COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Чистка монет в домашніх умовах

Чистка монет в домашних условиях

У багатьох колекціях є хороші монети (без механічних пошкоджень), але з забрудненнями або темними плямами. Проблему можна вирішити різними способами, що дозволяють усунути зовнішні дефекти. Про них і поговоримо в цій статті.

Види очищення монет

Залежно від ступеня забруднення, особливостей матеріалу та інших факторів треба визначитися з відповідним методом. Серед основних видів чистки монет можна виділити наступні:
 • хімічна,
 • механічна,
 • варіння,
 • електроліз.

Вана для чистки монет

Хімічний вид чищення припускає використання нашатирного спирту, кислот, соди, мила, миючих засобів і прального порошку. При наявності концентрованої соляної кислоти можна зробити спеціальну ванну з розчином і занурити туди монети. Після процедури монети краще промити лугом, щоб зупинити реакцію.

Чистка теплою мильною водою підходить для більшості металів. Закріпити та посилити отриманий ефект можна будь-яким засобом для миття посуду, звичайне господарське мило теж дасть хороший результат. Монети з незначними забрудненнями треба вимочити в отриманому розчині протягом 2-3 годин. Монети з рясним нальотом можна тримати в підготовленій рідини близько доби.

Як почистити монету содою

Чистим монету содой

Чистка содою відноситься до лужним способам усунення бруду і підходить для примірників з міді та срібла низьких проб. Процес виконується легко, без створення особливих умов. Спочатку формується кашка з ложки соди і невеликої кількості води, потім суміш наноситься на монету. Усунення грязі проводиться звичайною м’якою щіткою. Соду можна застосовувати і після кислотної чистки для погашення реакції.

Як чистити монету оцтом

Чистка з використанням оцту або лимонної кислоти підходить для твердих металів. У розчин оцту додається чайна ложка соди, рідини перемішуються. В отриману ванну занурюються монети і залишаються там до тих пір, поки плями не зникнуть, а потім обробляються милом, теплою водою і м’якою щіткою. Якщо забруднення не відмилися, процедура повторюється.

Небажано використовувати даний спосіб для монет із золота, срібла або міді.

Чистка монет електролізом

Чистим монету электролизом

Електроліз – найбільш небезпечний, але і найшвидший метод усунення дефектів. Чистка проводиться подачею струму в слабосоленої розчин води з вміщеній туди монетою. Про це спосіб ми поговоримо докладніше в кінці статті.

Нашатирний спирт як засіб для чищення монет

Чистка нашатирним спиртом підходить для виробів зі срібла, чистої міді або сплавів з її змістом. Монета опускається в нашатир на час, необхідний для досягнення ефекту, потім витягується і промивається. Приміщення, в якому проводиться така чистка, має добре провітрюватися.

Механічне чищення

Инструмент для чистки монет

Для механічного чищення використовуються різні предмети й інструменти (дрилі, щітки, голки, скальпелі, шматки тканини та інше). Даний спосіб досить ефективний і прибирає будь-які забруднення, але існує ризик пошкодження поверхні виробів.

Виварювання монет

При варінні монета обробляється в киплячій рідини, можна додатково використовувати масло (вазелінове чи оливкову).

Кілька монет поміщаються в каструлю з гарячим маслом на 10 хвилин (зручніше проводити чистку в спеціальній гратчастої коробочці на ланцюжку). Після варіння потрібно промити вироби щіткою з милом і видалити залишки олії, ретельно прокип’ятивши монети в дистильованої воді.

Після варіння екземпляри набувають сяйво і блиск, але з них сходить благородна патина, що надає виробам додаткову цінність. Рідкісні монети краще не піддавати такому впливу.

Правила чищення золотих, срібних і мідних монет

Вибір оптимального способу проводиться з урахуванням конкретних властивостей металу. Частка, проведена за відсутності необхідних знань і досвіду, що не додасть монеті первинний зовнішній вигляд, а істотно їй зашкодить. Наприклад, механічний вплив із застосуванням асидолу або ювелірної пасти залишає на виробах подряпини і сприяє стиранню дрібних деталей малюнків.

Чистка  золотих монет

Как очистить золотую монетуМонети із золота в агресивному чищенні не потребують. Якщо на виробах з’явилися забруднення, досить буде вимити їх теплим мильним розчином, сполоснути водою і просушити. Не можна інтенсивно терти золоті монети, оскільки навіть звичайна тканина залишає на благородному металі дрібні подряпини.

Чистка  срібних монет

Вибір відповідного методу чистки для виробів зі срібла залежить від проби і ступеня окислення металу. Срібні монети високої проби можна очистити, помістивши їх на годину в розчин нашатирного спирту (10% аміаку і 90% води) або в содовий розчин (30 г соди на 100 мл води) на кілька годин. Процес прискориться, якщо рідина кілька разів довести до кипіння, а окислені ділянки обробити м’якою щіткою.

Чистим серебряную монету зубной пастой

Високопробні монети з незначними слідами окислювання найкраще чистити сумішшю з зубної пасти, нашатирного спирту і харчової соди. В отриманій масі не повинно бути абразивних частинок. Монету потрібно покрити сумішшю і протерти пальцями або щіткою.

Для чищення низькопробних срібних монет підходить розчин трилону Б. Коли зелений шар зійде з поверхні монети, можна продовжити процес, застосовуючи спеціальну суміш для срібла певної проби.

Чистка  мідних монет

Мідні вироби схильні до утворення на поверхні шару патини. Якщо на монеті немає слідів корозії, а плівка рівномірна, то краще не ризикувати і не наражати екземпляр чищенні. Патина захищає метал від корозії й надає монеті благородний вигляд. Щоб усунути сліди дотиків і жиру, виріб можна промити в теплій воді.

Чистим медную монету

Монети, які зазнали корозії, краще очищати, використовуючи агресивні реактиви (оцтова і лимонна кислоти, трилон Б). Вони поступово відокремлять зіпсований шар металу, не торкнувшись при цьому цільну основу. Для обробки слабо окислених монет достатньо буде вимочування в розчині протягом декількох годин, а сильно окислені можна залишати на добу і більше.

Чистка  бронзових монет

Бронзові вироби чистяться за таким же принципом, як і мідні. Але потрібно враховувати, що нашатирний спирт змінює колір бронзи. Метал може стати коричневим або навіть чорним. Блиск бронзової монети можна легко відновити, завдавши на її поверхню зубну пасту і відмивши її в теплій воді. Сушити вироби після чищення потрібно, загорнувши їх у два шари м’якої тканини і паперової серветки.

Не можна використовувати сірчану і азотну кислоти для очищення мідних або срібних монет, оскільки вони знищують дрібні деталі малюнка.

Інструменти та засоби для чищення монет

Крім перерахованих вище методів існують і інші. Інструменти, які придатні для чищення:

 • зубні щітки різного ступеня м’якості;
 • дерев’яні зубочистки;
 • пензлик з натуральною щетиною;
 • пластиковий посуд, пінцет;
 • реактиви (мило, дистильована вода, сода, лляне і вазелінове масло).
Рідкісні та цінні монети не рекомендується чистити самостійно – професіонали краще впораються з ділом. Нижчевикладені способи чищення підходять для копаного металу. Головна мета – зберегти при чищенні патину, видаливши всі непотрібні окису. Перед початком обробки монети миються з милом.

Кращий безпечний спосіб чистки монет

Хозяйственное мыло для чистки монет

Найпростіший і безпечний метод – з використанням господарського мила. У герметично закривається пластикову ємність наливається окріп і насипається натерте 72% господарське мило.

Коли розчин загусне, в нього поміщаються монети. Через добу-дві монети виймаються і протираються зубною щіткою з підстриженою щетиною. Процедура повторюється до досягнення бажаного результату. Деякі окису можна обережно видаляти дерев’яною зубочисткою.

Недолік цього методу в тому, що він займає багато часу, але безсумнівне його перевага в тому, що зайві шари знімаються акуратно і м’яко.

Чистимо за допомогою їдкого натрію

Вплив із застосуванням їдкого натрію – дуже швидкий спосіб, але підходить не для всіх монет. Добре очищаються як вироби з відносно рівним полем, так і з нерівномірною тонкою плівкою.

Чистим при помощи едкого натраПри изготовлении раствора едкого натра необходимо соблюдать технику безопасности. Гранулы (1 пакетик на 500 мл) растворять только в дистиллированной холодной воде, монету брать пинцетом и обязательно работать в перчатках.

Виріб занурюється в розчин на 10 хвилин. Потім промивається водою. Після цього розм’якшені окису можна легко видалити за допомогою щітки.

Якщо в процесі чищення окису на виробі стали блакитного або зеленого кольору, процес потрібно негайно перервати.

Чистка мідних монет

Необережна чистка мідної монети може стати причиною появи відколів і ямок на її поверхні. Залежно від виду корозії вибирається відповідний метод впливу. Червонуватий наліт знімається п’ятипроцентним розчином аміаку або вуглекислим амонієм. Монету потрібно потримати в розчині аміаку не більш 1-2 хвилин. Зелений наліт можна видалити розчином лимонної або оцтової кислоти. Наліт жовтуватого кольору розчиняється 10% розчином оцтової кислоти.

Після чищення монети будь-яким з вищевказаних способів її необхідно виварити в дистильованої води. Після декількох кипяченій можна перевірити, чи повністю очистилася монета, крапнувши у воду 1,7% розчин азонокіслотного срібла. Якщо після цього вода залишиться прозорою, то процес очищення потрібно завершити.

Сушильный шкаф для монет

Після чищення виріб треба ретельно просушити. Можна помістити екземпляр в спеціальний сушильну шафу на 2:00 або просушити в ацетоні, а потім в спирті (не більше години).

Якщо природну патину на монеті зберегти не вдалося, можна накласти штучну для додання виробу привабливого зовнішнього вигляду. На літр дистильованої води додається 50 г мідного купоросу і 5 г марганцівки. Отриманий розчин нагрівається до 80-90 градусів. У підігріту рідину поміщаються монети. Далі слід перевертати монети час від часу і чекати появи бажаного кольору. Після процедури монети потрібно висушити і покрити сумішшю спирту з бензолом 1: 1 для захисту від корозії. Про штучної патині можна почитати ще і в статті «Обережно підробки! Або, як визначити і перевірити справжність монети за особливими ознаками »

Електрохімічна чистка

Електроліз – швидкий і ефективний спосіб усунення бруду, але його застосування пов’язане з деякими небезпеками, притаманними експлуатації будь-якого електричного приладу. Використання пристрою повинне проводитися в добре провітрюваному і освітленому приміщенні. Перед проведенням процесу обов’язково потрібно надіти захисні рукавички і окуляри.

Собираем припарат лектролиза для чистки монеты

При використанні електролізу ризик зіпсувати монету істотно зростає (порівняно з іншими методами – в кілька разів). Для збірки потрібно блок живлення з напругою 6-12 вольт. Штекери відрізаються й проведення поділяються на дві частини. Кінці дроти очищаються від ізоляції. Мідні жилки потрібно скрутити, припаяти їх або прикріпити до металевих затискачів. Далі береться неглибока ємність з пластмаси і заповнюється соляним або содовим розчином (1 ст.л. на 0,5 л).

Увімкніть блок живлення. Затискачі дотримуються за ізольовані місця на відстані один від одного (у разі їх зіткнення коротке замикання виведе блок живлення з ладу) затискачі треба занурити в посуд з розчином. На одному з них буде шипіння і виділення газу – це «+».

Його потрібно підключити до монеті, а другий зажим, (відповідно «-») підключається до невеликого металевого предмета (наприклад, до ложці або ключу).

Другий варіант – зворотне підключення. Плюсовій затиск підключається до металевого предмету, а мінусовій до монети. Зворотне підключення м’яко очищає монету і не шкодить її металевого ядра.

Залежно від кількості нальоту і ступеня забруднень процес очищення займає від декількох хвилин (якщо до монети підключається «+») і від 40 хвилин до 4:00 (якщо підключається «-»).

Закінчивши очистку, слід виключити прилад з мережі, вийняти монету з розчину і почистити її щіткою з невеликою кількістю рідкого мила. Для усунення особливих, складних забруднень процедуру доведеться повторити. Розчин через деякий час стане брудним, для здійснення повторного електролізу його потрібно буде замінити.

Підведення підсумків по темі чистки

Способу чищення монет, який дозволив би в точності повернути їм первісний вигляд, не існує, але при належній старанності можна значно поліпшити стан монет. Самим безпечним варіантом вважається використання мильного розчину.

Монета до и после очистки

Більш серйозні забруднення можуть зажадати вимочування монет в розчині протягом тривалого часу. Результату іноді доводиться чекати кілька тижнів.

При тривалому вимочуванні розчин необхідно міняти на новий, а саму монету періодично діставати і зчищати з неї розм’якшені шари бруду. Для золотих монет цей спосіб очищення ідеальний.

Після процедури виріб сушиться, обертається м’якою тканиною. Механічне чищення теж вважається відносно безпечним способом, але категорично не підходить для м’яких металів, які легко дряпаються.

Головне завдання – не зіпсувати монету остаточно і не позбавити її благородної патини. Деякі екземпляри краще і зовсім не чистити, а просто вимити. Рекомендується перед початком робіт потренуватися на найпростіших монетах. Обов’язково потрібно дотримуватися правил техніки безпеки (хімічні способи очищення можуть бути небезпечними для здоров’я).

Чистка монет в домашніх умовах

 • Русский
 • Українська
Чистка монет в домашних условиях

У багатьох колекціях є хороші монети (без механічних пошкоджень), але з забрудненнями або темними плямами. Проблему можна вирішити різними способами, що дозволяють усунути зовнішні дефекти. Про них і поговоримо в цій статті.

Види очищення монет

Залежно від ступеня забруднення, особливостей матеріалу та інших факторів треба визначитися з відповідним методом. Серед основних видів чистки монет можна виділити наступні:
 • хімічна,
 • механічна,
 • варіння,
 • електроліз.

Вана для чистки монет

Хімічний вид чищення припускає використання нашатирного спирту, кислот, соди, мила, миючих засобів і прального порошку. При наявності концентрованої соляної кислоти можна зробити спеціальну ванну з розчином і занурити туди монети. Після процедури монети краще промити лугом, щоб зупинити реакцію.

Чистка теплою мильною водою підходить для більшості металів. Закріпити та посилити отриманий ефект можна будь-яким засобом для миття посуду, звичайне господарське мило теж дасть хороший результат. Монети з незначними забрудненнями треба вимочити в отриманому розчині протягом 2-3 годин. Монети з рясним нальотом можна тримати в підготовленій рідини близько доби.

Як почистити монету содою

Чистим монету содой

Чистка содою відноситься до лужним способам усунення бруду і підходить для примірників з міді та срібла низьких проб. Процес виконується легко, без створення особливих умов. Спочатку формується кашка з ложки соди і невеликої кількості води, потім суміш наноситься на монету. Усунення грязі проводиться звичайною м’якою щіткою. Соду можна застосовувати і після кислотної чистки для погашення реакції.

Як чистити монету оцтом

Чистка з використанням оцту або лимонної кислоти підходить для твердих металів. У розчин оцту додається чайна ложка соди, рідини перемішуються. В отриману ванну занурюються монети і залишаються там до тих пір, поки плями не зникнуть, а потім обробляються милом, теплою водою і м’якою щіткою. Якщо забруднення не відмилися, процедура повторюється.

Небажано використовувати даний спосіб для монет із золота, срібла або міді.

Чистка монет електролізом

Чистим монету электролизом

Електроліз – найбільш небезпечний, але і найшвидший метод усунення дефектів. Чистка проводиться подачею струму в слабосоленої розчин води з вміщеній туди монетою. Про це спосіб ми поговоримо докладніше в кінці статті.

Нашатирний спирт як засіб для чищення монет

Чистка нашатирним спиртом підходить для виробів зі срібла, чистої міді або сплавів з її змістом. Монета опускається в нашатир на час, необхідний для досягнення ефекту, потім витягується і промивається. Приміщення, в якому проводиться така чистка, має добре провітрюватися.

Механічне чищення

Инструмент для чистки монет

Для механічного чищення використовуються різні предмети й інструменти (дрилі, щітки, голки, скальпелі, шматки тканини та інше). Даний спосіб досить ефективний і прибирає будь-які забруднення, але існує ризик пошкодження поверхні виробів.

Виварювання монет

При варінні монета обробляється в киплячій рідини, можна додатково використовувати масло (вазелінове чи оливкову).

Кілька монет поміщаються в каструлю з гарячим маслом на 10 хвилин (зручніше проводити чистку в спеціальній гратчастої коробочці на ланцюжку). Після варіння потрібно промити вироби щіткою з милом і видалити залишки олії, ретельно прокип’ятивши монети в дистильованої воді.

Після варіння екземпляри набувають сяйво і блиск, але з них сходить благородна патина, що надає виробам додаткову цінність. Рідкісні монети краще не піддавати такому впливу.

Правила чищення золотих, срібних і мідних монет

Вибір оптимального способу проводиться з урахуванням конкретних властивостей металу. Частка, проведена за відсутності необхідних знань і досвіду, що не додасть монеті первинний зовнішній вигляд, а істотно їй зашкодить. Наприклад, механічний вплив із застосуванням асидолу або ювелірної пасти залишає на виробах подряпини і сприяє стиранню дрібних деталей малюнків.

Чистка  золотих монет

Как очистить золотую монетуМонети із золота в агресивному чищенні не потребують. Якщо на виробах з’явилися забруднення, досить буде вимити їх теплим мильним розчином, сполоснути водою і просушити. Не можна інтенсивно терти золоті монети, оскільки навіть звичайна тканина залишає на благородному металі дрібні подряпини.

Чистка  срібних монет

Вибір відповідного методу чистки для виробів зі срібла залежить від проби і ступеня окислення металу. Срібні монети високої проби можна очистити, помістивши їх на годину в розчин нашатирного спирту (10% аміаку і 90% води) або в содовий розчин (30 г соди на 100 мл води) на кілька годин. Процес прискориться, якщо рідина кілька разів довести до кипіння, а окислені ділянки обробити м’якою щіткою.

Чистим серебряную монету зубной пастой

Високопробні монети з незначними слідами окислювання найкраще чистити сумішшю з зубної пасти, нашатирного спирту і харчової соди. В отриманій масі не повинно бути абразивних частинок. Монету потрібно покрити сумішшю і протерти пальцями або щіткою.

Для чищення низькопробних срібних монет підходить розчин трилону Б. Коли зелений шар зійде з поверхні монети, можна продовжити процес, застосовуючи спеціальну суміш для срібла певної проби.

Чистка  мідних монет

Мідні вироби схильні до утворення на поверхні шару патини. Якщо на монеті немає слідів корозії, а плівка рівномірна, то краще не ризикувати і не наражати екземпляр чищенні. Патина захищає метал від корозії й надає монеті благородний вигляд. Щоб усунути сліди дотиків і жиру, виріб можна промити в теплій воді.

Чистим медную монету

Монети, які зазнали корозії, краще очищати, використовуючи агресивні реактиви (оцтова і лимонна кислоти, трилон Б). Вони поступово відокремлять зіпсований шар металу, не торкнувшись при цьому цільну основу. Для обробки слабо окислених монет достатньо буде вимочування в розчині протягом декількох годин, а сильно окислені можна залишати на добу і більше.

Чистка  бронзових монет

Бронзові вироби чистяться за таким же принципом, як і мідні. Але потрібно враховувати, що нашатирний спирт змінює колір бронзи. Метал може стати коричневим або навіть чорним. Блиск бронзової монети можна легко відновити, завдавши на її поверхню зубну пасту і відмивши її в теплій воді. Сушити вироби після чищення потрібно, загорнувши їх у два шари м’якої тканини і паперової серветки.

Не можна використовувати сірчану і азотну кислоти для очищення мідних або срібних монет, оскільки вони знищують дрібні деталі малюнка.

Інструменти та засоби для чищення монет

Крім перерахованих вище методів існують і інші. Інструменти, які придатні для чищення:

 • зубні щітки різного ступеня м’якості;
 • дерев’яні зубочистки;
 • пензлик з натуральною щетиною;
 • пластиковий посуд, пінцет;
 • реактиви (мило, дистильована вода, сода, лляне і вазелінове масло).
Рідкісні та цінні монети не рекомендується чистити самостійно – професіонали краще впораються з ділом. Нижчевикладені способи чищення підходять для копаного металу. Головна мета – зберегти при чищенні патину, видаливши всі непотрібні окису. Перед початком обробки монети миються з милом.

Кращий безпечний спосіб чистки монет

Хозяйственное мыло для чистки монет

Найпростіший і безпечний метод – з використанням господарського мила. У герметично закривається пластикову ємність наливається окріп і насипається натерте 72% господарське мило.

Коли розчин загусне, в нього поміщаються монети. Через добу-дві монети виймаються і протираються зубною щіткою з підстриженою щетиною. Процедура повторюється до досягнення бажаного результату. Деякі окису можна обережно видаляти дерев’яною зубочисткою.

Недолік цього методу в тому, що він займає багато часу, але безсумнівне його перевага в тому, що зайві шари знімаються акуратно і м’яко.

Чистимо за допомогою їдкого натрію

Вплив із застосуванням їдкого натрію – дуже швидкий спосіб, але підходить не для всіх монет. Добре очищаються як вироби з відносно рівним полем, так і з нерівномірною тонкою плівкою.

Чистим при помощи едкого натраПри изготовлении раствора едкого натра необходимо соблюдать технику безопасности. Гранулы (1 пакетик на 500 мл) растворять только в дистиллированной холодной воде, монету брать пинцетом и обязательно работать в перчатках.

Виріб занурюється в розчин на 10 хвилин. Потім промивається водою. Після цього розм’якшені окису можна легко видалити за допомогою щітки.

Якщо в процесі чищення окису на виробі стали блакитного або зеленого кольору, процес потрібно негайно перервати.

Чистка мідних монет

Необережна чистка мідної монети може стати причиною появи відколів і ямок на її поверхні. Залежно від виду корозії вибирається відповідний метод впливу. Червонуватий наліт знімається п’ятипроцентним розчином аміаку або вуглекислим амонієм. Монету потрібно потримати в розчині аміаку не більш 1-2 хвилин. Зелений наліт можна видалити розчином лимонної або оцтової кислоти. Наліт жовтуватого кольору розчиняється 10% розчином оцтової кислоти.

Після чищення монети будь-яким з вищевказаних способів її необхідно виварити в дистильованої води. Після декількох кипяченій можна перевірити, чи повністю очистилася монета, крапнувши у воду 1,7% розчин азонокіслотного срібла. Якщо після цього вода залишиться прозорою, то процес очищення потрібно завершити.

Сушильный шкаф для монет

Після чищення виріб треба ретельно просушити. Можна помістити екземпляр в спеціальний сушильну шафу на 2:00 або просушити в ацетоні, а потім в спирті (не більше години).

Якщо природну патину на монеті зберегти не вдалося, можна накласти штучну для додання виробу привабливого зовнішнього вигляду. На літр дистильованої води додається 50 г мідного купоросу і 5 г марганцівки. Отриманий розчин нагрівається до 80-90 градусів. У підігріту рідину поміщаються монети. Далі слід перевертати монети час від часу і чекати появи бажаного кольору. Після процедури монети потрібно висушити і покрити сумішшю спирту з бензолом 1: 1 для захисту від корозії. Про штучної патині можна почитати ще і в статті «Обережно підробки! Або, як визначити і перевірити справжність монети за особливими ознаками »

Електрохімічна чистка

Електроліз – швидкий і ефективний спосіб усунення бруду, але його застосування пов’язане з деякими небезпеками, притаманними експлуатації будь-якого електричного приладу. Використання пристрою повинне проводитися в добре провітрюваному і освітленому приміщенні. Перед проведенням процесу обов’язково потрібно надіти захисні рукавички і окуляри.

Собираем припарат лектролиза для чистки монеты

При використанні електролізу ризик зіпсувати монету істотно зростає (порівняно з іншими методами – в кілька разів). Для збірки потрібно блок живлення з напругою 6-12 вольт. Штекери відрізаються й проведення поділяються на дві частини. Кінці дроти очищаються від ізоляції. Мідні жилки потрібно скрутити, припаяти їх або прикріпити до металевих затискачів. Далі береться неглибока ємність з пластмаси і заповнюється соляним або содовим розчином (1 ст.л. на 0,5 л).

Увімкніть блок живлення. Затискачі дотримуються за ізольовані місця на відстані один від одного (у разі їх зіткнення коротке замикання виведе блок живлення з ладу) затискачі треба занурити в посуд з розчином. На одному з них буде шипіння і виділення газу – це «+».

Його потрібно підключити до монеті, а другий зажим, (відповідно «-») підключається до невеликого металевого предмета (наприклад, до ложці або ключу).

Другий варіант – зворотне підключення. Плюсовій затиск підключається до металевого предмету, а мінусовій до монети. Зворотне підключення м’яко очищає монету і не шкодить її металевого ядра.

Залежно від кількості нальоту і ступеня забруднень процес очищення займає від декількох хвилин (якщо до монети підключається «+») і від 40 хвилин до 4:00 (якщо підключається «-»).

Закінчивши очистку, слід виключити прилад з мережі, вийняти монету з розчину і почистити її щіткою з невеликою кількістю рідкого мила. Для усунення особливих, складних забруднень процедуру доведеться повторити. Розчин через деякий час стане брудним, для здійснення повторного електролізу його потрібно буде замінити.

Підведення підсумків по темі чистки

Способу чищення монет, який дозволив би в точності повернути їм первісний вигляд, не існує, але при належній старанності можна значно поліпшити стан монет. Самим безпечним варіантом вважається використання мильного розчину.

Монета до и после очистки

Більш серйозні забруднення можуть зажадати вимочування монет в розчині протягом тривалого часу. Результату іноді доводиться чекати кілька тижнів.

При тривалому вимочуванні розчин необхідно міняти на новий, а саму монету періодично діставати і зчищати з неї розм’якшені шари бруду. Для золотих монет цей спосіб очищення ідеальний.

Після процедури виріб сушиться, обертається м’якою тканиною. Механічне чищення теж вважається відносно безпечним способом, але категорично не підходить для м’яких металів, які легко дряпаються.

Головне завдання – не зіпсувати монету остаточно і не позбавити її благородної патини. Деякі екземпляри краще і зовсім не чистити, а просто вимити. Рекомендується перед початком робіт потренуватися на найпростіших монетах. Обов’язково потрібно дотримуватися правил техніки безпеки (хімічні способи очищення можуть бути небезпечними для здоров’я).
КОММЕНТАРИИ

Комментариев нет, будьте первым!


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

 • Відео огляд

  Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

 • Чистка монет

  Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.