COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Кращі каталоги для оцінки автентичності і вартості монет

Каталоги для оценки монет

Для початківця нумізмата, як і для будь-якого іншого фахівця, обов’язково ознайомлення з теоретичними матеріалами по предмету колекціонування. Як у школі діти за допомогою підручників вивчають ази уроків, так і нумізмат за допомогою спеціалізованої літератури знайомиться із зовнішнім виглядом монет і купюр, їх описом, історією походження, можливими місцями знаходження.

Останнім часом серед нумізматів, особливо новачків, існує тенденція знайомства з монетним справою через інтернет-сайти, що спеціалізуються на нумізматиці. Там вони сподіваються знайти всю необхідну інформацію. Хоча б з двох причин це – помилкове оману:

По-перше, безліч інтернет сторінок містить неперевірені і недостовірні дані про монетах. З їх допомогою спекулянти вказують свідомо низьку ціну, злегка спотворений зовнішній вигляд, щоб з вигодою для себе виторгувати задешево цінні екземпляри у новачків.

Книга по нумезматике

А по-друге, навіть на перевірених сайтах по нумізматиці подана інформація зі спеціалізованої літератури.

Тому професійні нумізмати повинні мати хоча б одну, а в ідеалі – і кілька настільних книг по монетоведенію. До таких відносяться каталоги монет.

Початок історії монетних каталогів

Родоначальником нумізматичної літератури можна вважати американське видавництво Krause Publications, яке було засноване в 1952 році у Вісконсині. Видавничий дім займається друком каталогів різних колекцій, але саме література про монетах принесла йому всесвітню популярність.

Основатель издательства книг по нумизматике Честер Краузе

Все почалося, коли Честер Краузе – організатор видавничого дому – випустив перший номер видання «Нумізматичні новини». Даний журнал і в наш час має велику популярність в вузькопрофільних колах.

А першим офіційним каталогом монет вважається випущений в даному видавництві «Стандартний каталог монет світу», який вийшов у світ в 1972 році. У простолюдді він називається Каталогом Краузе і на своїх восьмистах сторінках містить найрізноманітнішу інформацію про монети зі всієї земної кулі.

Крім даного каталогу нумізматові буде корисно ознайомитися і з наступними каталогами та посібниками, виданими в цьому ж будинку:

 • Стандартний каталог банкнот світу;
 • Незвичайні монети світу;
 • Ціновий гід старовинних речей і предметів колекціонування.

Ці каталоги постійно доповнюються новітньою інформацією і перевидаються відповідно до реалій сучасного світу. До теперішнього часу відомі вже більше сорока перевидань каталогу.

Каталоги монет Царської Росії

За часів Царської Росії зовнішній вигляд монет і купюр постійно змінювався. Така різноманітність просто не може залишитися непоміченим для опису в нумізматичних каталогах:

Каталог «Конрос»

Каталог «Конрос» 1700-1917

Під назвою «Конрос» виступає ціла організація, навіть об’єднання фірм по нумізматиці, любителів колекціонувати монети, продавців і покупців, скупників монет та їх оцінювачів, видавців спеціалізованої літератури. Крім того, кожен розділ містить інформацію про зразкову вартість монети – її цінники за останній час.

Їх головним письменницькою працею є книга «Монети Росії 1700-1917». Це – добре ілюстроване видання, монети в якому описані згідно чіткій структурі, розробленої в 2000 році в даному об’єднанні.

Книга буде дуже корисна не тільки для любителів монет, але і для професійних нумізматів при вивченні різних примірників.

Каталог «Волмар»

«Волмар» відноситься до категорії інтернет-аукціону монет і становить достояти конкуренцію «Конросу» за кількістю знавців своєї справи. Щороку «Волмар» випускає довідкове видання-каталог по різних монетам, в тому числі – і виставленим на аукціонах сайту.

Каталог «Волмар» 1700-1917

Кожне видання забезпечується каталогом-доповненням з описом приблизною ціни монет за останній час. Наприклад – вартість монети на останніх аукціонах сайту або її ціна в минулому році.

До числа таких каталогів відноситься «Каталог російських монет 1700-1917». Цим виданням легко можуть скористатися працівники музеїв і виставок, мистецтвознавці та історики, всі бажаючі дізнатися цікаві факти про монетах.

В принципі, професійному нумізматові не обов’язково купувати обидва каталогу – фірми «Волмар» і «Конрос». Досить буде одного з видань, більш підходящого вам.

Каталог Біткін

Каталог Биткина

Монети Царської Росії привертають увагу багатьох професійних нумізматів. У їх числі – і Володимир Біткін зі своїм виданням «Зведений каталог монет Росії 1699-1917». Дане видання побачило світ у 2003 році в двох томах і відразу було визнано одним з найавторитетніших у своєму роді.

Списки монет в даній літературі структуровані за часу правління кожного князя і містять інформацію про зовнішній вигляд монет, їх різновидах, відмінностях пробників в історії, про їх карбування та приблизною ціною.

Каталог Узденікова

Каталог Узденикова Монеты России 1700-1917

Книга Узденікова «Монети Росії 1700-1917» була видана в 1986 році. Це фундаментальне вивчення монетної історії, яке містить інформацію про історію монет, їх появі, а не тільки описі зовнішнього вигляду. Тобто автор даного каталогу зачіпає більш серйозні і глибокі питання, що стосуються історії нумізматики.

Можна навіть сказати, що на основі даної науково-історичної роботи були сформовані і написані багато наступні праці та наукова література по нумізматиці.

Інші каталоги монет

Крім часів Царської Росії професійних нумізматів цікавлять також каталоги інших історичних періодів і геополітичних утворень, наприклад – каталоги монет СРСР та України.

Більше того, до нумізматики відноситься також вивчення таких розділів, як пам’ятні та ювілейні монети. Каталог «Нагороди Царської Росії», приміром, буде також корисний і цікавий будь-якому нумізматові.

Каталог «Нагороди царської Росії»

Каталог наргад царской России

Окремим списком стоять видання каталогів про нагороди Царської Росії. Оскільки в 17 столітті справу по виготовленню нагород ще тільки набирало обертів, багато з них створювалися в єдиному екземпляри і були унікальні в своєму роді.

А в якості почесних і пам’ятних медалей, до того ж, використовувалися іноді монети царського часу, які якраз і представляють цінність для нумізматів. Детальніше про нагороди царської Росії читайте тут.

Каталог «Нагороди СРСР»

Каталог цен на разновидности орденов и медалей СССР

Яскравим представником даних каталогів можна вважати «Каталог цін на різновиди орденів і медалей СРСР», який видається щорічно в оновленому вигляді на більш ніж трьохстах сторінках в твердій палітурці.

Новітній каталог виданий в 2014 році і містить інформацію про зовнішній вигляд нагород, їх присвоєння, історії. Велика частина каталогу проілюстрована. Під кожним лотом знаходиться приблизна вартість нагороди.

Детальніше про нагороди СРСР читайте тут.

Каталог «Монети СРСР»

Незважаючи на порівняно недавнє існування такої держави, як Союз Радянських Соціалістичних Республік. Слід в історії після нього залишився дуже значний. Тому безліч нумізматів вже видали свої праці, що висвітлюють історію нумізматики даного періоду.

каталог Щелокова Монеты СССР

Одним з найцікавіших каталогів з вивчення монет даного часу може бути каталог Щолокова «Монети СРСР: Каталог». Видане в 1986 році в Москві.

Примітним у книзі є опис історії походження елементів зображення, відтиснути на монетах того часу; пояснення, чому вибір ліг саме на ці символи; порівняльна характеристика монет; приведення аргументів на користь рідкості певних видів монет.

Видання підкріплено різними зображеннями і схемами, роз’яснювальними хід думок автора.

Крім даного видання читачеві будуть цікаві і такі нумізматичні праці з даного історичного періоду:

1«Монети СРСР. Проблеми колекціонування »Д.І. Андрєєва 1990 року випуску; 2«Про пробні монетах Радянського періоду. 1921-1926 »Д.І.Андреева і Г.Петрова 1993 року випуску; 3«Каталог-цінник різновидів стандартних монет СРСР 1921-1991» Е.Н.Гаврюшіна 2009 року випуску у перевиданні; 4«Каталог монет радянського чекана» Д.І.Мошнягіна і Н.Я.Дашевского 1974 випуску.

Багато з каталогів були випущені ще при СРСР.

Також, більше про монетах СРСР ви можете дізнатися в цьому розділі.

Каталог «Монети України»

Одним з найповніших і яскравих видань, що описують монети України, може вважатися каталог «Монети України 1992-2012» автора Максима Загреби. Книга була видана в Києві в 2014 році.

Максима Загребы Монеты Украины 1992-2012

У даному виданні в табличній формі подаються відомості про монети чекана Новітньої історії України з 1991-1992 року випуску, характеризується їх зовнішній вигляд, історія, історія символів, поясняющие ілюстрації. Мається опис примирних цін на монети на ринку нумізматики.

Книга також включає в себе опис паперових грошових знаків історії Незалежної України, списки пам’ятних, ювілейних і не ювелірних монетних виробів.

Крім того, починаючому нумізматові в даній області будуть корисні до прочитання наступні видання:

1Книга «Гроші України» – ювілейне нумізматичної видання до двадцятиріччя існування Національного Банку України. Книга має цікаві ілюстрації давніх, рідкісних і цінних монет з приватних колекцій. Крім того, в ній найбільш повно описана історія сучасних і давніх монет українського простору. 2«Каталог монет українських князівств 14 – початку 15 століть» авторства В. В. Нечитайла. книга видана в 2011 році в Києві і має відомості про зовнішній вигляд монет, їх опис та відомості про зразкову вартість на даний момент. 3«Каталог монет України» авторства П. Артемова. Книга видана в 2007 році і містить відомості про монетах і банкнотах Національного банку України з 1991 по 2006 рік. Окремою категорією варто опис ювілейних і пам’ятних монет за даний період.
Практично в кожній книзі міститься інформація про зразкову вартість монет на період видання даного каталогу по нумізматиці. Але точну ціну монети в даний час можуть визначити тільки професійні оцінювачі.

Також, більше про монетах України можете довідатися в цьому розділі.

Кращі каталоги для оцінки автентичності і вартості монет

 • Русский
 • Українська
Каталоги для оценки монет

Для початківця нумізмата, як і для будь-якого іншого фахівця, обов’язково ознайомлення з теоретичними матеріалами по предмету колекціонування. Як у школі діти за допомогою підручників вивчають ази уроків, так і нумізмат за допомогою спеціалізованої літератури знайомиться із зовнішнім виглядом монет і купюр, їх описом, історією походження, можливими місцями знаходження.

Останнім часом серед нумізматів, особливо новачків, існує тенденція знайомства з монетним справою через інтернет-сайти, що спеціалізуються на нумізматиці. Там вони сподіваються знайти всю необхідну інформацію. Хоча б з двох причин це – помилкове оману:

По-перше, безліч інтернет сторінок містить неперевірені і недостовірні дані про монетах. З їх допомогою спекулянти вказують свідомо низьку ціну, злегка спотворений зовнішній вигляд, щоб з вигодою для себе виторгувати задешево цінні екземпляри у новачків.

Книга по нумезматике

А по-друге, навіть на перевірених сайтах по нумізматиці подана інформація зі спеціалізованої літератури.

Тому професійні нумізмати повинні мати хоча б одну, а в ідеалі – і кілька настільних книг по монетоведенію. До таких відносяться каталоги монет.

Початок історії монетних каталогів

Родоначальником нумізматичної літератури можна вважати американське видавництво Krause Publications, яке було засноване в 1952 році у Вісконсині. Видавничий дім займається друком каталогів різних колекцій, але саме література про монетах принесла йому всесвітню популярність.

Основатель издательства книг по нумизматике Честер Краузе

Все почалося, коли Честер Краузе – організатор видавничого дому – випустив перший номер видання «Нумізматичні новини». Даний журнал і в наш час має велику популярність в вузькопрофільних колах.

А першим офіційним каталогом монет вважається випущений в даному видавництві «Стандартний каталог монет світу», який вийшов у світ в 1972 році. У простолюдді він називається Каталогом Краузе і на своїх восьмистах сторінках містить найрізноманітнішу інформацію про монети зі всієї земної кулі.

Крім даного каталогу нумізматові буде корисно ознайомитися і з наступними каталогами та посібниками, виданими в цьому ж будинку:

 • Стандартний каталог банкнот світу;
 • Незвичайні монети світу;
 • Ціновий гід старовинних речей і предметів колекціонування.

Ці каталоги постійно доповнюються новітньою інформацією і перевидаються відповідно до реалій сучасного світу. До теперішнього часу відомі вже більше сорока перевидань каталогу.

Каталоги монет Царської Росії

За часів Царської Росії зовнішній вигляд монет і купюр постійно змінювався. Така різноманітність просто не може залишитися непоміченим для опису в нумізматичних каталогах:

Каталог «Конрос»

Каталог «Конрос» 1700-1917

Під назвою «Конрос» виступає ціла організація, навіть об’єднання фірм по нумізматиці, любителів колекціонувати монети, продавців і покупців, скупників монет та їх оцінювачів, видавців спеціалізованої літератури. Крім того, кожен розділ містить інформацію про зразкову вартість монети – її цінники за останній час.

Їх головним письменницькою працею є книга «Монети Росії 1700-1917». Це – добре ілюстроване видання, монети в якому описані згідно чіткій структурі, розробленої в 2000 році в даному об’єднанні.

Книга буде дуже корисна не тільки для любителів монет, але і для професійних нумізматів при вивченні різних примірників.

Каталог «Волмар»

«Волмар» відноситься до категорії інтернет-аукціону монет і становить достояти конкуренцію «Конросу» за кількістю знавців своєї справи. Щороку «Волмар» випускає довідкове видання-каталог по різних монетам, в тому числі – і виставленим на аукціонах сайту.

Каталог «Волмар» 1700-1917

Кожне видання забезпечується каталогом-доповненням з описом приблизною ціни монет за останній час. Наприклад – вартість монети на останніх аукціонах сайту або її ціна в минулому році.

До числа таких каталогів відноситься «Каталог російських монет 1700-1917». Цим виданням легко можуть скористатися працівники музеїв і виставок, мистецтвознавці та історики, всі бажаючі дізнатися цікаві факти про монетах.

В принципі, професійному нумізматові не обов’язково купувати обидва каталогу – фірми «Волмар» і «Конрос». Досить буде одного з видань, більш підходящого вам.

Каталог Біткін

Каталог Биткина

Монети Царської Росії привертають увагу багатьох професійних нумізматів. У їх числі – і Володимир Біткін зі своїм виданням «Зведений каталог монет Росії 1699-1917». Дане видання побачило світ у 2003 році в двох томах і відразу було визнано одним з найавторитетніших у своєму роді.

Списки монет в даній літературі структуровані за часу правління кожного князя і містять інформацію про зовнішній вигляд монет, їх різновидах, відмінностях пробників в історії, про їх карбування та приблизною ціною.

Каталог Узденікова

Каталог Узденикова Монеты России 1700-1917

Книга Узденікова «Монети Росії 1700-1917» була видана в 1986 році. Це фундаментальне вивчення монетної історії, яке містить інформацію про історію монет, їх появі, а не тільки описі зовнішнього вигляду. Тобто автор даного каталогу зачіпає більш серйозні і глибокі питання, що стосуються історії нумізматики.

Можна навіть сказати, що на основі даної науково-історичної роботи були сформовані і написані багато наступні праці та наукова література по нумізматиці.

Інші каталоги монет

Крім часів Царської Росії професійних нумізматів цікавлять також каталоги інших історичних періодів і геополітичних утворень, наприклад – каталоги монет СРСР та України.

Більше того, до нумізматики відноситься також вивчення таких розділів, як пам’ятні та ювілейні монети. Каталог «Нагороди Царської Росії», приміром, буде також корисний і цікавий будь-якому нумізматові.

Каталог «Нагороди царської Росії»

Каталог наргад царской России

Окремим списком стоять видання каталогів про нагороди Царської Росії. Оскільки в 17 столітті справу по виготовленню нагород ще тільки набирало обертів, багато з них створювалися в єдиному екземпляри і були унікальні в своєму роді.

А в якості почесних і пам’ятних медалей, до того ж, використовувалися іноді монети царського часу, які якраз і представляють цінність для нумізматів. Детальніше про нагороди царської Росії читайте тут.

Каталог «Нагороди СРСР»

Каталог цен на разновидности орденов и медалей СССР

Яскравим представником даних каталогів можна вважати «Каталог цін на різновиди орденів і медалей СРСР», який видається щорічно в оновленому вигляді на більш ніж трьохстах сторінках в твердій палітурці.

Новітній каталог виданий в 2014 році і містить інформацію про зовнішній вигляд нагород, їх присвоєння, історії. Велика частина каталогу проілюстрована. Під кожним лотом знаходиться приблизна вартість нагороди.

Детальніше про нагороди СРСР читайте тут.

Каталог «Монети СРСР»

Незважаючи на порівняно недавнє існування такої держави, як Союз Радянських Соціалістичних Республік. Слід в історії після нього залишився дуже значний. Тому безліч нумізматів вже видали свої праці, що висвітлюють історію нумізматики даного періоду.

каталог Щелокова Монеты СССР

Одним з найцікавіших каталогів з вивчення монет даного часу може бути каталог Щолокова «Монети СРСР: Каталог». Видане в 1986 році в Москві.

Примітним у книзі є опис історії походження елементів зображення, відтиснути на монетах того часу; пояснення, чому вибір ліг саме на ці символи; порівняльна характеристика монет; приведення аргументів на користь рідкості певних видів монет.

Видання підкріплено різними зображеннями і схемами, роз’яснювальними хід думок автора.

Крім даного видання читачеві будуть цікаві і такі нумізматичні праці з даного історичного періоду:

1«Монети СРСР. Проблеми колекціонування »Д.І. Андрєєва 1990 року випуску; 2«Про пробні монетах Радянського періоду. 1921-1926 »Д.І.Андреева і Г.Петрова 1993 року випуску; 3«Каталог-цінник різновидів стандартних монет СРСР 1921-1991» Е.Н.Гаврюшіна 2009 року випуску у перевиданні; 4«Каталог монет радянського чекана» Д.І.Мошнягіна і Н.Я.Дашевского 1974 випуску.

Багато з каталогів були випущені ще при СРСР.

Також, більше про монетах СРСР ви можете дізнатися в цьому розділі.

Каталог «Монети України»

Одним з найповніших і яскравих видань, що описують монети України, може вважатися каталог «Монети України 1992-2012» автора Максима Загреби. Книга була видана в Києві в 2014 році.

Максима Загребы Монеты Украины 1992-2012

У даному виданні в табличній формі подаються відомості про монети чекана Новітньої історії України з 1991-1992 року випуску, характеризується їх зовнішній вигляд, історія, історія символів, поясняющие ілюстрації. Мається опис примирних цін на монети на ринку нумізматики.

Книга також включає в себе опис паперових грошових знаків історії Незалежної України, списки пам’ятних, ювілейних і не ювелірних монетних виробів.

Крім того, починаючому нумізматові в даній області будуть корисні до прочитання наступні видання:

1Книга «Гроші України» – ювілейне нумізматичної видання до двадцятиріччя існування Національного Банку України. Книга має цікаві ілюстрації давніх, рідкісних і цінних монет з приватних колекцій. Крім того, в ній найбільш повно описана історія сучасних і давніх монет українського простору. 2«Каталог монет українських князівств 14 – початку 15 століть» авторства В. В. Нечитайла. книга видана в 2011 році в Києві і має відомості про зовнішній вигляд монет, їх опис та відомості про зразкову вартість на даний момент. 3«Каталог монет України» авторства П. Артемова. Книга видана в 2007 році і містить відомості про монетах і банкнотах Національного банку України з 1991 по 2006 рік. Окремою категорією варто опис ювілейних і пам’ятних монет за даний період.
Практично в кожній книзі міститься інформація про зразкову вартість монет на період видання даного каталогу по нумізматиці. Але точну ціну монети в даний час можуть визначити тільки професійні оцінювачі.

Також, більше про монетах України можете довідатися в цьому розділі.

КОММЕНТАРИИ

Комментариев нет, будьте первым!


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

 • Відео огляд

  Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

 • Чистка монет

  Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.