COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Нагороди СРСР: ордена

Покупаем награды СССР

За майже століття існування Союзу, в ньому була розроблена не тільки спеціальна система нагороджень, що допомагає відрізнити нагородою саме похвальні якості людини, але і досить складна ієрархія орденів. Нагадаємо, що у Російської Імперії на подібні процедури пішло більше століття.

У цій статті ми розповімо вам про головні нагороди СРСР – вищий ступінь відзнаки і орденах.

Частина 1: Вищі ступені відзнаки

Затверджені І. В. Сталіним протягом 1934-1944 року, ці особисті нагороди були межею мрій будь-якого радянського громадянина, але от вдавалося вони тільки за дійсно неймовірні подвиги на фронтовий або побутовому грунті. Люди, що володіли такими нагородами, отримували великі пільги, а також суспільну повагу. Крім того, вищі ступені відзнаки майже завжди вважалися додатковою перевагою при обговоренні підвищення на робочому місці або в парткомі.


Зірка Героя Радянського Союзу

Звезда Героя Советского Союза купим по хорошей цене

Вона ж «Золота зірка», вона ж «Зірка Героя». Нагорода затверджена в 1934 році і є першою державною нагородою СРСР. Сам відзнаку – золота зірка без будь-яких відмітних даних – був представлений тільки в 1939.

За сімдесят п’ять років існування СРСР, такою нагородою було обдароване тільки 12776 осіб, що вже говорить про її унікальності. Зірка вручалася за винятковий подвиг на полі бою, але в якості винятку могла бути вручена і в мирний час – саме так її отримав перший Герой СРСР, льотчик-випробувач Ляпидевский А. В. – за виявлену хоробрість і самовідданість у порятунку пасажирів пароплава «Челюскін» .

За лютий-березень 1934 року, Ляпидевский скоїв 29 пошукових вильотів, ніж довів себе до нервового виснаження. Витрати виправдалися – «челюскинцев» знайшов саме він.

Зірка Героя має тільки одну ступінь, але могла вручатися кілька разів. Відомо три випадки нагородження трьома Золотими Зірками і всього лише два чотирикратних володаря цієї нагороди. В обох випадках, це представники вищого командного складу СРСР, які одержували нагороди за масштабні операції.


Зірка Героя Соціалістичної Праці

Звезда Героя Социалистического Труда выкупаем

Вона ж «Серп і Молот». Мирний варіант попередньої нагороди, затверджений 27 грудня 1938, який вручався за винятковий трудовий подвиг, або ж за заслуги в галузі соціально-культурного будівництва СРСР.

Найчастіше вручався за багаторазове перевиконання плану, або ж за модернізацію / оптимізацію якогось трудомісткого процесу. На відміну від Зірки Героя СРСР, має чеканку на лицьовій стороні – серп і молот, по яких і іменують зірку.

Як і в попередньому випадку, була тільки одна щабель нагороди, але сама нагорода могла вручатися багаторазово. Першим лауреатом Зірки Героя Праці став І. В. Сталін, пізніше отримав і другу Зірку.

На відміну від Зірки Героя, малися гучні випадки позбавлення людини нагороди – найбільш яскравим є випадок академіка Сахарова, три Зірки якого були відкликані за антирадянську діяльність.

Одинадцять володарів нагороди «Серп і Молот» були також володарями «Золотої Зірки» Героя СРСР. Серед них – Ворошилов, Брежнєв, Хрущов і сам Сталін. Всього лауреатів «мирної» Зірки було більш 20000.


Мати-героїня

Мать-героиня выкупим за хорошую цену

Нагорода вручалася матерям, який виростив десять і більше дітей. Затверджена 8 липня 1944, у жовтні того року вручена перша 14 матерям. Всього було випущено майже півмільйона орденів, з них двадцять тисяч – так і не вручено з різних причин. Нагорода являє собою п’ятикутну золоту зірку на тлі сріблястих променів, підвішену на червоної металевій пластині з написом «Мати-героїня».

На цьому список особистих вищих нагород СРСР можна закінчити, але перш ніж переходити до орденів, згадаємо ще про два нагородах, які не є частиною цього списку, але від цього – не менш важливих.


Місто-герой / Фортеця герой

Орден видавався містам і фортецям, що зробили максимальний опір країнам Осі взагалі і Німеччини зокрема в їхньому наступі на схід. Засновано Микитою Хрущовим і вважається колективної нагородою, однак статус вищого звання він придбав тільки в 1980 році.

Крепость герой

Місту, якому видавався орден, слід було помістити його зображення (ідентичне Зірці Героя) на прапор і розмістити на центральній площі міста обеліск з висіченим у камені орденом Леніна, Золотою Зіркою і цитатою з Указу про нагородження.

Всього було нагороджено, дванадцять міст і одна фортеця – Брестська. Ще десять міст отримали таке звання в інших країнах, зі своїми національними вищими нагородами.


Оцінка і покупка нагород та орденів СРСР в Україні за гідними цінами. Телефони: +38 (068) 222 23 24 або +38 (099) 222 23 24

Маршальська зірка

Маршальская звезда скупаем по хорошей цене

Вищою нагородою не є, але щоб уникнути звинувачень в некомплект, ми усе ж про неї розповімо. Маршальську зірку вручали при отриманні тих чи інших воєначальником відповідного звання й тому, вона є відзнакою, а не нагородою.

Відповідно, при виході у відставку або смерті маршала, зірка не залишалася нащадкам, а здавалася назад в Алмазний фонд. Всього було виготовлено 570 зірок двох типів – малих, для маршалів родів військ і великих, для Маршалов Радянського Союзу і Адміралів Флоту СРСР. Існувала і в сучасній Росії, але тільки до 1997 року, коли була скасована.


Частина 2. Ордени СРСР

Існує дуже спірне питання: що саме слід вважати орденами в даній ситуації? Втім, більшість дослідників сходяться на думці, що орден – це всі нагороди СРСР, які спочатку не вважалися вищою нагородою. Так-так, деякі ордена були прирівняні до вищих нагород СРСР, що привнесло в і без того неструнку ієрархію летальну дозу хаосу. Але давайте все ж спробуємо розібратися в цьому безладі – воно того варте.


Орден Леніна

Орден Ленина выкупим за приличные деньги

Безумовно, вершина ієрархії. Ступінь всього одна, причому орден прирівняний до вищої державної нагороди. На лицьовій стороні ордена зображено портрет Ілліча. Існує чотири типи орденів, що відрізняються насамперед металом виготовлення – перший ордена були срібними і тільки з 1934 року почали випускатися всім відомі золоті ордена з красивою написом «Ленін» на каймі.

У 1936 метал змінили ще раз – тепер це була платина. У 1943 році орден стандартизировали для військових, у зв’язку зі зміною правил носіння орденів. Зокрема, було додано вушко для з’єднання з п’ятикутною колодкою.

Всього було випущено 400 000 орденів Леніна, але у зв’язку з масштабним перевипуском 1943 року, точне число нагороджених набагато менше.

Як і у випадку з Зірками, орден Леніна могли видавати багаторазово, за певні заслуги.

На тлі цієї заяви, найцікавішою стає фігура Д.Ф. Устинова, Наркома озброєння, а пізніше – Маршала СРСР. Він був одіннадцатікратний кавалером орденів Леніна, дворазовим кавалером Золотої Зірки Героя СРСР, кавалером Зірки Героя Соціалістичної Праці та маршальська зірка, внаслідок чого тримає абсолютний рекорд за вищим нагород Радянського Союзу.

Орден «Перемога»

Orden-Pobeda-Marshal_Vasilevsky_09 оценим и купим

За рейтингом – трохи нижче ордена Леніна, оскільки вручався тільки вищому командному складу і служив не для нагороди, а скоріше для демонстрації подяки особисто І.В. Сталіна. Орден виготовлений у вигляді червоної рубіновою зірки на платиново-діамантовому поле, матеріал основи – срібло і золото.

Всього було випущено 20 орденів «Перемога». 14 з них були вручені Маршалам Радянського Союзу (Жукову, Василевському і особисто Сталіну – по два). Ще 5 – правителям і Головнокомандувачем Альянсу, у тому числі Айзенгауеру, Монтгомері і Тіто.

Двадцяте орден був зроблений в 1978 для Л.І. Брежнєва, що суперечило статуту ордена. Після смерті Брежнєва, Михайло Горбачов відкликав його орден назад в Гохран «за невідповідність букві і духу статуту».

Всі ордена, вручені радянським командирам, зараз знаходяться на території Росії. Нагороди Василевського і Жукова доступні для огляду у Центральному музеї Збройних Сил. Решта ордена також зберігаються в музеях світу, крім ордена Міхая I, короля Румунії. За деякими даними, орден був загублений або навіть проданий, але сам Міхай I стверджує, що орден перебуває в його маєтку.


Орден Червоного Прапора

Орден Красного Знамени

Найперша нагорода СРСР, затверджена в 1924 році. Має одну ступінь. Орден виконаний із золота, але деякі частини емальовані. На ордені зображений серп і молот, обрамлений золотим лавровим вінком, який, у свою чергу, вписаний в центр червоної зірки, над якою майорить прапор «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!».

Весь цей символ обвиває ще один золотий вінок, внизу якого є стрічка з написом «СРСР». До 1930-го вважався вищою нагородою СРСР і свого значення не втратив навіть після скасування цієї постанови.

Орден був дуже популярний в роки Громадянської Війни, коли був єдиним орденом СРСР. Внаслідок цього, багато командирів і солдати отримали орден по кілька разів. Абсолютний рекордсмен тих років – Будьонний, який отримав Червоний Прапор цілих шість разів за 7 років. Поб’ють його рекорд тільки майже через століття, коли маршали СРСР часів Другої Світової отримуватимуть свої почесні нагороди за вислугу років.

Всього було випущено майже шістсот тисяч подібних орденів. Також існує мирна версія ордена, знана дизайном.


Орден Суворова

Найбільш цінний бойовий орден Радянського Союзу. Має три ступені, які визначають метал ордена – платина для першої, золото для другої і срібло для третьої. На ордені зображено портрет полководця на тлі променів. Орден вручався командирам за грамотне управління військами в ході наступальних операцій.

Орден Суворова

За період ВВВ, деякі командири змогли зібрати відразу три ордена першого ступеня. Серед них – Вершинін, Казаков, Лучинський, Людников і Тимошенко. З іноземців, орден був вручений Айзенгауеру, Харрісону і багатьом іншим командувачем Альянсу.

Всього було вручено тільки 8000 орденів, але виготовлено – набагато більше, так як ордена йшли на фронт партіями.


Викуп орденів СРСР за хорошими цінами. Телефони: +38 (068) 222 23 24 або +38 (099) 222 23 24

Орден Ушакова

Аналог ордена Суворова для Військово-Морського флоту СРСР. Має два ступені, які визначають метал ордена – золото або срібло. Компонування ордена – схожа з попереднім. Орден цікавий дуже складною системою кріплення до кітелю, що включає в себе навіть мініатюрний якір, виконуючий роль декоративного тримача.
Орден Ушакова выкупим

Найрідкісніший масовий орден СРСР – всього було нагороджено менше двохсот чоловік.


Орден Кутузова

Орден Кутузова выкупим по хорошей цене

Антипод ордена Суворова, тобто орден «За грамотне відступ / успішну оборону», як його називали у військах. Вручався командирам за успіхи в штабний діяльності, утримання позиції перед обличчям переважаючого супротивника або навіть банального збереження своїх військ при відступі. Цінувався трохи нижче ордена Суворова, але теж досить високо.

Орден I ступеня виконаний із золота, II і III- зі срібла, і повторює компоновку ордена Суворова – портрет воєначальника на тлі променів. Всього було вручено сім тисяч орденів.


Орден Нахімова

Аналог ордена Кутузова для ВМФ. Власне, цим все сказано, так як орден повністю ідентичний ордену Ушакова, за винятком іншого портрета і додавання до металевих променям самого ордена рубінових променів Червоної Зірки.

ordena_nahimova купим по приличной цене

Другий за рідкості масовий орден СРСР – всього було скоєно трохи більше 500 винагород, з них орденом I ступеня – 82.


Орден Богдана Хмельницького

Найліберальніший «командирський» орден – їм могли нагородити навіть партизана або просто рядового солдата. Вручався він «за особливу рішучість і вміння в операціях по розгрому ворога, високий патріотизм, мужність і самовідданість». Що характерно – більшість нагород були здійснені якраз на Українському фронті.

Орден Богдана Хмельницкого оценка и скупка

Орден мав три ступені і виготовлявся із золота і срібла. Всього було скоєно 8 з половиною тисяч нагороджень.


Орден Олександра Невського

Орден Александра Невского скупаем ордена

Орден за особисту відвагу, мужність і героїзм. Вручався командирам і офіцерам Червоної Армії і мав всього одну ступінь. Знак ордена – срібний, із зображенням портрета Невського в центрі Червоної Зірки на тлі променів. За зіркою підняті дві сокири, а в її основі – щит з серпом і молотом.

Орден був вручений більше 43 тисяч разів, але більша частина кавалерів згинула на фронті разом зі своїми орденами, що робить його досить рідкісним.


Орден Вітчизняної Війни

Орден Отечественной Войны выкупим

Орден для рядових солдатів і молодшого комскладу. Видавався за хоробрість, стійкість і мужність. Має два ступені, перший виконана із золота, друга – зі срібла. Сам орден виглядає як емальований червона зірка на тлі металевих променів. За зіркою схрещені гвинтівка і шабля. У центр зірки вписані серп і молот, оточені білим емальованим кругом з написом «Вітчизняна війна».

Орден видавався як нагорода за певні досягнення – велика кількість успішних бойових вильотів, штурм дзотів і т.п. Високо цінувався серед рядових солдатів.

У 1985 відроджений як пам’ятна нагорода для ветеранів ВВВ. Всього було здійснено більше 1 млн нагороджень під час ВВВ і ще 8 млн після її закінчення.


Орден Червоної Зірки

Орден Красной Звезды купим за хорошие деньги

Нагорода рядових солдатів і молодшого комскладу. Має один щабель. Виготовлявся з срібла, але покривався червоною емаллю. Має форму п’ятикутної зірки, в центрі якої непокрита емаллю чеканка – червоноармієць з гвинтівкою.

Орден вручався за особисту мужність і нагорода за проявлену військову кмітливість. Також він видавався за отримані поранення середнього та тяжкого ступеня тяжкості. Всього було випущено майже чотири мільйони таких орденів.


Орден Слави

Молодша військова нагорода СРСР. Має три ступені, що визначають матеріал виготовлення ордена – золото, позолочене срібло або просто срібло. Вручався за проявлену особисту хоробрість і зневага небезпекою.
Орден Славы выкупим за хорошую плату

Сам орден виглядає як металева зірка, з лавровим вінком всередині. Знизу вінка є стрічка з написом «Слава!», А в його центрі – кремлівські куранти.

Ордена Слави вдавалося строго по черзі, так що повні кавалери ордена були в дуже високому пошані. Всього за роки війни було здійснено більше 1 млн нагороджень орденом Слави.

У наші дні продати орден СРСР можна, і колекціонери із задоволенням придбають його, за умови наявності відповідних документів. Скупка орденів СРСР, описаних в даній статті можлива тільки після попередньої оцінки. Форму для онлайн оцінки стану нагороди чи ордена ви знайдете внизу сторінки. 

Нагороди СРСР: ордена

  • Русский
  • Українська
Покупаем награды СССР

За майже століття існування Союзу, в ньому була розроблена не тільки спеціальна система нагороджень, що допомагає відрізнити нагородою саме похвальні якості людини, але і досить складна ієрархія орденів. Нагадаємо, що у Російської Імперії на подібні процедури пішло більше століття.

У цій статті ми розповімо вам про головні нагороди СРСР – вищий ступінь відзнаки і орденах.

Частина 1: Вищі ступені відзнаки

Затверджені І. В. Сталіним протягом 1934-1944 року, ці особисті нагороди були межею мрій будь-якого радянського громадянина, але от вдавалося вони тільки за дійсно неймовірні подвиги на фронтовий або побутовому грунті. Люди, що володіли такими нагородами, отримували великі пільги, а також суспільну повагу. Крім того, вищі ступені відзнаки майже завжди вважалися додатковою перевагою при обговоренні підвищення на робочому місці або в парткомі.


Зірка Героя Радянського Союзу

Звезда Героя Советского Союза купим по хорошей цене

Вона ж «Золота зірка», вона ж «Зірка Героя». Нагорода затверджена в 1934 році і є першою державною нагородою СРСР. Сам відзнаку – золота зірка без будь-яких відмітних даних – був представлений тільки в 1939.

За сімдесят п’ять років існування СРСР, такою нагородою було обдароване тільки 12776 осіб, що вже говорить про її унікальності. Зірка вручалася за винятковий подвиг на полі бою, але в якості винятку могла бути вручена і в мирний час – саме так її отримав перший Герой СРСР, льотчик-випробувач Ляпидевский А. В. – за виявлену хоробрість і самовідданість у порятунку пасажирів пароплава «Челюскін» .

За лютий-березень 1934 року, Ляпидевский скоїв 29 пошукових вильотів, ніж довів себе до нервового виснаження. Витрати виправдалися – «челюскинцев» знайшов саме він.

Зірка Героя має тільки одну ступінь, але могла вручатися кілька разів. Відомо три випадки нагородження трьома Золотими Зірками і всього лише два чотирикратних володаря цієї нагороди. В обох випадках, це представники вищого командного складу СРСР, які одержували нагороди за масштабні операції.


Зірка Героя Соціалістичної Праці

Звезда Героя Социалистического Труда выкупаем

Вона ж «Серп і Молот». Мирний варіант попередньої нагороди, затверджений 27 грудня 1938, який вручався за винятковий трудовий подвиг, або ж за заслуги в галузі соціально-культурного будівництва СРСР.

Найчастіше вручався за багаторазове перевиконання плану, або ж за модернізацію / оптимізацію якогось трудомісткого процесу. На відміну від Зірки Героя СРСР, має чеканку на лицьовій стороні – серп і молот, по яких і іменують зірку.

Як і в попередньому випадку, була тільки одна щабель нагороди, але сама нагорода могла вручатися багаторазово. Першим лауреатом Зірки Героя Праці став І. В. Сталін, пізніше отримав і другу Зірку.

На відміну від Зірки Героя, малися гучні випадки позбавлення людини нагороди – найбільш яскравим є випадок академіка Сахарова, три Зірки якого були відкликані за антирадянську діяльність.

Одинадцять володарів нагороди «Серп і Молот» були також володарями «Золотої Зірки» Героя СРСР. Серед них – Ворошилов, Брежнєв, Хрущов і сам Сталін. Всього лауреатів «мирної» Зірки було більш 20000.


Мати-героїня

Мать-героиня выкупим за хорошую цену

Нагорода вручалася матерям, який виростив десять і більше дітей. Затверджена 8 липня 1944, у жовтні того року вручена перша 14 матерям. Всього було випущено майже півмільйона орденів, з них двадцять тисяч – так і не вручено з різних причин. Нагорода являє собою п’ятикутну золоту зірку на тлі сріблястих променів, підвішену на червоної металевій пластині з написом «Мати-героїня».

На цьому список особистих вищих нагород СРСР можна закінчити, але перш ніж переходити до орденів, згадаємо ще про два нагородах, які не є частиною цього списку, але від цього – не менш важливих.


Місто-герой / Фортеця герой

Орден видавався містам і фортецям, що зробили максимальний опір країнам Осі взагалі і Німеччини зокрема в їхньому наступі на схід. Засновано Микитою Хрущовим і вважається колективної нагородою, однак статус вищого звання він придбав тільки в 1980 році.

Крепость герой

Місту, якому видавався орден, слід було помістити його зображення (ідентичне Зірці Героя) на прапор і розмістити на центральній площі міста обеліск з висіченим у камені орденом Леніна, Золотою Зіркою і цитатою з Указу про нагородження.

Всього було нагороджено, дванадцять міст і одна фортеця – Брестська. Ще десять міст отримали таке звання в інших країнах, зі своїми національними вищими нагородами.


Оцінка і покупка нагород та орденів СРСР в Україні за гідними цінами. Телефони: +38 (068) 222 23 24 або +38 (099) 222 23 24

Маршальська зірка

Маршальская звезда скупаем по хорошей цене

Вищою нагородою не є, але щоб уникнути звинувачень в некомплект, ми усе ж про неї розповімо. Маршальську зірку вручали при отриманні тих чи інших воєначальником відповідного звання й тому, вона є відзнакою, а не нагородою.

Відповідно, при виході у відставку або смерті маршала, зірка не залишалася нащадкам, а здавалася назад в Алмазний фонд. Всього було виготовлено 570 зірок двох типів – малих, для маршалів родів військ і великих, для Маршалов Радянського Союзу і Адміралів Флоту СРСР. Існувала і в сучасній Росії, але тільки до 1997 року, коли була скасована.


Частина 2. Ордени СРСР

Існує дуже спірне питання: що саме слід вважати орденами в даній ситуації? Втім, більшість дослідників сходяться на думці, що орден – це всі нагороди СРСР, які спочатку не вважалися вищою нагородою. Так-так, деякі ордена були прирівняні до вищих нагород СРСР, що привнесло в і без того неструнку ієрархію летальну дозу хаосу. Але давайте все ж спробуємо розібратися в цьому безладі – воно того варте.


Орден Леніна

Орден Ленина выкупим за приличные деньги

Безумовно, вершина ієрархії. Ступінь всього одна, причому орден прирівняний до вищої державної нагороди. На лицьовій стороні ордена зображено портрет Ілліча. Існує чотири типи орденів, що відрізняються насамперед металом виготовлення – перший ордена були срібними і тільки з 1934 року почали випускатися всім відомі золоті ордена з красивою написом «Ленін» на каймі.

У 1936 метал змінили ще раз – тепер це була платина. У 1943 році орден стандартизировали для військових, у зв’язку зі зміною правил носіння орденів. Зокрема, було додано вушко для з’єднання з п’ятикутною колодкою.

Всього було випущено 400 000 орденів Леніна, але у зв’язку з масштабним перевипуском 1943 року, точне число нагороджених набагато менше.

Як і у випадку з Зірками, орден Леніна могли видавати багаторазово, за певні заслуги.

На тлі цієї заяви, найцікавішою стає фігура Д.Ф. Устинова, Наркома озброєння, а пізніше – Маршала СРСР. Він був одіннадцатікратний кавалером орденів Леніна, дворазовим кавалером Золотої Зірки Героя СРСР, кавалером Зірки Героя Соціалістичної Праці та маршальська зірка, внаслідок чого тримає абсолютний рекорд за вищим нагород Радянського Союзу.

Орден «Перемога»

Orden-Pobeda-Marshal_Vasilevsky_09 оценим и купим

За рейтингом – трохи нижче ордена Леніна, оскільки вручався тільки вищому командному складу і служив не для нагороди, а скоріше для демонстрації подяки особисто І.В. Сталіна. Орден виготовлений у вигляді червоної рубіновою зірки на платиново-діамантовому поле, матеріал основи – срібло і золото.

Всього було випущено 20 орденів «Перемога». 14 з них були вручені Маршалам Радянського Союзу (Жукову, Василевському і особисто Сталіну – по два). Ще 5 – правителям і Головнокомандувачем Альянсу, у тому числі Айзенгауеру, Монтгомері і Тіто.

Двадцяте орден був зроблений в 1978 для Л.І. Брежнєва, що суперечило статуту ордена. Після смерті Брежнєва, Михайло Горбачов відкликав його орден назад в Гохран «за невідповідність букві і духу статуту».

Всі ордена, вручені радянським командирам, зараз знаходяться на території Росії. Нагороди Василевського і Жукова доступні для огляду у Центральному музеї Збройних Сил. Решта ордена також зберігаються в музеях світу, крім ордена Міхая I, короля Румунії. За деякими даними, орден був загублений або навіть проданий, але сам Міхай I стверджує, що орден перебуває в його маєтку.


Орден Червоного Прапора

Орден Красного Знамени

Найперша нагорода СРСР, затверджена в 1924 році. Має одну ступінь. Орден виконаний із золота, але деякі частини емальовані. На ордені зображений серп і молот, обрамлений золотим лавровим вінком, який, у свою чергу, вписаний в центр червоної зірки, над якою майорить прапор «Пролетарі всіх країн, єднайтеся!».

Весь цей символ обвиває ще один золотий вінок, внизу якого є стрічка з написом «СРСР». До 1930-го вважався вищою нагородою СРСР і свого значення не втратив навіть після скасування цієї постанови.

Орден був дуже популярний в роки Громадянської Війни, коли був єдиним орденом СРСР. Внаслідок цього, багато командирів і солдати отримали орден по кілька разів. Абсолютний рекордсмен тих років – Будьонний, який отримав Червоний Прапор цілих шість разів за 7 років. Поб’ють його рекорд тільки майже через століття, коли маршали СРСР часів Другої Світової отримуватимуть свої почесні нагороди за вислугу років.

Всього було випущено майже шістсот тисяч подібних орденів. Також існує мирна версія ордена, знана дизайном.


Орден Суворова

Найбільш цінний бойовий орден Радянського Союзу. Має три ступені, які визначають метал ордена – платина для першої, золото для другої і срібло для третьої. На ордені зображено портрет полководця на тлі променів. Орден вручався командирам за грамотне управління військами в ході наступальних операцій.

Орден Суворова

За період ВВВ, деякі командири змогли зібрати відразу три ордена першого ступеня. Серед них – Вершинін, Казаков, Лучинський, Людников і Тимошенко. З іноземців, орден був вручений Айзенгауеру, Харрісону і багатьом іншим командувачем Альянсу.

Всього було вручено тільки 8000 орденів, але виготовлено – набагато більше, так як ордена йшли на фронт партіями.


Викуп орденів СРСР за хорошими цінами. Телефони: +38 (068) 222 23 24 або +38 (099) 222 23 24

Орден Ушакова

Аналог ордена Суворова для Військово-Морського флоту СРСР. Має два ступені, які визначають метал ордена – золото або срібло. Компонування ордена – схожа з попереднім. Орден цікавий дуже складною системою кріплення до кітелю, що включає в себе навіть мініатюрний якір, виконуючий роль декоративного тримача.
Орден Ушакова выкупим

Найрідкісніший масовий орден СРСР – всього було нагороджено менше двохсот чоловік.


Орден Кутузова

Орден Кутузова выкупим по хорошей цене

Антипод ордена Суворова, тобто орден «За грамотне відступ / успішну оборону», як його називали у військах. Вручався командирам за успіхи в штабний діяльності, утримання позиції перед обличчям переважаючого супротивника або навіть банального збереження своїх військ при відступі. Цінувався трохи нижче ордена Суворова, але теж досить високо.

Орден I ступеня виконаний із золота, II і III- зі срібла, і повторює компоновку ордена Суворова – портрет воєначальника на тлі променів. Всього було вручено сім тисяч орденів.


Орден Нахімова

Аналог ордена Кутузова для ВМФ. Власне, цим все сказано, так як орден повністю ідентичний ордену Ушакова, за винятком іншого портрета і додавання до металевих променям самого ордена рубінових променів Червоної Зірки.

ordena_nahimova купим по приличной цене

Другий за рідкості масовий орден СРСР – всього було скоєно трохи більше 500 винагород, з них орденом I ступеня – 82.


Орден Богдана Хмельницького

Найліберальніший «командирський» орден – їм могли нагородити навіть партизана або просто рядового солдата. Вручався він «за особливу рішучість і вміння в операціях по розгрому ворога, високий патріотизм, мужність і самовідданість». Що характерно – більшість нагород були здійснені якраз на Українському фронті.

Орден Богдана Хмельницкого оценка и скупка

Орден мав три ступені і виготовлявся із золота і срібла. Всього було скоєно 8 з половиною тисяч нагороджень.


Орден Олександра Невського

Орден Александра Невского скупаем ордена

Орден за особисту відвагу, мужність і героїзм. Вручався командирам і офіцерам Червоної Армії і мав всього одну ступінь. Знак ордена – срібний, із зображенням портрета Невського в центрі Червоної Зірки на тлі променів. За зіркою підняті дві сокири, а в її основі – щит з серпом і молотом.

Орден був вручений більше 43 тисяч разів, але більша частина кавалерів згинула на фронті разом зі своїми орденами, що робить його досить рідкісним.


Орден Вітчизняної Війни

Орден Отечественной Войны выкупим

Орден для рядових солдатів і молодшого комскладу. Видавався за хоробрість, стійкість і мужність. Має два ступені, перший виконана із золота, друга – зі срібла. Сам орден виглядає як емальований червона зірка на тлі металевих променів. За зіркою схрещені гвинтівка і шабля. У центр зірки вписані серп і молот, оточені білим емальованим кругом з написом «Вітчизняна війна».

Орден видавався як нагорода за певні досягнення – велика кількість успішних бойових вильотів, штурм дзотів і т.п. Високо цінувався серед рядових солдатів.

У 1985 відроджений як пам’ятна нагорода для ветеранів ВВВ. Всього було здійснено більше 1 млн нагороджень під час ВВВ і ще 8 млн після її закінчення.


Орден Червоної Зірки

Орден Красной Звезды купим за хорошие деньги

Нагорода рядових солдатів і молодшого комскладу. Має один щабель. Виготовлявся з срібла, але покривався червоною емаллю. Має форму п’ятикутної зірки, в центрі якої непокрита емаллю чеканка – червоноармієць з гвинтівкою.

Орден вручався за особисту мужність і нагорода за проявлену військову кмітливість. Також він видавався за отримані поранення середнього та тяжкого ступеня тяжкості. Всього було випущено майже чотири мільйони таких орденів.


Орден Слави

Молодша військова нагорода СРСР. Має три ступені, що визначають матеріал виготовлення ордена – золото, позолочене срібло або просто срібло. Вручався за проявлену особисту хоробрість і зневага небезпекою.
Орден Славы выкупим за хорошую плату

Сам орден виглядає як металева зірка, з лавровим вінком всередині. Знизу вінка є стрічка з написом «Слава!», А в його центрі – кремлівські куранти.

Ордена Слави вдавалося строго по черзі, так що повні кавалери ордена були в дуже високому пошані. Всього за роки війни було здійснено більше 1 млн нагороджень орденом Слави.

У наші дні продати орден СРСР можна, і колекціонери із задоволенням придбають його, за умови наявності відповідних документів. Скупка орденів СРСР, описаних в даній статті можлива тільки після попередньої оцінки. Форму для онлайн оцінки стану нагороди чи ордена ви знайдете внизу сторінки. 
КОММЕНТАРИИ

Комментариев нет, будьте первым!


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

  • Відео огляд

    Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

  • Чистка монет

    Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

[cf7-form cf7key="form-coop"]
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.