COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Монети Візантії

Античные монеты Византии

Візантія вважається однією з найбільш розвинених в культурному, науковому і економічному плані державою того часу. У ній використовувалися мідні, срібні та золоті монети, які карбували сучасними верстатами.

Монети Візантії вважаються найбільш якісними в плані нанесення на них гравіювання. Відзначимо, що практично на всіх монетах зображувалися імператори. Портрет був поясним. До 602 року на зображеннях імператори карбувалися без бороди, а після цього періоду у всіх додатково малювалася борода.

Золоті монети Візантії

Солід

Монета солід вважалася найвищою за номіналом золотою монетою Візантії. Вперше вона з’явилася за часів правління Костянтина I Великого (324-337 рр.). Вона замінила римський ауреус, який раніше використовувався в державі.

При карбуванні цієї монети використовувалися такі нормативні стандарти:

 • золото 900 проби;
 • вага близько 4,5 грама (в силу технологічних причин діаметр монети міг варіюватися);
 • діаметр – 22 мм.

Золотая монета Византии солид

На аверсі зображувався діючий імператор. На його голові знаходилася діадема. Сам сюзерен сидить на престолі. В руках він тримає шматок полотна, яке використовувалося в той час для подачі знака до початків ігор в цирку. По колу монети написано ім’я імператора. Закінчується грошовий знак невеликої декоративної каймою. Цікаво, що сама монета мала неправильну овальну форму.

На реверсі також зображувався імператор Візантії аж до X століття. Однак потім його портрет замінили на зображення Перемоги, яка тримає в руці хрест. Ще пізніше Перемогу замінили на лики святих. Існують екземпляри, де на обох сторонах зображуються святі.

У всі часи існування Візантії на золоті соліди зображення носили абстрактні форми. Рельєфні елементи повністю були відсутні.

Сьогодні вартість таких монет залежить від часу її створення і фізичного стану. Середня ціна за таку монету Візантії становить 600 доларів США, але є монети, вартість яких доходить до 1200 доларів.


Семіссіс

Золотий семіссіс Візантії вважався другою монетою країни і становив ½ соліда. Його активно застосовували при скоєнні зовнішніх торгових операцій. Всередині держави найчастіше ця монета була в ужитку у знаті. Під час карбування використовувалося золото 900 проби, а розмір монети становила 18-20 мм. Важила вона 2,2 грама.

Золотая монета Византии семисис

Історія карбування семіссіса така ж, як у соліда. Спочатку на обох сторонах були портрети імператорів. Але потім на зворотньому боці з’явилася Богородиця і інші святі. До зображень святих розташовувалася на реверсі Перемога.

На обох сторонах монети були написи. На першій писалося ім’я імператора, а на другій писалося «VICTORIA AVCCC CONOB» або ім’я святого. Цікаво, що назва цієї монети, як і назва «солід», була запозичена у римлян.

Сьогодні золотий семіссіс коштує відносно небагато. Середня ціна коливається в районі 500 доларів США. Деякі монети можуть коштувати близько 800 доларів США. Це пов’язано з тим, що семіссіси досить часто трапляються сьогодні. При цьому їх стан, як правило, добрий або відмінний. Незалежно від віку карбування, всі зображення далекі від реальних зображень. Візантійцям головне було передати обриси і показати духовний зв’язок, а не показати чіткий малюнок.


Треміссіс

Золотий треміссіс був введений в ужиток імператором Магном Максимом в кінці IV століття, але лише в V столітті дана монета отримала велику популярність. Вона коштувала 1/3 соліди. Було створено величезну кількість цих грошових знаків, які використовувалися більше у внутрішній торгівлі. Ще цю монету називають трієнс.

Золотая монета Византии тремиссис

Зовнішній вигляд її повністю дублювався з соліда і семіссіса, але зовні вона відрізнялася від них. При її карбуванні використовували такі стандарти:

 • метал – золото 900 проби;
 • вага – 1,37 грама;
 • діаметр – 15-17 мм.

Варто відзначити, що треміссіс Картахени помітно відрізнявся від усіх інших великими відступами штемпеля від краю гурта монети.

Ціна за золотий треміссіс не перевищує 500 доларів США на ринку. Середня ціна становить 250-300 доларів.

Всі золоті монети в Візантії карбувалися на монетних дворах у Карфагені, Римі, Константинополі, Солуні, Равенні, на Сицилії, в Картахені і, можливо, Антіохії.


Срібні монети Візантії

Міліарисії

Міліарисії – це найбільша срібна монета Візантії. Вона була введена Костянтином I Великим і коштувала 1/14 золотого соліда. Однак при Юліані II срібла в ній стало більше, тому монета стала коштувати 1/12 соліда. Спочатку вага монети становила 4,55 грама, потім 4,65 грама. Діаметр міліарисії був 22-25 мм.

Серебряная монета Византии милиарисий

На аверсі зображуються імператори, причому в профіль. Вони сидять на троні і в руках тримають пергамент. По колу монети пишеться ім’я сюзерена. Те ж саме зображується на реверсі. Самі монети мають неправильну овальну форму. На більш пізніх міліарисіях аверс і реверс розрізнялися тим, що на реверсі зображувалася Перемога або православний хрест з двома гілками з боків.

Всі срібні монети чеканилися на монетних дворах у Нікомедії, Константинополі, Антіохії, Херсоні та Олександрії. Номінал позначався за допомогою букв грецького алфавіту.

Середня вартість міліарисії в хорошому стані варіюється від 300 до 500 доларів США. Монети чудової якості оцінюються в 1000-1200 доларів.


Кератит

Кератит дорівнював ½ міліарисії. Саме ця монета вважалася основою грошового рахунку у Візантії. Вона застосовувалася при виконанні повсякденних розрахунків. Також велика частина грошових податків з населення надходила у вигляді кератиту.

Серебряная монета Византии кератий

Зовнішній вигляд цієї монети ніяк не відрізнявся від зовнішнього вигляду міліарисії, але важив кератит 2,25 грамів, а діаметр становив близько 18 мм.

Сьогодні цей грошовий знак оцінюється в 200 доларів США. Одні з найдорожчих зразків продаються за 500 доларів.


Гексаграм

Ще однією не менш популярною у Візантії срібною монетою був гексаграм. Вона карбувалася з часів імператора Іраклія і до правління Льва III Ісавра. Останній припинив існування гексаграма і ввів новий срібний стандарт. Номінальна вага даної монети становила всього 6,82 грама, що можна зрозуміти по її назві. Діаметр був від 18 мм до 22 мм.

Серебряная монета Византии гексаграм

Гексаграм вважається досить рідкісною монетою, так як її існування було швидко перервано. У зв’язку з цим на ринку її можна купити за 500-800 доларів. Хоча, є зразки у відмінному стані, які продаються за 1000-1200 доларів.


Силіква

Силіква – високопробна срібна монета, введена в обіг імператором Діоклетіаном в результаті його фінансової реформи.

Серебряная монета Византии Силиква

На аверсі він помістив своє зображення і повторив його на реверсі. На відміну від інших монет, на аверсі зображувалася тільки голова імператора в діадемі. Також видно обладунки. По колу є напис з ім’ям сюзерена.

В ході розвитку монети з реверсу зникли зображення імператорів, а замість з’явилися лики святих.

Спочатку силіква важила 3,4 грама, але при імператорі Констанції II вага цієї монети зменшилася до 2,2 грамів. В кінці IV століття він дорівнював 1,3 граму. Діаметр також варіюється від 12 до 18 мм, в залежності від періоду карбування монети.

На жаль, мало монет цього номіналу дійшли до наших днів в хорошій якості, тому їх ціна досить низька. Мінімальна становить 40 доларів США, а середня не перевищує 200 доларів.


Півсілікви

Півсілікви – це найдрібніша срібна монета Візантії. Цікаво, що вона була в ужитку не на всій території країни, а лише в найбільш великих її містах. Рішення про карбування півсілікви залишалося на розсуд монетних дворів. Виходячи з назви, півсілікви дорівнювали ½ силікві. Діаметр і вага трохи поступалися силікві. В середньому вага була менше на 1-1,5 грама, а діаметр на 1-3 мм.

Серебряная монета Византии полсиликвы

Сьогодні придбати півсілікви можна за дуже низькою ціною. Як правило, рідко ціна перевищує 100 доларів США. Стан зразків, які зараз знаходяться на ринку, оцінюються фахівцями як хороший або задовільний.


Бронзові монети Візантії

Нуммус

Нуммус вважався найдорожчою бронзової монетою. Її активно застосовувало в розрахунках бідне населення. Інакше цю монету називають фолліс.

Бронзовая монета Византии нуммус

На її аверсі зображувався імператор в профіль, а на реверсі хрест або буква, що позначає номінал монети.

Цікаво, що в перекладі слово «фолліс» означає мішок або гаманець. Тобто монети цього номіналу мали цінність тільки тоді, коли їх було багато. І дійсно, навіть сьогодні вони коштують досить дешево. Середня ціна становить 25 доларів.

Варто відзначити, що діаметр і вага монети сильно різнилися при різних імператорах. Так, вага змінювалася від 9 грамів до 22 грамів, а діаметр – від 23 мм до 40 мм.


Півфолліса

Півфолліса були трохи менше і легше нуммії, але зовні виглядали також. Даний вид монети був розповсюджений не на всій території Візантії. Тільки найбільші монетні двори, що розташовувалися у великих містах, чеканили півфолліса.

Бронзовая монета Византии полфоллиса

Сьогодні ці монети коштують близько 20 доларів.


Декануммій

Ще однією бронзовою монетою, поширеною на всій території країни, був декануммій.

Бронзовая монета Византии декануммий

 

Примітно, що ціна сьогодні, в залежності від аукціону, варіюється від 2 доларів до 55 доларів. Діаметр монети становив 11-15 мм, а вага 3,19 грамів.


Пентануміум

Пентанумій або пентанумія вважається однією з найменш вживаних в обігу монет того часу. Зовні вона виглядала так само, як і всі інші монети, але вага її була 2,63 грама, а діаметр 17 мм.

Бронзовая монета Византии пентанумиум

Її ринкова ціна сьогодні становить близько 15 доларів. Однак в більшості випадків вона набагато нижче, так як екземпляри в поганому фізичному стані в силу того, що бронза НЕ стійкий метал.

Якщо Ви є щасливим володарем монети часів Візантії та хочете її реалізувати, Ви можете зв’язатися з фахівцями. Вони досить швидко зможуть визначити справжність Вашого примірника, провівши ряд простих тестів. Якщо монета виявиться справжньою, компанія запропонує дуже конкурентну ціну за неї.

Монети Візантії

 • Русский
 • Українська
Античные монеты Византии

Візантія вважається однією з найбільш розвинених в культурному, науковому і економічному плані державою того часу. У ній використовувалися мідні, срібні та золоті монети, які карбували сучасними верстатами.

Монети Візантії вважаються найбільш якісними в плані нанесення на них гравіювання. Відзначимо, що практично на всіх монетах зображувалися імператори. Портрет був поясним. До 602 року на зображеннях імператори карбувалися без бороди, а після цього періоду у всіх додатково малювалася борода.

Золоті монети Візантії

Солід

Монета солід вважалася найвищою за номіналом золотою монетою Візантії. Вперше вона з’явилася за часів правління Костянтина I Великого (324-337 рр.). Вона замінила римський ауреус, який раніше використовувався в державі.

При карбуванні цієї монети використовувалися такі нормативні стандарти:

 • золото 900 проби;
 • вага близько 4,5 грама (в силу технологічних причин діаметр монети міг варіюватися);
 • діаметр – 22 мм.

Золотая монета Византии солид

На аверсі зображувався діючий імператор. На його голові знаходилася діадема. Сам сюзерен сидить на престолі. В руках він тримає шматок полотна, яке використовувалося в той час для подачі знака до початків ігор в цирку. По колу монети написано ім’я імператора. Закінчується грошовий знак невеликої декоративної каймою. Цікаво, що сама монета мала неправильну овальну форму.

На реверсі також зображувався імператор Візантії аж до X століття. Однак потім його портрет замінили на зображення Перемоги, яка тримає в руці хрест. Ще пізніше Перемогу замінили на лики святих. Існують екземпляри, де на обох сторонах зображуються святі.

У всі часи існування Візантії на золоті соліди зображення носили абстрактні форми. Рельєфні елементи повністю були відсутні.

Сьогодні вартість таких монет залежить від часу її створення і фізичного стану. Середня ціна за таку монету Візантії становить 600 доларів США, але є монети, вартість яких доходить до 1200 доларів.


Семіссіс

Золотий семіссіс Візантії вважався другою монетою країни і становив ½ соліда. Його активно застосовували при скоєнні зовнішніх торгових операцій. Всередині держави найчастіше ця монета була в ужитку у знаті. Під час карбування використовувалося золото 900 проби, а розмір монети становила 18-20 мм. Важила вона 2,2 грама.

Золотая монета Византии семисис

Історія карбування семіссіса така ж, як у соліда. Спочатку на обох сторонах були портрети імператорів. Але потім на зворотньому боці з’явилася Богородиця і інші святі. До зображень святих розташовувалася на реверсі Перемога.

На обох сторонах монети були написи. На першій писалося ім’я імператора, а на другій писалося «VICTORIA AVCCC CONOB» або ім’я святого. Цікаво, що назва цієї монети, як і назва «солід», була запозичена у римлян.

Сьогодні золотий семіссіс коштує відносно небагато. Середня ціна коливається в районі 500 доларів США. Деякі монети можуть коштувати близько 800 доларів США. Це пов’язано з тим, що семіссіси досить часто трапляються сьогодні. При цьому їх стан, як правило, добрий або відмінний. Незалежно від віку карбування, всі зображення далекі від реальних зображень. Візантійцям головне було передати обриси і показати духовний зв’язок, а не показати чіткий малюнок.


Треміссіс

Золотий треміссіс був введений в ужиток імператором Магном Максимом в кінці IV століття, але лише в V столітті дана монета отримала велику популярність. Вона коштувала 1/3 соліди. Було створено величезну кількість цих грошових знаків, які використовувалися більше у внутрішній торгівлі. Ще цю монету називають трієнс.

Золотая монета Византии тремиссис

Зовнішній вигляд її повністю дублювався з соліда і семіссіса, але зовні вона відрізнялася від них. При її карбуванні використовували такі стандарти:

 • метал – золото 900 проби;
 • вага – 1,37 грама;
 • діаметр – 15-17 мм.

Варто відзначити, що треміссіс Картахени помітно відрізнявся від усіх інших великими відступами штемпеля від краю гурта монети.

Ціна за золотий треміссіс не перевищує 500 доларів США на ринку. Середня ціна становить 250-300 доларів.

Всі золоті монети в Візантії карбувалися на монетних дворах у Карфагені, Римі, Константинополі, Солуні, Равенні, на Сицилії, в Картахені і, можливо, Антіохії.


Срібні монети Візантії

Міліарисії

Міліарисії – це найбільша срібна монета Візантії. Вона була введена Костянтином I Великим і коштувала 1/14 золотого соліда. Однак при Юліані II срібла в ній стало більше, тому монета стала коштувати 1/12 соліда. Спочатку вага монети становила 4,55 грама, потім 4,65 грама. Діаметр міліарисії був 22-25 мм.

Серебряная монета Византии милиарисий

На аверсі зображуються імператори, причому в профіль. Вони сидять на троні і в руках тримають пергамент. По колу монети пишеться ім’я сюзерена. Те ж саме зображується на реверсі. Самі монети мають неправильну овальну форму. На більш пізніх міліарисіях аверс і реверс розрізнялися тим, що на реверсі зображувалася Перемога або православний хрест з двома гілками з боків.

Всі срібні монети чеканилися на монетних дворах у Нікомедії, Константинополі, Антіохії, Херсоні та Олександрії. Номінал позначався за допомогою букв грецького алфавіту.

Середня вартість міліарисії в хорошому стані варіюється від 300 до 500 доларів США. Монети чудової якості оцінюються в 1000-1200 доларів.


Кератит

Кератит дорівнював ½ міліарисії. Саме ця монета вважалася основою грошового рахунку у Візантії. Вона застосовувалася при виконанні повсякденних розрахунків. Також велика частина грошових податків з населення надходила у вигляді кератиту.

Серебряная монета Византии кератий

Зовнішній вигляд цієї монети ніяк не відрізнявся від зовнішнього вигляду міліарисії, але важив кератит 2,25 грамів, а діаметр становив близько 18 мм.

Сьогодні цей грошовий знак оцінюється в 200 доларів США. Одні з найдорожчих зразків продаються за 500 доларів.


Гексаграм

Ще однією не менш популярною у Візантії срібною монетою був гексаграм. Вона карбувалася з часів імператора Іраклія і до правління Льва III Ісавра. Останній припинив існування гексаграма і ввів новий срібний стандарт. Номінальна вага даної монети становила всього 6,82 грама, що можна зрозуміти по її назві. Діаметр був від 18 мм до 22 мм.

Серебряная монета Византии гексаграм

Гексаграм вважається досить рідкісною монетою, так як її існування було швидко перервано. У зв’язку з цим на ринку її можна купити за 500-800 доларів. Хоча, є зразки у відмінному стані, які продаються за 1000-1200 доларів.


Силіква

Силіква – високопробна срібна монета, введена в обіг імператором Діоклетіаном в результаті його фінансової реформи.

Серебряная монета Византии Силиква

На аверсі він помістив своє зображення і повторив його на реверсі. На відміну від інших монет, на аверсі зображувалася тільки голова імператора в діадемі. Також видно обладунки. По колу є напис з ім’ям сюзерена.

В ході розвитку монети з реверсу зникли зображення імператорів, а замість з’явилися лики святих.

Спочатку силіква важила 3,4 грама, але при імператорі Констанції II вага цієї монети зменшилася до 2,2 грамів. В кінці IV століття він дорівнював 1,3 граму. Діаметр також варіюється від 12 до 18 мм, в залежності від періоду карбування монети.

На жаль, мало монет цього номіналу дійшли до наших днів в хорошій якості, тому їх ціна досить низька. Мінімальна становить 40 доларів США, а середня не перевищує 200 доларів.


Півсілікви

Півсілікви – це найдрібніша срібна монета Візантії. Цікаво, що вона була в ужитку не на всій території країни, а лише в найбільш великих її містах. Рішення про карбування півсілікви залишалося на розсуд монетних дворів. Виходячи з назви, півсілікви дорівнювали ½ силікві. Діаметр і вага трохи поступалися силікві. В середньому вага була менше на 1-1,5 грама, а діаметр на 1-3 мм.

Серебряная монета Византии полсиликвы

Сьогодні придбати півсілікви можна за дуже низькою ціною. Як правило, рідко ціна перевищує 100 доларів США. Стан зразків, які зараз знаходяться на ринку, оцінюються фахівцями як хороший або задовільний.


Бронзові монети Візантії

Нуммус

Нуммус вважався найдорожчою бронзової монетою. Її активно застосовувало в розрахунках бідне населення. Інакше цю монету називають фолліс.

Бронзовая монета Византии нуммус

На її аверсі зображувався імператор в профіль, а на реверсі хрест або буква, що позначає номінал монети.

Цікаво, що в перекладі слово «фолліс» означає мішок або гаманець. Тобто монети цього номіналу мали цінність тільки тоді, коли їх було багато. І дійсно, навіть сьогодні вони коштують досить дешево. Середня ціна становить 25 доларів.

Варто відзначити, що діаметр і вага монети сильно різнилися при різних імператорах. Так, вага змінювалася від 9 грамів до 22 грамів, а діаметр – від 23 мм до 40 мм.


Півфолліса

Півфолліса були трохи менше і легше нуммії, але зовні виглядали також. Даний вид монети був розповсюджений не на всій території Візантії. Тільки найбільші монетні двори, що розташовувалися у великих містах, чеканили півфолліса.

Бронзовая монета Византии полфоллиса

Сьогодні ці монети коштують близько 20 доларів.


Декануммій

Ще однією бронзовою монетою, поширеною на всій території країни, був декануммій.

Бронзовая монета Византии декануммий

 

Примітно, що ціна сьогодні, в залежності від аукціону, варіюється від 2 доларів до 55 доларів. Діаметр монети становив 11-15 мм, а вага 3,19 грамів.


Пентануміум

Пентанумій або пентанумія вважається однією з найменш вживаних в обігу монет того часу. Зовні вона виглядала так само, як і всі інші монети, але вага її була 2,63 грама, а діаметр 17 мм.

Бронзовая монета Византии пентанумиум

Її ринкова ціна сьогодні становить близько 15 доларів. Однак в більшості випадків вона набагато нижче, так як екземпляри в поганому фізичному стані в силу того, що бронза НЕ стійкий метал.

Якщо Ви є щасливим володарем монети часів Візантії та хочете її реалізувати, Ви можете зв’язатися з фахівцями. Вони досить швидко зможуть визначити справжність Вашого примірника, провівши ряд простих тестів. Якщо монета виявиться справжньою, компанія запропонує дуже конкурентну ціну за неї.
КОММЕНТАРИИ

Комментариев нет, будьте первым!


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

 • Відео огляд

  Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

 • Чистка монет

  Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.