COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Військові і бойові медалі СРСР

Медали Героя Советского Союза, воинские и военные медали

В СРСР існувало багато різних медалей. Деякі з них видавалися тільки фізичним особам громадянам країни, іншими нагороджувалися громадяни інших країн, а треті вручалися містам, селищам, заводам і іншим підприємствам і населеним пунктам. У даній статті будуть розглянуті основні нагороди, що видавалися в Радянському Союзі.

Медаль «Золота Зірка Героя Радянського Союзу»

Це найвища медаль в СРСР. Заснували її 01.08.1939 року. Вона вручалася тільки громадянам Радянського Союзу, які були удостоєні звання Героя СРСР. Сама нагорода виготовлялася із золота і виглядала, як п’ятикутна зірка. За допомогою вушка і кільця вона кріпилася до колодки, яка була обтягнута червоною муаровою стрічкою.

Золотая Звезда Героя Советского Союза

Аверс медалі був абсолютно гладким, на реверсі було написано «ГЕРОЙ СССР» і вибивався порядковий номер нагороди, який відповідав номеру в єдиному державному реєстрі. Якщо медаль вручалась вдруге, то під номером ставилася римська цифра II, а при третьому нагородження вибивалася цифра III. У разі втрати медалі, на реверсі ставилася буква «Д», що означало дублікат.

За весь час існування медалі, її вручали 12776 раз. Сьогодні купити таку нагороду можна за 9-10 тисяч доларів. Якщо до неї не додаються документи, то її ціна автоматично падає до 4-5 тисяч доларів.

Детальніше про цю медаль …


Медаль “За відвагу”

Вперше медаль «За відвагу» була заснована 17.10.1938 року. Згідно з положенням, її вручали за особисту мужність і відвагу, яке було проявлено при захисті батьківщини і виконанні військового обов’язку. Підлягали нагородженню тільки військовослужбовці Червоної Армії.

Медаль "За отвагу"

На аверсі нагороди були намальовані танк і літаки. Між ними червоним кольором написано «ЗА ВІДВАГУ», а під танком вибито «СРСР». Сама медаль має круглу форму діаметром 37 міліметри. Кріпиться вона до дерев’яної колодки, яка обтягнута муаровою стрічкою, за допомогою вушка і кільця. На реверсі медалі була гладка поверхня, яка містила порядковий номер нагороди.

Виготовлялася вона з 925 проби срібла. Стрічка на колодці була сірого кольору з двома невеликими синіми смужками по краях. Варто відзначити, що також є нагороди, де ця стрічка зроблена з червоного полотна.

Всього було 12772 нагородження. Середня ціна такої медалі на ринку становить 1000 доларів США.


Медаль «За бойові заслуги»

Засновано медаль «За бойові заслуги» 17.10.1938 року. Зовні мала круглу форму. Виготовлялася медаль з 925 проби срібла.

Медаль "За боевые заслуги"

На аверсі червоними літерами писалося «СССР», а нижче йшов напис «ЗА БОЙОВІ ЗАСЛУГИ». Також зображувалися схрещені рушницю і шабля. Реверс був гладким, але на ньому вибивався порядковий номер нагороди. Кріпиться медаль до п’ятикутної колодки за допомогою вушка і кільця. Обтягнута колодка сірою муаровою стрічкою з жовтими смужками по боках.

За весь час існування СРСР ця нагорода вручалася 5210078 разів. Сьогодні на ринку вона оцінюється в 70-100 доларів.


Медалі «Ушакова» і «Нахімова»

Медаль «Ушакова» вручалася службовцям ВМФ СРСР, починаючи з 03.03.1944 року. Вона мала круглу форму з силуетами якоря по краях. Виготовлялася нагорода зі срібла. 

Медаль «Ушакова»

У центрі зображувався сам Ушаков. Від напису «АДМІРАЛ УШАКОВ» його відокремлює декоративна кругова облямівка. Між словами знаходиться п’ятикутна зірка. Знизу викарбувано лаврову гілку. На реверсі знаходиться порядковий номер нагороди і якір.

Медаль «Ушакова» кріпиться до п’ятикутної колодки за допомогою вушка і кільця. Колодка обтягнута блакитною муаровою стрічкою з сірою і синьою смужкою з боків. Сьогодні середня ціна на ринку за таку нагороду не перевищує 100 доларів.

Медаль «Нахімова» також вручалася тільки військовослужбовцям ВМФ СРСР за мужність, кмітливість і видатну хоробрість в бою. Виготовлялася нагорода з бронзи.

Медаль «Нахимова»

На аверсі був зображений Нахімов, зверху напис «Адмірал Нахімов», а знизу лавровий вінок. Закінчується медаль декоративною каймою і бортиком. На реверсі по центру в кругової облямівки намальований вітрильний корабель. Друга облямівка зроблена у вигляді якірного ланцюга на якій тримаються два якоря, схрещених між собою. Третя облямівка точкова, а закінчується медаль невеликим бортиком.

Медаль «Нахімова» кріпиться до п’ятикутної колодки, яка обтягнута муаровою стрічкою блакитного і синього кольорів. Сьогодні придбати таку медаль з документами можна за ціною 30-40 доларів. Без документів вона оцінюється в 10-15 доларів.


Медаль «За відзнаку у військовій службі»

Вперше медаль була заснована 28.10.1974 року. У неї є 2 ступеня. Виготовляються нагороди з латуні і срібла. Медаль в формі п’ятикутної зірки. Між променями знаходяться щити з емблемами основних видів військ.

Медаль «За отличие в воинской службе»

На аверсі зображені солдати сухопутної армії, матрос і льотчик. По колу розташовується напис «ЗА ВІДЗНАКУ В ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ», а знизу знаходиться лаврова гілка. Варто відзначити, що всі зображення опуклі. На реверсі знаходяться відмітка Московського монетного двору і порядковий номер медалі, який збігається з номером в державному реєстрі.

Кріпиться нагорода за допомогою двох кілець і вушка до чотирикутної колодки. Колодка обтягнута Червоною муаровою стрічкою з двома невеликими зеленими смугами. По центру розташовується опукла п’ятикутна зірка.

За весь час існування СРСР медаль I ступені вручалася близько 20 тисяч разів, а II степінь приблизно 120000 раз. Сьогоднішня вартість нагород варіюється від 10 до 50 доларів США.


Медаль «За Зміцнення Бойової Співдружності»

Дана медаль вперше була заснована в СРСР в 25.05.1979 року. Згідно з положенням, її вручали військовослужбовцям, працівникам органів державної безпеки, внутрішніх справ та іншим громадянам держав-учасниць Варшавського Договору, а також іншим дружнім державам за заслуги в поліпшення бойової співдружності і військового співробітництва.

Медаль «За Укрепление Боевого Содружества»

Виготовлена ​​вона з томпаку золотистого кольору. На аверсі знаходиться червона п’ятикутна зірка, а на ній розташований щит з написом «ЗА ЗМІЦНЕННЯ БОЙОВОЇ СПІВДРУЖНОСТІ». Під зіркою розташовані дві шпаги, а по краях намальований лавровий вінок. Сама нагорода правильної округлої форми.

Реверс абсолютно гладкий. Кріплення до колодки відбувається за допомогою вушка і кільця. Обтягнута колодка муаровою стрічкою синього, блакитного, червоного, жовтого, чорного і зеленого кольорів.

Сьогодні вартість такої нагороди на ринку складає всього 20-25 доларів США.


Медаль «Ветеран ЗС СРСР»

Дана нагорода була заснована 20.05.1976 року. Її видавали за бездоганну службу в армії СРСР протягом 25 років. За весь час було вироблено близько 800 тисяч нагороджень.

Медаль «Ветеран ВС СССР»

Виготовляється медаль зі сплаву томпака срібного кольору. На аверсі зверху розташовані серп і молот, на них червона п’ятикутна зірка. Нижче написано «СРСР» і намальована лаврова гілка. Ще нижче на полотнище розташовано напис «ВЕТЕРАН ЗБРОЙНИХ СИЛ». Реверс не містить ніяких зображень і є шорстким.

Середня ціна на ринку за цю медаль не перевищує 10 доларів. Якщо з нею немає документів, то її вартість падає до 2-3 доларів.


Медаль «Партизану Вітчизняної Війни»

Медалі «Партизану Вітчизняної Війни» мали 2 ступеня. Перша виготовлялася зі срібла, друга з латуні. Нагорода мала форму кола діаметром 32 мм.

Медаль «Партизану Отечественной Войны»

На аверсі знаходяться портрети Сталіна і Леніна. Під ними напис «СССР». Після перших двох букв вибита п’ятикутна зірка. Портрети оточує невеликий бортик, на якому написано «Партизану ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ». На реверсі знаходяться серп і молот, а також напис «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ».

Кріпилася медаль на груди за допомогою дерев’яної колодки, обтягнутою муаровою стрічкою блідо-зеленого кольору. По центру знаходиться синя смужка.

Всього було 56883 нагородження медаллю I ступеня і 70992 нагородження медаллю II ступеня. Незважаючи на те, що нагороду отримати було дуже складно, сьогодні її вартість не перевищує 20 доларів. Без документів її купують в межах 8 доларів.


Медалі «За Оборону Ленінграда», «За оборону Одеси», «За оборону Сталінграда», «За оборону Севастополя»

Всі ці медалі були засновані 22 грудня 1942 року. Тобто, це були одні з перших радянських медалей військового часу.

Медаль «За оборону Ленінграда» виготовлялася з латуні. Вона мала круглу форму.

Медаль «За оборону Ленинграда»

На аверсі зображені солдат, моряк і цивільні чоловік і жінка на тлі маяка. На найвищій точці нагороди вибита п’ятикутна зірка. По верхньому краю написано «ЗА ОБОРОНУ ЛЕНІНГРАДА». На реверсі опуклий напис «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ», а зверху знаходиться серп і молот. Колодка обтягнута сірою стрічкою із зеленою смужкою посередині. Коштує така медаль всього близько 15 доларів.

Медаль «За оборону Одеси» виглядає наступним чином: на тлі міста зображені моряк і солдати зі зброєю в руках, над їх головами написано СРСР. По колу йде декоративна облямівка і бортик, на якому розташовані лавровий вінок і напис «ЗА ОБОРОНУ ОДЕСИ». Внизу і з боків вибиті п’ятикутні зірки. Реверс повністю ідентичний медалі «За оборону Ленінграда». Колодка обтягнута сірою стрічкою з блакитною смужкою посередині. Купити таку медаль можна за 12-18 доларів США.
Медаль «За оборону Одессы»

Медаль «За оборону Сталінграда» була виготовлена ​​з латуні і на аверсі мала кілька солдатів і танків Червоної Армії. У одного з них в руках прапор. Весь інший дизайн скопійований з попередніх двох медалей. Ціна цієї нагороди також не перевищує 20 доларів США.

Медаль «За оборону Сталинграда»

На медалі «За оборону Севастополя» по центру знаходяться портрети моряка і солдата. Їх оточує декоративна облямівка. На нижній частині нагороди зображена нижня частина якоря. Потім напис: «ЗА ОБОРОНУ (зірка) СЕВАСТОПОЛЯ». При виготовленні використовували латунь. Середня ціна даної нагороди становить 15-18 доларів.
Медаль «За оборону Севастополя»


Медаль «За оборону Москви»

Нагорода «За оборону Москви» була заснована 01.05.1944 року. На сьогоднішній день її видавали трохи більше 1 мільйона разів. Вона виготовлялася з латуні.

Медаль «За оборону Москвы»

На аверсі на тлі кремля зображені танк, літаки і солдати. Під танком знаходиться п’ятикутна зірка з якої виходять лаврові гілки. Зверху напис «ЗА ОБОРОНУ МОСКВИ». Закінчується медаль невеликим бортиком. Реверс містить напис «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ», а також серп і молот. П’ятикутна колодка, обтягнута муаровою стрічкою червоного і блідо-зеленого кольорів.

На ринку вартість цієї медалі не перевищує 18 доларів.


Медаль «За оборону Києва»

Ця кругла медаль мала діаметр 32 мм. Нагорода виготовлялася з латуні. Всього удостоїлося 107540 чоловік цієї медалі. Цікаво, що заснували її вже після закінчення війни, а саме 21 червня 1961 року.

Медаль «За оборону Киева»

На аверсі знаходиться зображення Верховної Ради УРСР. Перед будівлею зі зброєю в руках стоять солдат, матрос, робітник і партизанка. Зверху написано «ЗА ОБОРОНУ КИЄВА». Нижню частину прикрашає лавровий вінок.

На реверсі зверху зображено серп і молот, а нижче написано «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ». Колодка обтягнута муаровою стрічкою оливкового кольору, по центру червона і синя смуги.

Щоб поповнити свою колекцію такою медаллю, потрібно заплатити вартість всього 8-15 доларів США.


Медаль «За оборону Кавказу»

Ця медаль, заснована 01.05.1944 року, нічим не відрізняється від попередньої, тільки на аверсі був інший малюнок. Там на тлі гір Кавказу зображені літаки і танки. Зверху написано «ЗА ОБОРОНУ КАВКАЗА», а на декоративному бортику зверху п’ятикутна зірка, знизу серп і молот, а по колу виконано візерунок.

Медаль «За оборону Кавказа»

870 тисяч чоловік були удостоєні цієї нагороди. Якщо продавати її з документами, можна виручити близько 12 доларів США. Низька вартість пояснюється тим, що в якості сировини використовували латунь.


Медаль «За оборону Радянського Заполяр’я»

Ця нагорода, як і попередня, була створена з латуні. Її заснували 05.12.1944 року. Трохи більше 350 тис. чоловік отримали цю відзнаку.

Медаль «За оборону Советского Заполярья»

На аверсі по центру розташовувалися полярник на тлі танків, криголама і літаків. На борту написано назву медалі, а знизу зображена п’ятикутна зірка. Реверс містить серп і молот, а також напис «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ».

Ціна такої медалі на ринку становить близько 15 доларів США.


Медалі «За перемогу над Німеччиною», «За перемогу над Японією»

Ці медалі вельми цінні для всіх ветеранів війни.

Аверс медалі «За перемогу над Німеччиною» містить бюст Сталіна, який дивиться вліво. Над ним написано «НАШЕ ДІЛО ПРАВЕ», а знизу «МИ ПЕРЕМОГЛИ». На реверсі круговий напис «ЗА ПЕРЕМОГУ НАД НІМЕЧЧИНОЮ», а по центру написано «У ВЕЛИКІЙ ВІТЧИЗНЯНІЙ ВІЙНІ 1941-1945рр». Знизу вибита п’ятикутна зірка. П’ятикутна колодка обтягнута георгіївською стрічкою. Купити таку медаль можна за 30-50 доларів США.

Медаль «За победу над Германией»

Не менш важлива для радянської людини медаль – «За перемогу над Японією». На ній Йосип Віссаріонович дивився в іншу сторону, а над ним писалося «ЗА ПЕРЕМОГУ НАД ЯПОНІЄЮ». На реверсі містився напис «3 вересня 1945», над нею п’ятикутна зірка. За допомогою вушка і кільця медаль кріпилася до колодки, яка була обтягнута муаровою стрічкою жовтого, червоного і білого кольорів. Ця медаль на ринку цінується також, як медаль «За перемогу над Німеччиною».

Медаль «За победу над Японией»

Цікаво, що обидві медалі створені з латуні, але їх ціна набагато вище, ніж вартість медалей, виданих «За оборону …». Цілком можливо, що це своєрідна данина поваги ветеранам, які перемогли у війні.


Медалі «За визволення Белграда», «За визволення Варшави», «За визволення Праги»

Вперше медаль «За визволення Белграда» заснували 09.06.1945 року. Її створили тиражем 70000 примірників. Вона має форму кола. Поверхня шорстка.

По центру написано «За визволення Белграда», а напис оточують лавровий вінок і зірка нагорі. На зворотному боці вибита дата звільнення міста. П’ятикутна колодка обтягнута зеленою стрічкою з чорною смугою посередині. Купити дану нагороду можна за 35-45 доларів США.

Медаль «За освобождение Белграда»

Медаль «За визволення Варшави» створена за аналогією. На реверсі дата звільнення міста, але на аверсі зображення променів сонця, що сходить, які йдуть від зірки, що знаходиться знизу медалі. Зверху написано «ЗА ЗВІЛЬНЕННЯ», а по центру «ВАРШАВИ». Колодка обтягнута муаровою стрічкою, де червоний колір міститься по центру, блакитний з обох сторін від червоної смуги, а по краях тонкі жовті смужки. Вартість цього нагородного знака варіюється від 40 до 50 доларів.

Медаль «За освобождение Варшавы»

Медаль «За визволення Праги» має майже такий же дизайн. Зверху написано «ЗА ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАГИ», знизу зображено сонце, а від нього виходять промені світла. Також знизу розташована п’ятикутна зірка, а від неї йдуть дві лаврові гілки в різні боки нагороди. На реверсі – дата взяття міста. Середня ціна становить 35-45 доларів.

Медаль «За освобождение Праги»


Медалі «За взяття Будапешта», «За Взяття Кенігсберга», «За Взяття Відня», «За Взяття Берліна»

Всі ці медалі також виготовлялися з латуні. На реверсі карбувалася дата взяття міста, а аверс змінювався у кожної нагороди. Так на одній з них по центру було написано «За взяття Будапешта». Знизу знаходиться серп і молот, а від них виходять лаврові гілки. Колодка обтягнута помаранчевою муаровою стрічкою з синьою смугою посередині.

Медаль «За взятие Будапешта»

«За взяття Кенігсберга» було написано по центру. Під написом розташована лаврова гілка, а зверху п’ятикутна зірка. Від неї виходять промені світла.

Медаль «За взятие Кенигсберга»

Медаль «За взяття Відня» містить цей напис по центру. Над нею знаходиться п’ятикутна зірка. Знизу вибита лаврова гілка. За допомогою кільця вушка відбувається кріплення до п’ятикутної дерев’яної колодки. Вона обтягнута муаровою стрічкою блакитного кольору. По центру знаходиться широка синя смуга.

Медаль «За взятие Вены»

Нагорода «За взяття Берліна» має аналогічний напис по центру. Знизу знаходяться дві дубових гілки, перев’язані бантом. Закінчується медаль невеликим декоративним бортиком. Колодка п’ятикутна перетягнена муаровою стрічкою. По центру знаходиться стрічка георгіївських кольорів, а по краях дві червоних смуги.

Медаль «За взятие Берлина»

Варто відзначити, що всі описані медалі на ринку можна придбати в межах 30 доларів США.

Військові і бойові медалі СРСР

  • Русский
  • Українська
Медали Героя Советского Союза, воинские и военные медали

В СРСР існувало багато різних медалей. Деякі з них видавалися тільки фізичним особам громадянам країни, іншими нагороджувалися громадяни інших країн, а треті вручалися містам, селищам, заводам і іншим підприємствам і населеним пунктам. У даній статті будуть розглянуті основні нагороди, що видавалися в Радянському Союзі.

Медаль «Золота Зірка Героя Радянського Союзу»

Це найвища медаль в СРСР. Заснували її 01.08.1939 року. Вона вручалася тільки громадянам Радянського Союзу, які були удостоєні звання Героя СРСР. Сама нагорода виготовлялася із золота і виглядала, як п’ятикутна зірка. За допомогою вушка і кільця вона кріпилася до колодки, яка була обтягнута червоною муаровою стрічкою.

Золотая Звезда Героя Советского Союза

Аверс медалі був абсолютно гладким, на реверсі було написано «ГЕРОЙ СССР» і вибивався порядковий номер нагороди, який відповідав номеру в єдиному державному реєстрі. Якщо медаль вручалась вдруге, то під номером ставилася римська цифра II, а при третьому нагородження вибивалася цифра III. У разі втрати медалі, на реверсі ставилася буква «Д», що означало дублікат.

За весь час існування медалі, її вручали 12776 раз. Сьогодні купити таку нагороду можна за 9-10 тисяч доларів. Якщо до неї не додаються документи, то її ціна автоматично падає до 4-5 тисяч доларів.

Детальніше про цю медаль …


Медаль “За відвагу”

Вперше медаль «За відвагу» була заснована 17.10.1938 року. Згідно з положенням, її вручали за особисту мужність і відвагу, яке було проявлено при захисті батьківщини і виконанні військового обов’язку. Підлягали нагородженню тільки військовослужбовці Червоної Армії.

Медаль "За отвагу"

На аверсі нагороди були намальовані танк і літаки. Між ними червоним кольором написано «ЗА ВІДВАГУ», а під танком вибито «СРСР». Сама медаль має круглу форму діаметром 37 міліметри. Кріпиться вона до дерев’яної колодки, яка обтягнута муаровою стрічкою, за допомогою вушка і кільця. На реверсі медалі була гладка поверхня, яка містила порядковий номер нагороди.

Виготовлялася вона з 925 проби срібла. Стрічка на колодці була сірого кольору з двома невеликими синіми смужками по краях. Варто відзначити, що також є нагороди, де ця стрічка зроблена з червоного полотна.

Всього було 12772 нагородження. Середня ціна такої медалі на ринку становить 1000 доларів США.


Медаль «За бойові заслуги»

Засновано медаль «За бойові заслуги» 17.10.1938 року. Зовні мала круглу форму. Виготовлялася медаль з 925 проби срібла.

Медаль "За боевые заслуги"

На аверсі червоними літерами писалося «СССР», а нижче йшов напис «ЗА БОЙОВІ ЗАСЛУГИ». Також зображувалися схрещені рушницю і шабля. Реверс був гладким, але на ньому вибивався порядковий номер нагороди. Кріпиться медаль до п’ятикутної колодки за допомогою вушка і кільця. Обтягнута колодка сірою муаровою стрічкою з жовтими смужками по боках.

За весь час існування СРСР ця нагорода вручалася 5210078 разів. Сьогодні на ринку вона оцінюється в 70-100 доларів.


Медалі «Ушакова» і «Нахімова»

Медаль «Ушакова» вручалася службовцям ВМФ СРСР, починаючи з 03.03.1944 року. Вона мала круглу форму з силуетами якоря по краях. Виготовлялася нагорода зі срібла. 

Медаль «Ушакова»

У центрі зображувався сам Ушаков. Від напису «АДМІРАЛ УШАКОВ» його відокремлює декоративна кругова облямівка. Між словами знаходиться п’ятикутна зірка. Знизу викарбувано лаврову гілку. На реверсі знаходиться порядковий номер нагороди і якір.

Медаль «Ушакова» кріпиться до п’ятикутної колодки за допомогою вушка і кільця. Колодка обтягнута блакитною муаровою стрічкою з сірою і синьою смужкою з боків. Сьогодні середня ціна на ринку за таку нагороду не перевищує 100 доларів.

Медаль «Нахімова» також вручалася тільки військовослужбовцям ВМФ СРСР за мужність, кмітливість і видатну хоробрість в бою. Виготовлялася нагорода з бронзи.

Медаль «Нахимова»

На аверсі був зображений Нахімов, зверху напис «Адмірал Нахімов», а знизу лавровий вінок. Закінчується медаль декоративною каймою і бортиком. На реверсі по центру в кругової облямівки намальований вітрильний корабель. Друга облямівка зроблена у вигляді якірного ланцюга на якій тримаються два якоря, схрещених між собою. Третя облямівка точкова, а закінчується медаль невеликим бортиком.

Медаль «Нахімова» кріпиться до п’ятикутної колодки, яка обтягнута муаровою стрічкою блакитного і синього кольорів. Сьогодні придбати таку медаль з документами можна за ціною 30-40 доларів. Без документів вона оцінюється в 10-15 доларів.


Медаль «За відзнаку у військовій службі»

Вперше медаль була заснована 28.10.1974 року. У неї є 2 ступеня. Виготовляються нагороди з латуні і срібла. Медаль в формі п’ятикутної зірки. Між променями знаходяться щити з емблемами основних видів військ.

Медаль «За отличие в воинской службе»

На аверсі зображені солдати сухопутної армії, матрос і льотчик. По колу розташовується напис «ЗА ВІДЗНАКУ В ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ», а знизу знаходиться лаврова гілка. Варто відзначити, що всі зображення опуклі. На реверсі знаходяться відмітка Московського монетного двору і порядковий номер медалі, який збігається з номером в державному реєстрі.

Кріпиться нагорода за допомогою двох кілець і вушка до чотирикутної колодки. Колодка обтягнута Червоною муаровою стрічкою з двома невеликими зеленими смугами. По центру розташовується опукла п’ятикутна зірка.

За весь час існування СРСР медаль I ступені вручалася близько 20 тисяч разів, а II степінь приблизно 120000 раз. Сьогоднішня вартість нагород варіюється від 10 до 50 доларів США.


Медаль «За Зміцнення Бойової Співдружності»

Дана медаль вперше була заснована в СРСР в 25.05.1979 року. Згідно з положенням, її вручали військовослужбовцям, працівникам органів державної безпеки, внутрішніх справ та іншим громадянам держав-учасниць Варшавського Договору, а також іншим дружнім державам за заслуги в поліпшення бойової співдружності і військового співробітництва.

Медаль «За Укрепление Боевого Содружества»

Виготовлена ​​вона з томпаку золотистого кольору. На аверсі знаходиться червона п’ятикутна зірка, а на ній розташований щит з написом «ЗА ЗМІЦНЕННЯ БОЙОВОЇ СПІВДРУЖНОСТІ». Під зіркою розташовані дві шпаги, а по краях намальований лавровий вінок. Сама нагорода правильної округлої форми.

Реверс абсолютно гладкий. Кріплення до колодки відбувається за допомогою вушка і кільця. Обтягнута колодка муаровою стрічкою синього, блакитного, червоного, жовтого, чорного і зеленого кольорів.

Сьогодні вартість такої нагороди на ринку складає всього 20-25 доларів США.


Медаль «Ветеран ЗС СРСР»

Дана нагорода була заснована 20.05.1976 року. Її видавали за бездоганну службу в армії СРСР протягом 25 років. За весь час було вироблено близько 800 тисяч нагороджень.

Медаль «Ветеран ВС СССР»

Виготовляється медаль зі сплаву томпака срібного кольору. На аверсі зверху розташовані серп і молот, на них червона п’ятикутна зірка. Нижче написано «СРСР» і намальована лаврова гілка. Ще нижче на полотнище розташовано напис «ВЕТЕРАН ЗБРОЙНИХ СИЛ». Реверс не містить ніяких зображень і є шорстким.

Середня ціна на ринку за цю медаль не перевищує 10 доларів. Якщо з нею немає документів, то її вартість падає до 2-3 доларів.


Медаль «Партизану Вітчизняної Війни»

Медалі «Партизану Вітчизняної Війни» мали 2 ступеня. Перша виготовлялася зі срібла, друга з латуні. Нагорода мала форму кола діаметром 32 мм.

Медаль «Партизану Отечественной Войны»

На аверсі знаходяться портрети Сталіна і Леніна. Під ними напис «СССР». Після перших двох букв вибита п’ятикутна зірка. Портрети оточує невеликий бортик, на якому написано «Партизану ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ». На реверсі знаходяться серп і молот, а також напис «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ».

Кріпилася медаль на груди за допомогою дерев’яної колодки, обтягнутою муаровою стрічкою блідо-зеленого кольору. По центру знаходиться синя смужка.

Всього було 56883 нагородження медаллю I ступеня і 70992 нагородження медаллю II ступеня. Незважаючи на те, що нагороду отримати було дуже складно, сьогодні її вартість не перевищує 20 доларів. Без документів її купують в межах 8 доларів.


Медалі «За Оборону Ленінграда», «За оборону Одеси», «За оборону Сталінграда», «За оборону Севастополя»

Всі ці медалі були засновані 22 грудня 1942 року. Тобто, це були одні з перших радянських медалей військового часу.

Медаль «За оборону Ленінграда» виготовлялася з латуні. Вона мала круглу форму.

Медаль «За оборону Ленинграда»

На аверсі зображені солдат, моряк і цивільні чоловік і жінка на тлі маяка. На найвищій точці нагороди вибита п’ятикутна зірка. По верхньому краю написано «ЗА ОБОРОНУ ЛЕНІНГРАДА». На реверсі опуклий напис «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ», а зверху знаходиться серп і молот. Колодка обтягнута сірою стрічкою із зеленою смужкою посередині. Коштує така медаль всього близько 15 доларів.

Медаль «За оборону Одеси» виглядає наступним чином: на тлі міста зображені моряк і солдати зі зброєю в руках, над їх головами написано СРСР. По колу йде декоративна облямівка і бортик, на якому розташовані лавровий вінок і напис «ЗА ОБОРОНУ ОДЕСИ». Внизу і з боків вибиті п’ятикутні зірки. Реверс повністю ідентичний медалі «За оборону Ленінграда». Колодка обтягнута сірою стрічкою з блакитною смужкою посередині. Купити таку медаль можна за 12-18 доларів США.
Медаль «За оборону Одессы»

Медаль «За оборону Сталінграда» була виготовлена ​​з латуні і на аверсі мала кілька солдатів і танків Червоної Армії. У одного з них в руках прапор. Весь інший дизайн скопійований з попередніх двох медалей. Ціна цієї нагороди також не перевищує 20 доларів США.

Медаль «За оборону Сталинграда»

На медалі «За оборону Севастополя» по центру знаходяться портрети моряка і солдата. Їх оточує декоративна облямівка. На нижній частині нагороди зображена нижня частина якоря. Потім напис: «ЗА ОБОРОНУ (зірка) СЕВАСТОПОЛЯ». При виготовленні використовували латунь. Середня ціна даної нагороди становить 15-18 доларів.
Медаль «За оборону Севастополя»


Медаль «За оборону Москви»

Нагорода «За оборону Москви» була заснована 01.05.1944 року. На сьогоднішній день її видавали трохи більше 1 мільйона разів. Вона виготовлялася з латуні.

Медаль «За оборону Москвы»

На аверсі на тлі кремля зображені танк, літаки і солдати. Під танком знаходиться п’ятикутна зірка з якої виходять лаврові гілки. Зверху напис «ЗА ОБОРОНУ МОСКВИ». Закінчується медаль невеликим бортиком. Реверс містить напис «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ», а також серп і молот. П’ятикутна колодка, обтягнута муаровою стрічкою червоного і блідо-зеленого кольорів.

На ринку вартість цієї медалі не перевищує 18 доларів.


Медаль «За оборону Києва»

Ця кругла медаль мала діаметр 32 мм. Нагорода виготовлялася з латуні. Всього удостоїлося 107540 чоловік цієї медалі. Цікаво, що заснували її вже після закінчення війни, а саме 21 червня 1961 року.

Медаль «За оборону Киева»

На аверсі знаходиться зображення Верховної Ради УРСР. Перед будівлею зі зброєю в руках стоять солдат, матрос, робітник і партизанка. Зверху написано «ЗА ОБОРОНУ КИЄВА». Нижню частину прикрашає лавровий вінок.

На реверсі зверху зображено серп і молот, а нижче написано «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ». Колодка обтягнута муаровою стрічкою оливкового кольору, по центру червона і синя смуги.

Щоб поповнити свою колекцію такою медаллю, потрібно заплатити вартість всього 8-15 доларів США.


Медаль «За оборону Кавказу»

Ця медаль, заснована 01.05.1944 року, нічим не відрізняється від попередньої, тільки на аверсі був інший малюнок. Там на тлі гір Кавказу зображені літаки і танки. Зверху написано «ЗА ОБОРОНУ КАВКАЗА», а на декоративному бортику зверху п’ятикутна зірка, знизу серп і молот, а по колу виконано візерунок.

Медаль «За оборону Кавказа»

870 тисяч чоловік були удостоєні цієї нагороди. Якщо продавати її з документами, можна виручити близько 12 доларів США. Низька вартість пояснюється тим, що в якості сировини використовували латунь.


Медаль «За оборону Радянського Заполяр’я»

Ця нагорода, як і попередня, була створена з латуні. Її заснували 05.12.1944 року. Трохи більше 350 тис. чоловік отримали цю відзнаку.

Медаль «За оборону Советского Заполярья»

На аверсі по центру розташовувалися полярник на тлі танків, криголама і літаків. На борту написано назву медалі, а знизу зображена п’ятикутна зірка. Реверс містить серп і молот, а також напис «ЗА НАШУ РАДЯНСЬКУ БАТЬКІВЩИНУ».

Ціна такої медалі на ринку становить близько 15 доларів США.


Медалі «За перемогу над Німеччиною», «За перемогу над Японією»

Ці медалі вельми цінні для всіх ветеранів війни.

Аверс медалі «За перемогу над Німеччиною» містить бюст Сталіна, який дивиться вліво. Над ним написано «НАШЕ ДІЛО ПРАВЕ», а знизу «МИ ПЕРЕМОГЛИ». На реверсі круговий напис «ЗА ПЕРЕМОГУ НАД НІМЕЧЧИНОЮ», а по центру написано «У ВЕЛИКІЙ ВІТЧИЗНЯНІЙ ВІЙНІ 1941-1945рр». Знизу вибита п’ятикутна зірка. П’ятикутна колодка обтягнута георгіївською стрічкою. Купити таку медаль можна за 30-50 доларів США.

Медаль «За победу над Германией»

Не менш важлива для радянської людини медаль – «За перемогу над Японією». На ній Йосип Віссаріонович дивився в іншу сторону, а над ним писалося «ЗА ПЕРЕМОГУ НАД ЯПОНІЄЮ». На реверсі містився напис «3 вересня 1945», над нею п’ятикутна зірка. За допомогою вушка і кільця медаль кріпилася до колодки, яка була обтягнута муаровою стрічкою жовтого, червоного і білого кольорів. Ця медаль на ринку цінується також, як медаль «За перемогу над Німеччиною».

Медаль «За победу над Японией»

Цікаво, що обидві медалі створені з латуні, але їх ціна набагато вище, ніж вартість медалей, виданих «За оборону …». Цілком можливо, що це своєрідна данина поваги ветеранам, які перемогли у війні.


Медалі «За визволення Белграда», «За визволення Варшави», «За визволення Праги»

Вперше медаль «За визволення Белграда» заснували 09.06.1945 року. Її створили тиражем 70000 примірників. Вона має форму кола. Поверхня шорстка.

По центру написано «За визволення Белграда», а напис оточують лавровий вінок і зірка нагорі. На зворотному боці вибита дата звільнення міста. П’ятикутна колодка обтягнута зеленою стрічкою з чорною смугою посередині. Купити дану нагороду можна за 35-45 доларів США.

Медаль «За освобождение Белграда»

Медаль «За визволення Варшави» створена за аналогією. На реверсі дата звільнення міста, але на аверсі зображення променів сонця, що сходить, які йдуть від зірки, що знаходиться знизу медалі. Зверху написано «ЗА ЗВІЛЬНЕННЯ», а по центру «ВАРШАВИ». Колодка обтягнута муаровою стрічкою, де червоний колір міститься по центру, блакитний з обох сторін від червоної смуги, а по краях тонкі жовті смужки. Вартість цього нагородного знака варіюється від 40 до 50 доларів.

Медаль «За освобождение Варшавы»

Медаль «За визволення Праги» має майже такий же дизайн. Зверху написано «ЗА ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАГИ», знизу зображено сонце, а від нього виходять промені світла. Також знизу розташована п’ятикутна зірка, а від неї йдуть дві лаврові гілки в різні боки нагороди. На реверсі – дата взяття міста. Середня ціна становить 35-45 доларів.

Медаль «За освобождение Праги»


Медалі «За взяття Будапешта», «За Взяття Кенігсберга», «За Взяття Відня», «За Взяття Берліна»

Всі ці медалі також виготовлялися з латуні. На реверсі карбувалася дата взяття міста, а аверс змінювався у кожної нагороди. Так на одній з них по центру було написано «За взяття Будапешта». Знизу знаходиться серп і молот, а від них виходять лаврові гілки. Колодка обтягнута помаранчевою муаровою стрічкою з синьою смугою посередині.

Медаль «За взятие Будапешта»

«За взяття Кенігсберга» було написано по центру. Під написом розташована лаврова гілка, а зверху п’ятикутна зірка. Від неї виходять промені світла.

Медаль «За взятие Кенигсберга»

Медаль «За взяття Відня» містить цей напис по центру. Над нею знаходиться п’ятикутна зірка. Знизу вибита лаврова гілка. За допомогою кільця вушка відбувається кріплення до п’ятикутної дерев’яної колодки. Вона обтягнута муаровою стрічкою блакитного кольору. По центру знаходиться широка синя смуга.

Медаль «За взятие Вены»

Нагорода «За взяття Берліна» має аналогічний напис по центру. Знизу знаходяться дві дубових гілки, перев’язані бантом. Закінчується медаль невеликим декоративним бортиком. Колодка п’ятикутна перетягнена муаровою стрічкою. По центру знаходиться стрічка георгіївських кольорів, а по краях дві червоних смуги.

Медаль «За взятие Берлина»

Варто відзначити, що всі описані медалі на ринку можна придбати в межах 30 доларів США.

КОММЕНТАРИИ

Комментариев нет, будьте первым!


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

  • Відео огляд

    Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

  • Чистка монет

    Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.