слабування»

До процесу прийняття і виготовлення замовлення NGC і PCGS ставляться більш, ніж серйозно. Умовно весь процес можна розділити на наступні етапи:

 • реєстрація посилки, що прийшла від офіційних дилерів компанії;
 • внесення монети в електронну систему реєстрації замовлень. До речі завдяки ній клієнт може стежити за станом виконання його замовлення, повністю виключивши зі свого життя таке поняття, як «занепокоєння»;
 • обов’язкове фотографування монети. Таким чином компанії запобігають виникненню будь-яких непорозумінь з клієнтом при поверненні монети в «слабах». По мимо цього, дана операція закриває шлях шахраям, бажаючим замість п’ятикопійкової монети отримати натомість срібну монету епохи Наполеона;
 • детальне вивчення монети. У цьому процесі бере участь 2-3 професійних нумізмата із значним досвідом за плечима. Весь процес аналізу займає орієнтовно 3-4 тижні. При цьому стан монети визначається в діапазоні від Good (G) до MintState (MS), а також від 1 до 70 за єдиною системою оцінки. Що стосовно оцінки стану полірованих монет, вони як правило отримують оцінку в діапазоні від 50 до 70 балів;
 • виготовлення індивідуального вкладиша. Він виготовляється з інертного матеріалу, який виключає негативний вплив на монету;
 • герметична запайка монети в «слаб».

Как оценят испорченую монету

Слід мати на увазі, що належну «атестацію» проходять не всі надіслані колекційні монети. Монети, які мають дефекти або сильні пошкодження, можуть отримати не особливо приємний для власника статус «detailed grading». А це означає, що навіть якщо монета має історичну цінність, авторитету власнику вона явно не додасть.

Крім цього, якщо експерти виявлять, що монета фальшива, її надішлють назад власнику без «слаба». Так що шахраям тут, знову ж таки, шлях закритий.

Різновиди послуг «слабування»

У міру поширення даної послуги по світу, компанії поступово розширюють спектр надаваних послуг з «слабування» монет. Так, компанія NGC почала пропонувати нові види послуг, таких як:

несколько монет в одном слабе

 • «Слабування» серії монет (кілька штук в одному «слабі»);
 • «Слабування» великих за розміром монет і медалей;
 • проведення спектрального аналізу металу.

Але якщо говорити про компанію PCGS, то вони все також пропонують стандартний «слаб». Сенс їх політики в тому, що навіщо придумувати щось нове, якщо можна непогано заробляти на давно зарекомендованому себе класичному «слабу».

Крім надання послуг з «слабування», компанії NGC і PCGS здійснюють продаж колекційних монет вже в «слабах». При цьому на офіційних сайтах цих компаній є вся необхідна інформація по таким монетам. І що важливо, інформація оновлюється щодня! А це дуже хороший плюс. Особливо для тих колекціонерів, які шукають щось певне.

Якщо ж у охочого придбати монету в «слабах» виникнуть які-небудь сумніви щодо її справжності, компанії надають можливість її перевірити.

«Слабування» паперових купюр

Окрім виготовлення «слабів» для монет існують компанії, які спеціалізуються на «консервації» паперових купюр. У числі таких компаній PMG. По суті, процес «слабування» монет і купюр однаковий.

Активний продаж «слабованих» монет на аукціонах

Аукцион с продажей слабированых монет

На сьогоднішній момент у різних аукціонів продається близько 20-50 відсотків «слабованих» монет. При цьому з’являється все більше і більше грейдингова компаній, які займаються цим видом бізнесу. І тут не завжди стає зрозумілим, яка компанія-новачок відповідально ставиться до «слабування», а які відкрилися з цілю здійснення незаконних махінацій.

Тут все ж рекомендується довіряти саме перевіреним грейдерам, за плечима яких зібрано багаторічний досвід і залізобетонний авторитет. Звичайно, це не означає, що молодим компаніям вхід на ринок колекційних монет заборонений, проте тут кожному колекціонеру необхідно бути акуратним.

Тому перш ніж купувати вподобану монету в «слабах», насамперед рекомендується зібрати максимально можливу інформацію про компанію-грейдера. Не зайвим буде розшукати людей, які через ці компанії купували монети. Позитивні відгуки реальних клієнтів – значить багато чого. Якщо вони є, можете сміливо довіряти молодій компанії.

Але одного ні в якому разі допускати не можна: вкрай не рекомендується купувати «слаби» у сторонніх осіб. Є велика ймовірність того, що продавець може виявитись шахраєм.

Монети в слабах – що це таке

 • Русский
 • Українська
Монеты в слабах

Всі ми любимо колекціонувати різні речі. Хтось збирає поштові марки, хтось мініатюрні моделі автомобілів, а хтось збирає рідкісні монети. За неофіційною статистикою, тільки в США налічується більше 30 млн. людей, які колекціонують монети. Число, звичайно, вражаюче, проте це цілком звичайне явище.

Історія виникнення оціночної системи і «слабування»

Нумизмат Уильям Шелдон

70-ти бальну систему оцінки колекційних монет придумав Вільям Шелдон, який народився в кінці 19 століття. Працював він лікарем-психологом (мав докторський ступінь). У вільний від роботи час він присвячував себе нумізматиці. Це було його хобі. Предметом його колекціонування виступали мідні американські монети номіналом в 1 цент. Займався він своїм хобі дуже серйозно.

Одного разу доктор В. Шелдон, в черговий раз розглядавши свою значну колекцію монет, прийняв рішення знайти спосіб якось привести її в порядок. Йому захотілося упорядкувати колекцію по цінності і зовнішньому стану кожної окремо взятої монеті.

Так, в 1948 році. В.Шелдон придумав і ввів 70-ти бальну оцінну систему. Незабаром ця система отримала загальне визнання і дуже швидко розлетілася по світу.

Завдяки цій системі багато колекціонерів убезпечили себе від вчинення невиправданих покупок і різних шахрайських махінацій при визначенні цінності тієї чи іншої монети.

Крім цього, наявність у монети цифрового підпису суттєво полегшило життя бізнесменам, які побудували свій бізнес на купівлі / продажі колекційних монет. Таким чином, істотно знизилася кількість виникаючих непорозумінь при здійсненні угод і суттєво підвищилася кількість інвестицій.

І все було добре у Шелдона до того моменту, коли на його шляху успішної справи встав якийсь шахрай, який звинуватив його в крадіжці колекційних монет з колекції Американської нумізматичної асоціації. До цих пір точно не відомо, чим все закінчилося. Ходять чутки, що ця історія так нічим конкретним не закінчилася. Не дивлячись на те, що цей епізод трохи підмочив репутацію колекціонера, загальну повага до нього все ж таки збереглася, тому що всі люди знали Шелдона як дуже чесну людину.

Через достатню кількість років цей епізод послужив як приклад для багатьох шахраїв. Вони використовували різні хитрощі для того, щоб збити цінність тої чи іншої монети, купити її за безцінь, а потім продати її дорожче.

упаковка монеты в слаб

Розгул для шахраїв був відносно недовгим. Пізніше було прийнято рішення створити принципово новий і надійний спосіб захисту колекційних монет. Так з’явилося таке поняття, як «слабування». Суть цього процесу полягає в запаювання монети в спеціальний бокс («слаб»). У нього також містився інформаційний лист, який містив детальну інформацію про те, що в ньому знаходиться.

Однак не всі нумізмати однаково добре визнали таку форму колекціонування монет. Одні порахували, що «слабування» монети позбавляє власників можливості естетичної насолоди.

Таку монети не можна повертіти в руках, не відчуєш матеріал своїми пальцями. Іншими словами, у цих людей «слаби» асоціювалися з гробиками для монет або консервними банками. Інші ж колекціонери сприйняли «слабування» з диким захопленням. Вони порахували, що «слаби» забезпечують монетам надійність і вищу ступінь збереження.

У наслідок почали з’являтися різні організації, які пропонували своїм клієнтам не тільки забезпечити колекційну монету цифровим підписом, але і помістити її в спеціальну герметичну коробку, виготовлену з пластика. Таким чином з’явилося нове поняття «слабування».

«Слабування» отримало визнання серед колекціонерів монет завдяки наступним перевагам:

 • ретельна перевірка монети і гарантійне підтвердження її справжності;
 • експертна оцінка зовнішнього стану монети на підставі 70-ти бальної шкали Шелдона;
 • поліпшені умови для зберігання колекції (захист монети від різних впливів навколишнього середовища);
 • виняток ймовірності придбання підробки. Кожна монета «в слабі» має голографічний захист, а також унікальний ідентифікаційний номер. Цей номер в обов’язковому порядку вноситься до бази даних тієї грейдингової компанії, яка займається реалізацією колекційних монет «в слабах». Таким чином, монета з наявністю на «слабах» голографічного захисту автоматично свідчить про свою оригінальність.

У середньому «слабування» однієї монети обійдеться власникові приблизно в 20-45 доларів.

Фирмы выпускающие слабы NGC и PCGS

У Європі та США існує безліч грейдингових компаній, які займаються виготовленням «слабів». Проте всього лише 2 з них мають серйозну репутацію в цій справі – це NGC  і PCGS.

Приймання замовлень на виготовлення «слаба» ці компанії приймають від своїх офіційних дилерів, які і приймають заявки від колекціонерів.

Як здійснюється процес «слабування»

До процесу прийняття і виготовлення замовлення NGC і PCGS ставляться більш, ніж серйозно. Умовно весь процес можна розділити на наступні етапи:

 • реєстрація посилки, що прийшла від офіційних дилерів компанії;
 • внесення монети в електронну систему реєстрації замовлень. До речі завдяки ній клієнт може стежити за станом виконання його замовлення, повністю виключивши зі свого життя таке поняття, як «занепокоєння»;
 • обов’язкове фотографування монети. Таким чином компанії запобігають виникненню будь-яких непорозумінь з клієнтом при поверненні монети в «слабах». По мимо цього, дана операція закриває шлях шахраям, бажаючим замість п’ятикопійкової монети отримати натомість срібну монету епохи Наполеона;
 • детальне вивчення монети. У цьому процесі бере участь 2-3 професійних нумізмата із значним досвідом за плечима. Весь процес аналізу займає орієнтовно 3-4 тижні. При цьому стан монети визначається в діапазоні від Good (G) до MintState (MS), а також від 1 до 70 за єдиною системою оцінки. Що стосовно оцінки стану полірованих монет, вони як правило отримують оцінку в діапазоні від 50 до 70 балів;
 • виготовлення індивідуального вкладиша. Він виготовляється з інертного матеріалу, який виключає негативний вплив на монету;
 • герметична запайка монети в «слаб».

Как оценят испорченую монету

Слід мати на увазі, що належну «атестацію» проходять не всі надіслані колекційні монети. Монети, які мають дефекти або сильні пошкодження, можуть отримати не особливо приємний для власника статус «detailed grading». А це означає, що навіть якщо монета має історичну цінність, авторитету власнику вона явно не додасть.

Крім цього, якщо експерти виявлять, що монета фальшива, її надішлють назад власнику без «слаба». Так що шахраям тут, знову ж таки, шлях закритий.

Різновиди послуг «слабування»

У міру поширення даної послуги по світу, компанії поступово розширюють спектр надаваних послуг з «слабування» монет. Так, компанія NGC почала пропонувати нові види послуг, таких як:

несколько монет в одном слабе

 • «Слабування» серії монет (кілька штук в одному «слабі»);
 • «Слабування» великих за розміром монет і медалей;
 • проведення спектрального аналізу металу.

Але якщо говорити про компанію PCGS, то вони все також пропонують стандартний «слаб». Сенс їх політики в тому, що навіщо придумувати щось нове, якщо можна непогано заробляти на давно зарекомендованому себе класичному «слабу».

Крім надання послуг з «слабування», компанії NGC і PCGS здійснюють продаж колекційних монет вже в «слабах». При цьому на офіційних сайтах цих компаній є вся необхідна інформація по таким монетам. І що важливо, інформація оновлюється щодня! А це дуже хороший плюс. Особливо для тих колекціонерів, які шукають щось певне.

Якщо ж у охочого придбати монету в «слабах» виникнуть які-небудь сумніви щодо її справжності, компанії надають можливість її перевірити.

«Слабування» паперових купюр

Окрім виготовлення «слабів» для монет існують компанії, які спеціалізуються на «консервації» паперових купюр. У числі таких компаній PMG. По суті, процес «слабування» монет і купюр однаковий.

Активний продаж «слабованих» монет на аукціонах

Аукцион с продажей слабированых монет

На сьогоднішній момент у різних аукціонів продається близько 20-50 відсотків «слабованих» монет. При цьому з’являється все більше і більше грейдингова компаній, які займаються цим видом бізнесу. І тут не завжди стає зрозумілим, яка компанія-новачок відповідально ставиться до «слабування», а які відкрилися з цілю здійснення незаконних махінацій.

Тут все ж рекомендується довіряти саме перевіреним грейдерам, за плечима яких зібрано багаторічний досвід і залізобетонний авторитет. Звичайно, це не означає, що молодим компаніям вхід на ринок колекційних монет заборонений, проте тут кожному колекціонеру необхідно бути акуратним.

Тому перш ніж купувати вподобану монету в «слабах», насамперед рекомендується зібрати максимально можливу інформацію про компанію-грейдера. Не зайвим буде розшукати людей, які через ці компанії купували монети. Позитивні відгуки реальних клієнтів – значить багато чого. Якщо вони є, можете сміливо довіряти молодій компанії.

Але одного ні в якому разі допускати не можна: вкрай не рекомендується купувати «слаби» у сторонніх осіб. Є велика ймовірність того, що продавець може виявитись шахраєм.
КОММЕНТАРИИ
Автор комментария: Денис, дата публикации: 5-5-2019 в 19:49:01

Дуже потрібна інформація дуже вам дякую . 😉


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

 • Відео огляд

  Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

 • Чистка монет

  Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.