COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Монета 5 шилінгів або 1 крона Великобританії

Монета серебряная крона Великобритании

З розвитком ремесел і торгівлі в XV – XVI ст. в європейських країнах, що вже мали свою грошову систему, виникла необхідність привести свою внутрішню валюту в відповідність до талера, найважливішою одиниці монетарної системи того часу. В Англії монетою, яка відповідала талеру за вагою та вмістом срібла, стала крона.

Історія крони Великобританії

У 1551 р була викарбувана монета срібна 1 крона вагою 31,014 г (з вмістом срібла 28,546 грам) і прирівняна до 5 шилінгів.

Згодом за весь час свого існування крона не змінювалася в розмірах, вазі, зміст і пробі срібла: діаметр монети близько 30 мм, вага приблизно 30 г, для карбування використовувалося срібло 925 проби, відхилення від цих параметрів були незначні.


Крона Едуарда VI

Серебряная крона Эдуарда VI 1552 года

На аверсі монети кінне зображення короля Едуарда VI (1547-1553) повернуте вправо, нижче дата карбування, вперше виконана арабськими цифрами, напис «EDWARD VI D G AGL FRA Z HIB REX».

На реверсі зображено геральдичні щит і хрест-фурше. У першій і четвертій чвертях щита зображені королівські лілії, у другій і третій знаходяться зображення геральдичних левів. Напис по краю «POSVI DEUM A DIVITOR E MEV». Карбування монети здійснювалося Королівським монетним двором.

Аукціонна вартість монети від 2500 доларів.


Крона Єлизавети I

При Єлизаветі I (1558-1603) вага крони становила 30 грам.

Серебряная крона Елизаветы I 1603 года

На аверсі королева зображена в профіль, повернута вліво, тримає в руках скіпетр, напис «1 ELIZABETH DG ANG FRA ET HIBER REGINA», на реверсі геральдичні щит і хрест-фурше, з ліліями в першій і четвертій чвертях, левами в другій і третій. Напис реверсу «POSVI DEUM ADIVITOREM MEVM».


Крона Якова I

При Якові I (1603-1625) крона стала важити 29,807 г (з вмістом срібла 27,527 г).

Серебряная крона Якова I 1604 года

На цій кроні аверс зображує кінну фігуру короля, повернену вправо, по краю йде напис «IACOBUS D G MAG BRIT FRA ET HI REX».

На реверсі зображений орнаментований щит з геральдичними фігурами левів, лілій і арф. У дизайні крон Якова знайшов відображення факт об’єднання Англії і Шотландії, про що говорить напис на реверсі: «QUE DEUS CONIUNXIT NEMO SEPARED».


Крона Карла I

Під час царювання Карла I (1625-1649) з початком громадянської війни в 1642 році англійський парламент, в чиї руки потрапив монетний двір, продовжував карбувати королівську монету, в тому числі і крону. Сам же король випускав власні монети в Оксфорді, Вустері, Брістолі.

Серебряная крона Карла I 1643 года

На аверсі кінне зображення короля повернуто вліво, по краю йде напис «CAROLUS D G MAG BRI FR ET HIB REX».

На реверсі зображений щит з геральдичними левами, ліліями і арфами, по краю монети читається напис «CHRIS TO AVSPICE REGNO».

Монета вагою близько 30 г з аукціонною вартістю від 2700 доларів.


Крона Карла II

При Карлі II (1660-1685) крона карбувалася, починаючи з 1662 року.

Серебряная крона Карла II 1676 года

На аверсі монети зображений бюст короля в профіль, повернутий вправо. Стиль дизайну античний: бюст задрапований в тогу, голову вінчає лавровий вінок. По краю йде напис «CAROLUS II DEI GRA».

На реверсі зображений хрест з коронами в вершинах, геральдичними левами, ліліями і арфами по полю хреста, датою карбування, переплетеними ініціалами СС в секторах реверсу. По краю йде напис «MAG BR FRA ET HIB REX».

Срібна крона часів Карла II вперше отримує напис на гурті про рік правління: «DECUS ET TUTAMEN ANNO REGINI».

У наступні роки карбується інший аверс: зображення короля змінює розмір без зміни інших зображень, реверсу і легенди.


Крона Якова II

У період правління Якова II (1685-1688) крона випускалася в 1687 і 1688 рр.

Серебряная крона Якова II 1678 года

На аверсі зображений король в профіль, увінчаний лавровим вінком і задрапірований в тогу. По краю йде напис «IACOBUS II DEI GRATIA».

На реверсі геральдичні щити утворюють хрест, увінчаний коронами в вершинах. Напис реверсу містить дату карбування і слова «MAG BR FRA ET HIB REX».


Крона Марії і Вільгельма

Монети періоду спільного правління Марії і Вільгельма (1689-1702) – єдині серед англійських монет із зображенням подвійного профілю царюючих осіб.

Серебряная крона Марии и Вильгельма 1692 года

На аверсі подвійний «античний» профіль в лавровому вінку, по краю йде напис «GVLIELMVS ET MARIA DEI GRATIA».

Реверс зображує щит, увінчаний короною, з геральдичними левами, ліліями і арфами, вказана дата карбування монети. По краю йде напис «MAG BR FR ET HIB REX ET REGINA».


Крона Вільгельма III

При Вільгельма III крона карбувалася з 1695 по 1700 рр.

Серебряная крона Вильгельма III 1695 года

На аверсі профіль Вільгельма в лавровому вінку (бюстове зображення) повернутий вправо, по краю йде напис «GVLIELMVS III DEI GRATIA».

Реверсне зображення являє собою увінчаний в вершинах коронами хрест з геральдичними левами, ліліями і арфами по полю і зазначенням дати карбування. По краю йде напис «MAG BR FR ET HIB REX».


Крона Анни

У період правління Анни (1702-1714) керуючим Королівським Монетним Двором був Ісаак Ньютон, прихильник високохудожнього та якісного карбування монети. Тому, незважаючи на відносно невеликий відомий тираж, срібні крони цього часу мають хороше збереження.

Монета карбувалася 1708 р монетним двором Единбурга, в 1713 р – монетним двором Лондона.

Серебряная крона Анны 1707 года

На аверсі погрудне зображення королеви в профіль, повернене вліво, по краю йде напис «ANNA DEI GRATIA».

На реверсі хрест, утворений геральдичними щитами з ліліями, левами і арфами в полях, в кутах хреста розташовані пір’я, вершини увінчані коронами. Напис реверсу «MAG BRI FR ETHIB REG» і дата.


Крона Георга I

Серебряная крона Георга I 1716 года

На аверсі крони епохи Георга I (1714-1727) зображений увінчаний лавром король в профіль. Напис аверсу «GEORGIVS D G M BR FR ET HIB REX F D».

На реверсі геральдичні щити утворюють хрест, увінчаний коронами в верхівках, з левами, ліліями і лірою в полях щитів, пір’ям і трояндами в кутах. Напис реверсу «BRVN ET L DVX S R I A TH ET EL» і дата.


Крона Георга II

Крони Георга II карбувалися з 1732 по 1751 рік.

Серебряная крона Георга II 1746 года

На аверсі крони 1739 – 1741 рр. «Античний» профіль короля в лавровому вінку, обладунках і тозі, зображення повернуто вліво ( «молода голова»). Напис аверсу «GEORGVIS II DEI GRATIA». Зображення реверсу становить хрест з геральдичних щитів, з вершинами, увінчаними коронами, з трояндами і пір’ям в кутах.

Напис на реверсі «M B F ET H REX F D B ET L D S R I A T ET E».

Крона 1746 року на аверсі має зображення «старої голови» і напис по колу «GEORGIUS II DEI GRATIA LIMA». Дизайн реверса не змінився, за винятком дати.

У період з 1751 по 1818 роки в зв’язку з дефіцитом срібла Англія перестає карбувати власну крону. Це час примітно тим, що в якості п’яти шилінгів не цілком легально виступав надчеканений іспанський реал.

Для надання законності ходіння монети в 1804 р реал був перекарбуваний англійським монетним двором: було нанесено зображення Георга III на аверс; напис «BANK OF ENGLAND», дата 1804 і два позначення номіналу, в доларах і шилінгах, – на реверс.


Крона Георга III

З приходом на трон Георга III (1760-1820) срібна крона знову стає самостійним платіжним засобом. Дизайн для крони був розроблений гравером Піструччі.

Серебряная крона Георга III 1819 года

На аверсі зображений профіль короля, увінчаного лавром, по легенді читається текст «GEORGIUS III D: G: BRITANNIARUM REX F: D 1819», нижче зображення вибито ім’я гравера, PISTRUCCI.

На реверсі – один з найпоширеніших для зображень на монетах мотив: Св.Юрій, що вражає змія. Під фігурою Георгія знову можна прочитати прізвище PISTRUCCI. На тлі стрічки Ордена Підв’язки йде девіз самого ордена «HONI SOIT QUI MALY PENCE».

Напис гурту говорить: «DECUS ET TUTAMEN. ANNO REGNI ».

Ажіотаж навколо крони 1818 року був викликаний не тільки її довгою відсутністю в обігу, в цій монеті все було нестандартно:

 • карбувалася вона не одним ударом, а послідовністю декількох;
 • на обох сторонах монети були присутні не тільки прізвище гравера, але і його ініціали: з урахуванням того, що Піструччі, будучи італійцем за походженням, не мав права офіційно займати посаду мінцмейстера Королівського монетного двору, робота майстра викликала критику;
 • готові монети відправлялися в банк загорнутими в папір і забезпеченими інструкцією про дбайливе ставлення.

Можливо, з цих причин і зараз крона Георга III, що вийшла відомим тиражем 8000 примірників, досить часто зустрічається в хорошому стані. А дизайн її реверсу до сих пір з незначними змінами використовується при карбуванні англійських монет.

Вартість монети випуску 1819 року вагою 28,276 г (при масі срібла 26,155 г) на аукціонах становить приблизно $ 500.


Крона Георга IV

При Георгу IV на кроні повне ім’я гравера замінили ініціалами, прибрали девіз Ордена Підв’язки і поміняли гуртову напис. Випускалися ці монети типу «молода голова» в 1821 і 1822 рр.

Серебряная крона Георга IV 1822 года

На аверсі зображений повернений в ліву сторону профіль короля, читається напис «GEORGIUS IIII D: G BRITANNIAR: REX F: D».

На реверсі зображений Св. Юрій, разючий змія, і дата виходу монети.

У 1824 році для монети був замовлений новий портрет, копію якого Піструччі виконувати відмовився.

У 1826 році з’явилася нова крона Георга IV, з портретом роботи Вайона ( «стара голова»), написом «GEORGIUS IV DEI GRATIA» і датою на аверсі.

Серебряная крона Георга IV 1826 года

Реверс зображує орнаментований геральдичний щит, увінчаний короною, по легенді йде напис «BRITANNARUM REX FID: DEF: DIEU ET MON DROIT». Монети не були в обігу і увійшли до складу пруф наборів.

Монети пруф карбувалися за поліпшеною технологією, відрізнялися рівною дзеркальною поверхнею і матовим рельєфом. Тому пруф-набори мало представницькі цілі або присвячувалися пам’ятним подіям.

Викарбувані за наступні сім років правління Георга крони також були або пробними, або пруф монетами.


Крони Блискучої Вікторії

За 65 років правління Блискучої Вікторії (1837-1901) крона чотири рази змінювала своє обличчя. Вперше вікторіанська крона типу «молода голова» вийшла в 1839 р і була пруф, в обіг монета потрапила лише в 1844 р

Серебряная крона Блистательной Виктории 1844 года

На аверсі монети зображення голови королеви в профіль, вказана дата карбування, по краю йде напис «VICTORIA DEI GRATIA».

На реверсі зображений королівський щит з квіткової емблемою біля основи і декорований гілками. По краю йде напис «BRITANNARIUM REGINA FID: DEF:».

Вага монети – 28,276 грам, відомий тираж 394 000 примірників.

На додаток до цієї кроні в 1847 р була викарбувана одна з найкрасивіших британських монет, «Готична крона». Дизайн монети був розроблений мінцмейстером Вайоном і повністю відображає як важку помпезність, так і інтерес до готики, що пронизують атмосферу вікторіанської епохи.

Тираж монети невеликий, близько 8000 примірників, тому і її, і пруф набір крони 1853 р дуже важко знайти.

Серебряная кроны Блистательной Виктории 1847 года

На аверсі зображений погрудний профіль королеви, звернений вліво, напис готичним шрифтом «Victoria dei gratia britanniar reg f: d».

На реверсі геральдичні щити з арфою і левами в полях утворюють хрест з будяками, трояндами і трилисником конюшини (емблемами Шотландії, Англії та Ірландії відповідно) в кутах, з коронами в вершинах. Напис йде готичним шрифтом «tueatur unita deu anno dom mcccxlvii».

Монета вагою 28,1 г на аукціонах оцінюється від 3500 доларів.

У 1887 р в честь 50-річчя правління Вікторії була випущена в обіг ювілейна крона. Діаметр монети 39 мм, вага 28,2759 г, срібло 925, карбував Королівський Монетний Двір загальним тиражем з 1887 по 1893 рр. 4 128 084 примірники.

Серебряная крона Блистательной Виктории 1887 года

Аверс був виконаний карбувальником Боемом. Погрудний профіль королеви спрямований вліво, по краю йде напис «VICTORIA D: G: BRITT: REG: F: D».

Сюжет реверсу повторює роботу Піструччі, також вказано рік карбування монети.

Потік критики з приводу занадто маленькою корони, що вінчає королеву, став причиною для нового зміни дизайну монети Т. Броком в 1893 р. Цей тип крони має діаметр 38,61 мм, вага 28,2 г і був викарбуваний Королівським Монетним Двором відомим тиражем 2 139 312 примірників.

Серебряная крона Блистательной Виктории 1897 года

На аверсі зображена королева в профіль, читається напис «VICTORIA DEI GRA BRITT REGINA FID DEF INDI MP».

Реверс залишився без зміни, за винятком дати карбування.


Крона Едуарда VII

На честь коронації наступника Вікторії, Едуарда VII, в 1902 році була випущена крона як в пруф наборах, так і для обігу тиражем 256 000 примірників.

Серебряная крона Эдуарда VII 1902 года

На аверсі зображено голову короля в профіль, повернену вправо. По краю йде напис «EDWARDS VII DEI GRA: BRITT: OMN: REX FID: DEF: IND: IMP:».

Дизайн реверса залишився як у вікторіанській ювілейній кроні, крім дати виходу монети.

Вартість цієї монети вагою 28,3 г відносно невисока, близько 200 доларів.


Крона Георга V

«Крона з вінком» періоду правління Георга V (1910-1936) друкувалася невеликими тиражами в кілька тисяч примірників з 1927 по 1936 рр.

Серебряная крона Георга V 1928 года

А в 1935 році була випущена крона в честь 25-річчя царювання монарха. Ця монета добре експонована в представленому нижче відеоматеріалі.

Серебряная крона Георга V 1935 года

На георгіанській кроні закінчується історія регулярного карбування в сріблі британської крони для обігу. Усі наступні випуски срібної п’ятишилінгової монеті були або ювілейними, або пруф.


Відео про ювілейну крону Георга V 1935 року

Старовинні монети з різним ступенем збереженості зустрічаються досить часто. Однак серед них є екземпляри з високою оцінною вартістю і з цієї причини є об’єктами для підробок. З огляду на це, при купівлі або продажу монети бажані консультація і грамотна експертиза з боку досвідченого колекціонера.

Монета 5 шилінгів або 1 крона Великобританії

 • Русский
 • Українська
Монета серебряная крона Великобритании

З розвитком ремесел і торгівлі в XV – XVI ст. в європейських країнах, що вже мали свою грошову систему, виникла необхідність привести свою внутрішню валюту в відповідність до талера, найважливішою одиниці монетарної системи того часу. В Англії монетою, яка відповідала талеру за вагою та вмістом срібла, стала крона.

Історія крони Великобританії

У 1551 р була викарбувана монета срібна 1 крона вагою 31,014 г (з вмістом срібла 28,546 грам) і прирівняна до 5 шилінгів.

Згодом за весь час свого існування крона не змінювалася в розмірах, вазі, зміст і пробі срібла: діаметр монети близько 30 мм, вага приблизно 30 г, для карбування використовувалося срібло 925 проби, відхилення від цих параметрів були незначні.


Крона Едуарда VI

Серебряная крона Эдуарда VI 1552 года

На аверсі монети кінне зображення короля Едуарда VI (1547-1553) повернуте вправо, нижче дата карбування, вперше виконана арабськими цифрами, напис «EDWARD VI D G AGL FRA Z HIB REX».

На реверсі зображено геральдичні щит і хрест-фурше. У першій і четвертій чвертях щита зображені королівські лілії, у другій і третій знаходяться зображення геральдичних левів. Напис по краю «POSVI DEUM A DIVITOR E MEV». Карбування монети здійснювалося Королівським монетним двором.

Аукціонна вартість монети від 2500 доларів.


Крона Єлизавети I

При Єлизаветі I (1558-1603) вага крони становила 30 грам.

Серебряная крона Елизаветы I 1603 года

На аверсі королева зображена в профіль, повернута вліво, тримає в руках скіпетр, напис «1 ELIZABETH DG ANG FRA ET HIBER REGINA», на реверсі геральдичні щит і хрест-фурше, з ліліями в першій і четвертій чвертях, левами в другій і третій. Напис реверсу «POSVI DEUM ADIVITOREM MEVM».


Крона Якова I

При Якові I (1603-1625) крона стала важити 29,807 г (з вмістом срібла 27,527 г).

Серебряная крона Якова I 1604 года

На цій кроні аверс зображує кінну фігуру короля, повернену вправо, по краю йде напис «IACOBUS D G MAG BRIT FRA ET HI REX».

На реверсі зображений орнаментований щит з геральдичними фігурами левів, лілій і арф. У дизайні крон Якова знайшов відображення факт об’єднання Англії і Шотландії, про що говорить напис на реверсі: «QUE DEUS CONIUNXIT NEMO SEPARED».


Крона Карла I

Під час царювання Карла I (1625-1649) з початком громадянської війни в 1642 році англійський парламент, в чиї руки потрапив монетний двір, продовжував карбувати королівську монету, в тому числі і крону. Сам же король випускав власні монети в Оксфорді, Вустері, Брістолі.

Серебряная крона Карла I 1643 года

На аверсі кінне зображення короля повернуто вліво, по краю йде напис «CAROLUS D G MAG BRI FR ET HIB REX».

На реверсі зображений щит з геральдичними левами, ліліями і арфами, по краю монети читається напис «CHRIS TO AVSPICE REGNO».

Монета вагою близько 30 г з аукціонною вартістю від 2700 доларів.


Крона Карла II

При Карлі II (1660-1685) крона карбувалася, починаючи з 1662 року.

Серебряная крона Карла II 1676 года

На аверсі монети зображений бюст короля в профіль, повернутий вправо. Стиль дизайну античний: бюст задрапований в тогу, голову вінчає лавровий вінок. По краю йде напис «CAROLUS II DEI GRA».

На реверсі зображений хрест з коронами в вершинах, геральдичними левами, ліліями і арфами по полю хреста, датою карбування, переплетеними ініціалами СС в секторах реверсу. По краю йде напис «MAG BR FRA ET HIB REX».

Срібна крона часів Карла II вперше отримує напис на гурті про рік правління: «DECUS ET TUTAMEN ANNO REGINI».

У наступні роки карбується інший аверс: зображення короля змінює розмір без зміни інших зображень, реверсу і легенди.


Крона Якова II

У період правління Якова II (1685-1688) крона випускалася в 1687 і 1688 рр.

Серебряная крона Якова II 1678 года

На аверсі зображений король в профіль, увінчаний лавровим вінком і задрапірований в тогу. По краю йде напис «IACOBUS II DEI GRATIA».

На реверсі геральдичні щити утворюють хрест, увінчаний коронами в вершинах. Напис реверсу містить дату карбування і слова «MAG BR FRA ET HIB REX».


Крона Марії і Вільгельма

Монети періоду спільного правління Марії і Вільгельма (1689-1702) – єдині серед англійських монет із зображенням подвійного профілю царюючих осіб.

Серебряная крона Марии и Вильгельма 1692 года

На аверсі подвійний «античний» профіль в лавровому вінку, по краю йде напис «GVLIELMVS ET MARIA DEI GRATIA».

Реверс зображує щит, увінчаний короною, з геральдичними левами, ліліями і арфами, вказана дата карбування монети. По краю йде напис «MAG BR FR ET HIB REX ET REGINA».


Крона Вільгельма III

При Вільгельма III крона карбувалася з 1695 по 1700 рр.

Серебряная крона Вильгельма III 1695 года

На аверсі профіль Вільгельма в лавровому вінку (бюстове зображення) повернутий вправо, по краю йде напис «GVLIELMVS III DEI GRATIA».

Реверсне зображення являє собою увінчаний в вершинах коронами хрест з геральдичними левами, ліліями і арфами по полю і зазначенням дати карбування. По краю йде напис «MAG BR FR ET HIB REX».


Крона Анни

У період правління Анни (1702-1714) керуючим Королівським Монетним Двором був Ісаак Ньютон, прихильник високохудожнього та якісного карбування монети. Тому, незважаючи на відносно невеликий відомий тираж, срібні крони цього часу мають хороше збереження.

Монета карбувалася 1708 р монетним двором Единбурга, в 1713 р – монетним двором Лондона.

Серебряная крона Анны 1707 года

На аверсі погрудне зображення королеви в профіль, повернене вліво, по краю йде напис «ANNA DEI GRATIA».

На реверсі хрест, утворений геральдичними щитами з ліліями, левами і арфами в полях, в кутах хреста розташовані пір’я, вершини увінчані коронами. Напис реверсу «MAG BRI FR ETHIB REG» і дата.


Крона Георга I

Серебряная крона Георга I 1716 года

На аверсі крони епохи Георга I (1714-1727) зображений увінчаний лавром король в профіль. Напис аверсу «GEORGIVS D G M BR FR ET HIB REX F D».

На реверсі геральдичні щити утворюють хрест, увінчаний коронами в верхівках, з левами, ліліями і лірою в полях щитів, пір’ям і трояндами в кутах. Напис реверсу «BRVN ET L DVX S R I A TH ET EL» і дата.


Крона Георга II

Крони Георга II карбувалися з 1732 по 1751 рік.

Серебряная крона Георга II 1746 года

На аверсі крони 1739 – 1741 рр. «Античний» профіль короля в лавровому вінку, обладунках і тозі, зображення повернуто вліво ( «молода голова»). Напис аверсу «GEORGVIS II DEI GRATIA». Зображення реверсу становить хрест з геральдичних щитів, з вершинами, увінчаними коронами, з трояндами і пір’ям в кутах.

Напис на реверсі «M B F ET H REX F D B ET L D S R I A T ET E».

Крона 1746 року на аверсі має зображення «старої голови» і напис по колу «GEORGIUS II DEI GRATIA LIMA». Дизайн реверса не змінився, за винятком дати.

У період з 1751 по 1818 роки в зв’язку з дефіцитом срібла Англія перестає карбувати власну крону. Це час примітно тим, що в якості п’яти шилінгів не цілком легально виступав надчеканений іспанський реал.

Для надання законності ходіння монети в 1804 р реал був перекарбуваний англійським монетним двором: було нанесено зображення Георга III на аверс; напис «BANK OF ENGLAND», дата 1804 і два позначення номіналу, в доларах і шилінгах, – на реверс.


Крона Георга III

З приходом на трон Георга III (1760-1820) срібна крона знову стає самостійним платіжним засобом. Дизайн для крони був розроблений гравером Піструччі.

Серебряная крона Георга III 1819 года

На аверсі зображений профіль короля, увінчаного лавром, по легенді читається текст «GEORGIUS III D: G: BRITANNIARUM REX F: D 1819», нижче зображення вибито ім’я гравера, PISTRUCCI.

На реверсі – один з найпоширеніших для зображень на монетах мотив: Св.Юрій, що вражає змія. Під фігурою Георгія знову можна прочитати прізвище PISTRUCCI. На тлі стрічки Ордена Підв’язки йде девіз самого ордена «HONI SOIT QUI MALY PENCE».

Напис гурту говорить: «DECUS ET TUTAMEN. ANNO REGNI ».

Ажіотаж навколо крони 1818 року був викликаний не тільки її довгою відсутністю в обігу, в цій монеті все було нестандартно:

 • карбувалася вона не одним ударом, а послідовністю декількох;
 • на обох сторонах монети були присутні не тільки прізвище гравера, але і його ініціали: з урахуванням того, що Піструччі, будучи італійцем за походженням, не мав права офіційно займати посаду мінцмейстера Королівського монетного двору, робота майстра викликала критику;
 • готові монети відправлялися в банк загорнутими в папір і забезпеченими інструкцією про дбайливе ставлення.

Можливо, з цих причин і зараз крона Георга III, що вийшла відомим тиражем 8000 примірників, досить часто зустрічається в хорошому стані. А дизайн її реверсу до сих пір з незначними змінами використовується при карбуванні англійських монет.

Вартість монети випуску 1819 року вагою 28,276 г (при масі срібла 26,155 г) на аукціонах становить приблизно $ 500.


Крона Георга IV

При Георгу IV на кроні повне ім’я гравера замінили ініціалами, прибрали девіз Ордена Підв’язки і поміняли гуртову напис. Випускалися ці монети типу «молода голова» в 1821 і 1822 рр.

Серебряная крона Георга IV 1822 года

На аверсі зображений повернений в ліву сторону профіль короля, читається напис «GEORGIUS IIII D: G BRITANNIAR: REX F: D».

На реверсі зображений Св. Юрій, разючий змія, і дата виходу монети.

У 1824 році для монети був замовлений новий портрет, копію якого Піструччі виконувати відмовився.

У 1826 році з’явилася нова крона Георга IV, з портретом роботи Вайона ( «стара голова»), написом «GEORGIUS IV DEI GRATIA» і датою на аверсі.

Серебряная крона Георга IV 1826 года

Реверс зображує орнаментований геральдичний щит, увінчаний короною, по легенді йде напис «BRITANNARUM REX FID: DEF: DIEU ET MON DROIT». Монети не були в обігу і увійшли до складу пруф наборів.

Монети пруф карбувалися за поліпшеною технологією, відрізнялися рівною дзеркальною поверхнею і матовим рельєфом. Тому пруф-набори мало представницькі цілі або присвячувалися пам’ятним подіям.

Викарбувані за наступні сім років правління Георга крони також були або пробними, або пруф монетами.


Крони Блискучої Вікторії

За 65 років правління Блискучої Вікторії (1837-1901) крона чотири рази змінювала своє обличчя. Вперше вікторіанська крона типу «молода голова» вийшла в 1839 р і була пруф, в обіг монета потрапила лише в 1844 р

Серебряная крона Блистательной Виктории 1844 года

На аверсі монети зображення голови королеви в профіль, вказана дата карбування, по краю йде напис «VICTORIA DEI GRATIA».

На реверсі зображений королівський щит з квіткової емблемою біля основи і декорований гілками. По краю йде напис «BRITANNARIUM REGINA FID: DEF:».

Вага монети – 28,276 грам, відомий тираж 394 000 примірників.

На додаток до цієї кроні в 1847 р була викарбувана одна з найкрасивіших британських монет, «Готична крона». Дизайн монети був розроблений мінцмейстером Вайоном і повністю відображає як важку помпезність, так і інтерес до готики, що пронизують атмосферу вікторіанської епохи.

Тираж монети невеликий, близько 8000 примірників, тому і її, і пруф набір крони 1853 р дуже важко знайти.

Серебряная кроны Блистательной Виктории 1847 года

На аверсі зображений погрудний профіль королеви, звернений вліво, напис готичним шрифтом «Victoria dei gratia britanniar reg f: d».

На реверсі геральдичні щити з арфою і левами в полях утворюють хрест з будяками, трояндами і трилисником конюшини (емблемами Шотландії, Англії та Ірландії відповідно) в кутах, з коронами в вершинах. Напис йде готичним шрифтом «tueatur unita deu anno dom mcccxlvii».

Монета вагою 28,1 г на аукціонах оцінюється від 3500 доларів.

У 1887 р в честь 50-річчя правління Вікторії була випущена в обіг ювілейна крона. Діаметр монети 39 мм, вага 28,2759 г, срібло 925, карбував Королівський Монетний Двір загальним тиражем з 1887 по 1893 рр. 4 128 084 примірники.

Серебряная крона Блистательной Виктории 1887 года

Аверс був виконаний карбувальником Боемом. Погрудний профіль королеви спрямований вліво, по краю йде напис «VICTORIA D: G: BRITT: REG: F: D».

Сюжет реверсу повторює роботу Піструччі, також вказано рік карбування монети.

Потік критики з приводу занадто маленькою корони, що вінчає королеву, став причиною для нового зміни дизайну монети Т. Броком в 1893 р. Цей тип крони має діаметр 38,61 мм, вага 28,2 г і був викарбуваний Королівським Монетним Двором відомим тиражем 2 139 312 примірників.

Серебряная крона Блистательной Виктории 1897 года

На аверсі зображена королева в профіль, читається напис «VICTORIA DEI GRA BRITT REGINA FID DEF INDI MP».

Реверс залишився без зміни, за винятком дати карбування.


Крона Едуарда VII

На честь коронації наступника Вікторії, Едуарда VII, в 1902 році була випущена крона як в пруф наборах, так і для обігу тиражем 256 000 примірників.

Серебряная крона Эдуарда VII 1902 года

На аверсі зображено голову короля в профіль, повернену вправо. По краю йде напис «EDWARDS VII DEI GRA: BRITT: OMN: REX FID: DEF: IND: IMP:».

Дизайн реверса залишився як у вікторіанській ювілейній кроні, крім дати виходу монети.

Вартість цієї монети вагою 28,3 г відносно невисока, близько 200 доларів.


Крона Георга V

«Крона з вінком» періоду правління Георга V (1910-1936) друкувалася невеликими тиражами в кілька тисяч примірників з 1927 по 1936 рр.

Серебряная крона Георга V 1928 года

А в 1935 році була випущена крона в честь 25-річчя царювання монарха. Ця монета добре експонована в представленому нижче відеоматеріалі.

Серебряная крона Георга V 1935 года

На георгіанській кроні закінчується історія регулярного карбування в сріблі британської крони для обігу. Усі наступні випуски срібної п’ятишилінгової монеті були або ювілейними, або пруф.


Відео про ювілейну крону Георга V 1935 року

Старовинні монети з різним ступенем збереженості зустрічаються досить часто. Однак серед них є екземпляри з високою оцінною вартістю і з цієї причини є об’єктами для підробок. З огляду на це, при купівлі або продажу монети бажані консультація і грамотна експертиза з боку досвідченого колекціонера.
КОММЕНТАРИИ

Комментариев нет, будьте первым!


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

 • Відео огляд

  Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

 • Чистка монет

  Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.