COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Монети древньої Греції

Монеты Древней Греции

Стародавня Греція була унікальною державою. Багато і сьогодні захоплюються тим, як була влаштоване життя в ній. Але в даній статті інтерес буде прикутий не до повсякденного життя греків, а до того, наскільки розвинена була їхня фінансова система і які монети в Античній Греції використовувались при зовнішніх і внутрішніх угодах.

Золотий статер

Це антична золота монета, яка з’явилася приблизно в V столітті до н.е. і була скасована тільки в середині I століття н.е. Це була монета найвищого номіналу і, в залежності від міста, її цінність варіювалася від 20 до 28 драхм.

Золотая монета Греции Статер

Зовні СТАТЕРМ сильно відрізнялися один від одного, але існували певні правила їх карбування:

 • на аверсі зображувався глава метрополії, в якій карбувалася монета;
 • на реверсі повинен був знаходитися один з богів Стародавньої Греції;
 • діаметр – 18-19 мм;
 • вага – 8,19-8,26 грамів;
 • метал – золото 900 проби.

Також існували монети, де на обох сторонах карбувалися зображення богів. Самі статери мали неправильну круглу форму, а портрети були опуклими, що дозволило цим грошам зберегтися в хорошому стані до сьогоднішніх днів.

Для покупки статера потрібно, в середньому, витратити 2800 доларів США. Деякі екземпляри коштують на ринку близько 4000 доларів.


Золота і електрова Гекта

Ця монета виготовлялася із золота і електра. Її вага становила 2,59 грама, а діаметр 11 мм. Вона дорівнювала 1/6 статера і використовувалася, як правило, для здійснення зовнішньоторговельних операцій.

Золотая монета Греции Гекта

Зовні ці монети виглядали практично також, як статери, і карбувалися на монетних дворах у містах Міліто, Фокея і Кизик. На аверсі голови метрополій рідко розміщували свої зображення, вважаючи за краще на обох сторонах розміщувати героїв епосів і давньогрецьких богів.

Існувало дуже багато різних малюнків, тому для визначення автентичності монети обов’язково потрібно звертатися до фахівців.

Купити Гекту можна від 1000 доларів США, якщо вона задовільної якості. Однак середня ціна становить майже 2000 доларів. Якщо якість хороша, то можна виручити за неї 2800-3500 доларів.


Золота гемігекта

Ця монета становила 1/12 статера. Вона карбувалася з золота. Зображення на монетах сильно відрізняються один від одного, але загальним символом для всіх гемігект було зображення тунця на одній або обох сторонах.

Золотая монета Греции Гемигекта

Цей грошовий знак був, свого роду, міжполісною монетою, яка використовувалася, в основному, для здійснення зовнішніх торговельних операцій. При обміні гемігект та інших золотих монет на срібні діяло прийняте в Стародавній Греції співвідношення 9: 7 в грамовому еквіваленті.

Вага монети становила 1,15 грамів, а діаметр 9 мм. Зображення було опуклим на аверсі та увігнутим на реверсі.

Сьогодні вартість гемігект варіюється від їх стану. Середня ціна складає близько 2000 доларів, але якщо монета в хорошому або відмінному стані, то її можна придбати за 3200 доларів США.


Електрова місгемігекта

Місгемігекта – електрова монета, яка коштувала 1/24 статера. Вона була заснована в 6 столітті до н.е. і карбувалася в місті Кизикі. Важила монета приблизно 16 грамів, а діаметр майже 20 мм. Форма – неправильне коло.

Її активно використовували, як у зовнішній, так і у внутрішній торгівлі. Однак в побуті вона була тільки на півдні Греції, сіверяни воліли не використовувати цю монету, обмежившись гемігектою.

Электровая Монета Греции Мисгемигекта

Дизайн цієї монети нічим не відрізнявся від гемігекти. Єдиними відмінностями служили розміри і позначення номіналу.

Сьогодні ціна на місгемігекту варіюється від 1200 до 1900 доларів США.


Золота і срібна декадрахма

Декадрахма – це монета, зроблена з золота або срібла, яка дорівнювала 10 драхмам. Важила вона близько 10 грамів і карбувалася і застосовувалася вона тільки в Афінах, Сіракузах і Акраганті.

Золотая и серебряная монета Греции декадрахма

Ця монета відрізнялася детальним малюнком на обох сторонах. Гравери робили різні написи. На аверсі чеканили або божество, або главу метрополії, а на реверсі часто зображувалися сцени з Олімпійських ігор.

Декадрахма вважалася найдорожчою срібною монетою в Стародавній Греції. Цікаво, що сьогодні саме давньогрецька монета цієї гідності є найдорожчою на ринку. Вартість одного примірника доходить до 314 тисяч доларів США. Декадрахми дуже цінні в силу їх рідкості, однак середня ринкова ціна становить 10000-15000 доларів.


Срібна тетрадрахма

Тетрадрахма у фінансовій системі Стародавньої Греції коштувала 4 драхми. Також її використовували в інших країнах, які є торговими партнерами Стародавньої Греції. Спочатку тетрадрахми з’явилися в 510 році до н.е. Афінський монетний двір став першим, що почав їх карбування. Залежно від монетного двору, вага варіювалась від 14 грамів до 17 грамів, а діаметр становив 21-23 мм.

Серебряная монета Греции тетрадрахма

Цих монет збереглося досить багато до наших днів. Їх знаходять від Атлантики до Індії. На аверсі зображувався бюст божества (на більшій частині монет це Афіна), а на реверсі перебували сова, кінь або слон. Форма монети – неправильне коло.

На тих монетах, які дійшли до наших днів є надруби, зроблені за допомогою зубила і молотка. Мета їх нанесення досить прозаїчна: так перевіряли монети на справжність, чи немає в її середині дешевшої основи покритої зверху шаром дорогоцінного металу.

Купити тетрадрахму на ринку можна за 1100-1800 доларів США.


Срібна дідрахма

Дідрахма або подвоєна драхма, коштувала 2 драхми. Ця монета була поширена на території всієї Греції і мала кілька різних малюнків.

Серебряная монета Греции дидрахма

На аверсі обов’язково був один з давньогрецьких богів, а на реверс поміщали тварину або рослину. Виготовлялися дідрахми зі срібла, важила 8,37 грамів і була в діаметрі 21 мм.

Вартість таких монет сьогодні близько 500 доларів США.


Срібна драхма

Драхми виготовляли у всіх метрополіях і були дуже неоднорідними. Вага і діаметр могли відрізнятися більше, ніж в 2 рази, в залежності від монетного двору. 1 драхма дорівнювала 100 лепту.

Серебряная монета Греции драхма

Зображення, як і розміри, сильно відрізнялися один від одного. Однак на обох сторонах були розміщені боги і міфічні істоти.

Цікаво, що єдину ціну теж складно виділити, так як вона залежить від рідкості монети і її фізичного стану. Щоб визначити цінність наявного у Вас примірника, краще звернутися до фахівців. Вони не тільки дадуть оцінку драхми, але і підтвердять її оригінальність.


Срібний тетробол

Вперше ця срібна монета з’явилася в 530 році до н.е. Вона активно застосовувалася для здійснення внутрішніх торгових операцій. Її вага становила 3,8 грама, а діаметр 15 мм.

Серебряная монета греции тетробол

При їх карбуванні застосовували такий же метод, як при створенні гемігекти. Одна сторона була вигнутою, а друга увігнутою. Велика частина таких монет мала на одній стороні схематичну голову лева, а на другий квадрат з чотирьох секцій. Але є екземпляри, де замість квадрата була голова барана, а внизу малювалася шестикутна зірка. Пізні тетроболи відрізнялися тим, що на аверсі були намальовані сатири, а на реверсі тирс, кінь або бик.

Придбати монету цього номіналу сьогодні можна всього за 180-250 доларів США.


Срібний тріобол

Це ще одна срібна давньогрецька монета, яка дорівнювала 3 оболам. Її вага була 2,45 грама, а діаметр 16 мм. Карбувався тріобол на території усієї Давньої Греції і був повсякденною монетою серед простих громадян.

Серебряная монета триобол

На аверсі, як правило, зображувалися герої національних епосів, а на реверсі різні тварини. Цікаво, що саме цю монети отримували судді за день своєї роботи в Стародавній Греції.

Сьогодні тріобол можна купити за 150-200 доларів.


Срібний Діобол

Діобол або 2 обол виглядали наступним чином:

 • на аверсі розташовувалася голова лева;
 • на реверсі знаходився знак сонця.

Серебряная монета диобол

Вважається, що з’явилася ця монета в 480 році до н.е. Вона має неправильну круглу форму і виготовлялася за тим же принципом, що і тетробол. Важила монета від 1,85 до 2,10 грамів, а діаметр становив 10-12мм.

Сьогодні середня ринкова вартість її варіюється в межах 180 доларів.


Срібний і мідний обол

Дана монета коштувала 1/6 драхми і була поширена на всій території Стародавньої Греції. Цікаво, що деякі метрополії робили цю монету зі срібла, а деякі з міді. Важила монета 1,1 грам, а діаметр був 10 мм.

Серебряная и медная монета обол

Зображення на монетах були різні, але скрізь на аверсі присутні боги або сатири. На реверсі могли зображуватися видавлені квадрати, тварини або колос пшениці.

Щоб купити таку монету в свою колекцію, необхідно заплатити близько 150 доларів.


Срібний і мідний трітеморій

Ця срібна, а згодом мідна монета дорівнювала 1/8 драхми або ¾ обола. Використовувався трітеморій виключно у внутрішніх розрахунках, тобто монета однієї метрополії рідко могла виявитися на території іншої.

Серебряная и медная монета Греции тритеморий

Розміри і вага сильно відрізнялися, в залежності від місця виробництва, тому для визначення автентичності монети обов’язково потрібно звертатися до фахівців. Вони ж зможуть дати оцінку пред’явленим зразкам. В середньому ціна на ринку становить близько 80 доларів за трітеморій.


Срібний і мідний геміобол

Геміобол карбувався з срібла і міді. Важила монета 0,5 грама, а діаметр її був 7-8 мм.

Серебряная монета Греции гемиобол

На аверсі було зображено голову лева, а на реверсі міг знаходиться видавлений квадрат або інша тварина. Більшість монет, які дійшли до нас мають поганий або задовільний стан, так як срібло і бронза сильно схильні до впливу зовнішніх факторів.

Щоб поповнити свою колекцію такий монетою, необхідно буде заплатити всього близько 50 доларів США.


Мідний трігемітартеморій

Це мідна монета, що коштувала 1/16 драхми. Вона була поширена на всій території Греції і важила всього 0,6 грамів.

Монета греции тригемитартеморий

На жаль, на монетах практично не збереглися малюнки, але їх легко відрізнити по характерному для давньогрецьких монет увігнутому квадрату і неправильній круглій або овальній формі.

Ціна на такі монети сьогодні не перевищує 20 доларів.


Мідний тетартеморій

Ще одна мідна монета, яка важила 0,35 грама і діаметр становив 8 мм.

Медная монета Греции тетартеморий

На аверсі був опуклий мураха, а на реверсі втиснутий квадрат з восьмипромінним перехрестям.

Коштує така монета близько 15 доларів США.

Незважаючи на велику кількість монет, які використовувалися в кожній грецькій метрополії, в країні існувала чітка фінансова система, яка дозволяла розвивати торгівлю і економіку держави.

Монети древньої Греції

 • Русский
 • Українська
Монеты Древней Греции

Стародавня Греція була унікальною державою. Багато і сьогодні захоплюються тим, як була влаштоване життя в ній. Але в даній статті інтерес буде прикутий не до повсякденного життя греків, а до того, наскільки розвинена була їхня фінансова система і які монети в Античній Греції використовувались при зовнішніх і внутрішніх угодах.

Золотий статер

Це антична золота монета, яка з’явилася приблизно в V столітті до н.е. і була скасована тільки в середині I століття н.е. Це була монета найвищого номіналу і, в залежності від міста, її цінність варіювалася від 20 до 28 драхм.

Золотая монета Греции Статер

Зовні СТАТЕРМ сильно відрізнялися один від одного, але існували певні правила їх карбування:

 • на аверсі зображувався глава метрополії, в якій карбувалася монета;
 • на реверсі повинен був знаходитися один з богів Стародавньої Греції;
 • діаметр – 18-19 мм;
 • вага – 8,19-8,26 грамів;
 • метал – золото 900 проби.

Також існували монети, де на обох сторонах карбувалися зображення богів. Самі статери мали неправильну круглу форму, а портрети були опуклими, що дозволило цим грошам зберегтися в хорошому стані до сьогоднішніх днів.

Для покупки статера потрібно, в середньому, витратити 2800 доларів США. Деякі екземпляри коштують на ринку близько 4000 доларів.


Золота і електрова Гекта

Ця монета виготовлялася із золота і електра. Її вага становила 2,59 грама, а діаметр 11 мм. Вона дорівнювала 1/6 статера і використовувалася, як правило, для здійснення зовнішньоторговельних операцій.

Золотая монета Греции Гекта

Зовні ці монети виглядали практично також, як статери, і карбувалися на монетних дворах у містах Міліто, Фокея і Кизик. На аверсі голови метрополій рідко розміщували свої зображення, вважаючи за краще на обох сторонах розміщувати героїв епосів і давньогрецьких богів.

Існувало дуже багато різних малюнків, тому для визначення автентичності монети обов’язково потрібно звертатися до фахівців.

Купити Гекту можна від 1000 доларів США, якщо вона задовільної якості. Однак середня ціна становить майже 2000 доларів. Якщо якість хороша, то можна виручити за неї 2800-3500 доларів.


Золота гемігекта

Ця монета становила 1/12 статера. Вона карбувалася з золота. Зображення на монетах сильно відрізняються один від одного, але загальним символом для всіх гемігект було зображення тунця на одній або обох сторонах.

Золотая монета Греции Гемигекта

Цей грошовий знак був, свого роду, міжполісною монетою, яка використовувалася, в основному, для здійснення зовнішніх торговельних операцій. При обміні гемігект та інших золотих монет на срібні діяло прийняте в Стародавній Греції співвідношення 9: 7 в грамовому еквіваленті.

Вага монети становила 1,15 грамів, а діаметр 9 мм. Зображення було опуклим на аверсі та увігнутим на реверсі.

Сьогодні вартість гемігект варіюється від їх стану. Середня ціна складає близько 2000 доларів, але якщо монета в хорошому або відмінному стані, то її можна придбати за 3200 доларів США.


Електрова місгемігекта

Місгемігекта – електрова монета, яка коштувала 1/24 статера. Вона була заснована в 6 столітті до н.е. і карбувалася в місті Кизикі. Важила монета приблизно 16 грамів, а діаметр майже 20 мм. Форма – неправильне коло.

Її активно використовували, як у зовнішній, так і у внутрішній торгівлі. Однак в побуті вона була тільки на півдні Греції, сіверяни воліли не використовувати цю монету, обмежившись гемігектою.

Электровая Монета Греции Мисгемигекта

Дизайн цієї монети нічим не відрізнявся від гемігекти. Єдиними відмінностями служили розміри і позначення номіналу.

Сьогодні ціна на місгемігекту варіюється від 1200 до 1900 доларів США.


Золота і срібна декадрахма

Декадрахма – це монета, зроблена з золота або срібла, яка дорівнювала 10 драхмам. Важила вона близько 10 грамів і карбувалася і застосовувалася вона тільки в Афінах, Сіракузах і Акраганті.

Золотая и серебряная монета Греции декадрахма

Ця монета відрізнялася детальним малюнком на обох сторонах. Гравери робили різні написи. На аверсі чеканили або божество, або главу метрополії, а на реверсі часто зображувалися сцени з Олімпійських ігор.

Декадрахма вважалася найдорожчою срібною монетою в Стародавній Греції. Цікаво, що сьогодні саме давньогрецька монета цієї гідності є найдорожчою на ринку. Вартість одного примірника доходить до 314 тисяч доларів США. Декадрахми дуже цінні в силу їх рідкості, однак середня ринкова ціна становить 10000-15000 доларів.


Срібна тетрадрахма

Тетрадрахма у фінансовій системі Стародавньої Греції коштувала 4 драхми. Також її використовували в інших країнах, які є торговими партнерами Стародавньої Греції. Спочатку тетрадрахми з’явилися в 510 році до н.е. Афінський монетний двір став першим, що почав їх карбування. Залежно від монетного двору, вага варіювалась від 14 грамів до 17 грамів, а діаметр становив 21-23 мм.

Серебряная монета Греции тетрадрахма

Цих монет збереглося досить багато до наших днів. Їх знаходять від Атлантики до Індії. На аверсі зображувався бюст божества (на більшій частині монет це Афіна), а на реверсі перебували сова, кінь або слон. Форма монети – неправильне коло.

На тих монетах, які дійшли до наших днів є надруби, зроблені за допомогою зубила і молотка. Мета їх нанесення досить прозаїчна: так перевіряли монети на справжність, чи немає в її середині дешевшої основи покритої зверху шаром дорогоцінного металу.

Купити тетрадрахму на ринку можна за 1100-1800 доларів США.


Срібна дідрахма

Дідрахма або подвоєна драхма, коштувала 2 драхми. Ця монета була поширена на території всієї Греції і мала кілька різних малюнків.

Серебряная монета Греции дидрахма

На аверсі обов’язково був один з давньогрецьких богів, а на реверс поміщали тварину або рослину. Виготовлялися дідрахми зі срібла, важила 8,37 грамів і була в діаметрі 21 мм.

Вартість таких монет сьогодні близько 500 доларів США.


Срібна драхма

Драхми виготовляли у всіх метрополіях і були дуже неоднорідними. Вага і діаметр могли відрізнятися більше, ніж в 2 рази, в залежності від монетного двору. 1 драхма дорівнювала 100 лепту.

Серебряная монета Греции драхма

Зображення, як і розміри, сильно відрізнялися один від одного. Однак на обох сторонах були розміщені боги і міфічні істоти.

Цікаво, що єдину ціну теж складно виділити, так як вона залежить від рідкості монети і її фізичного стану. Щоб визначити цінність наявного у Вас примірника, краще звернутися до фахівців. Вони не тільки дадуть оцінку драхми, але і підтвердять її оригінальність.


Срібний тетробол

Вперше ця срібна монета з’явилася в 530 році до н.е. Вона активно застосовувалася для здійснення внутрішніх торгових операцій. Її вага становила 3,8 грама, а діаметр 15 мм.

Серебряная монета греции тетробол

При їх карбуванні застосовували такий же метод, як при створенні гемігекти. Одна сторона була вигнутою, а друга увігнутою. Велика частина таких монет мала на одній стороні схематичну голову лева, а на другий квадрат з чотирьох секцій. Але є екземпляри, де замість квадрата була голова барана, а внизу малювалася шестикутна зірка. Пізні тетроболи відрізнялися тим, що на аверсі були намальовані сатири, а на реверсі тирс, кінь або бик.

Придбати монету цього номіналу сьогодні можна всього за 180-250 доларів США.


Срібний тріобол

Це ще одна срібна давньогрецька монета, яка дорівнювала 3 оболам. Її вага була 2,45 грама, а діаметр 16 мм. Карбувався тріобол на території усієї Давньої Греції і був повсякденною монетою серед простих громадян.

Серебряная монета триобол

На аверсі, як правило, зображувалися герої національних епосів, а на реверсі різні тварини. Цікаво, що саме цю монети отримували судді за день своєї роботи в Стародавній Греції.

Сьогодні тріобол можна купити за 150-200 доларів.


Срібний Діобол

Діобол або 2 обол виглядали наступним чином:

 • на аверсі розташовувалася голова лева;
 • на реверсі знаходився знак сонця.

Серебряная монета диобол

Вважається, що з’явилася ця монета в 480 році до н.е. Вона має неправильну круглу форму і виготовлялася за тим же принципом, що і тетробол. Важила монета від 1,85 до 2,10 грамів, а діаметр становив 10-12мм.

Сьогодні середня ринкова вартість її варіюється в межах 180 доларів.


Срібний і мідний обол

Дана монета коштувала 1/6 драхми і була поширена на всій території Стародавньої Греції. Цікаво, що деякі метрополії робили цю монету зі срібла, а деякі з міді. Важила монета 1,1 грам, а діаметр був 10 мм.

Серебряная и медная монета обол

Зображення на монетах були різні, але скрізь на аверсі присутні боги або сатири. На реверсі могли зображуватися видавлені квадрати, тварини або колос пшениці.

Щоб купити таку монету в свою колекцію, необхідно заплатити близько 150 доларів.


Срібний і мідний трітеморій

Ця срібна, а згодом мідна монета дорівнювала 1/8 драхми або ¾ обола. Використовувався трітеморій виключно у внутрішніх розрахунках, тобто монета однієї метрополії рідко могла виявитися на території іншої.

Серебряная и медная монета Греции тритеморий

Розміри і вага сильно відрізнялися, в залежності від місця виробництва, тому для визначення автентичності монети обов’язково потрібно звертатися до фахівців. Вони ж зможуть дати оцінку пред’явленим зразкам. В середньому ціна на ринку становить близько 80 доларів за трітеморій.


Срібний і мідний геміобол

Геміобол карбувався з срібла і міді. Важила монета 0,5 грама, а діаметр її був 7-8 мм.

Серебряная монета Греции гемиобол

На аверсі було зображено голову лева, а на реверсі міг знаходиться видавлений квадрат або інша тварина. Більшість монет, які дійшли до нас мають поганий або задовільний стан, так як срібло і бронза сильно схильні до впливу зовнішніх факторів.

Щоб поповнити свою колекцію такий монетою, необхідно буде заплатити всього близько 50 доларів США.


Мідний трігемітартеморій

Це мідна монета, що коштувала 1/16 драхми. Вона була поширена на всій території Греції і важила всього 0,6 грамів.

Монета греции тригемитартеморий

На жаль, на монетах практично не збереглися малюнки, але їх легко відрізнити по характерному для давньогрецьких монет увігнутому квадрату і неправильній круглій або овальній формі.

Ціна на такі монети сьогодні не перевищує 20 доларів.


Мідний тетартеморій

Ще одна мідна монета, яка важила 0,35 грама і діаметр становив 8 мм.

Медная монета Греции тетартеморий

На аверсі був опуклий мураха, а на реверсі втиснутий квадрат з восьмипромінним перехрестям.

Коштує така монета близько 15 доларів США.

Незважаючи на велику кількість монет, які використовувалися в кожній грецькій метрополії, в країні існувала чітка фінансова система, яка дозволяла розвивати торгівлю і економіку держави.
КОММЕНТАРИИ

Комментариев нет, будьте первым!


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

 • Відео огляд

  Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

 • Чистка монет

  Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.