COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

Монети древнього Риму

Монеты Древнего Рима

Стародавній Рим був однією з найпотужніших держав у світовій історії, яка займала великі простори. Для того, щоб все контролювати і тримати землі в підпорядкуванні, необхідно було не тільки діяти силою, а й мати хорошу фінансову систему. З впровадженням її на знову завойовані землі, народу було складніше відокремитися від римлян. У даній статті докладніше розглянемо монети, які були в ужитку в Стародавньому Римі.

Бронзові монети Риму

Ас

Вперше ця монета з’явилася в період Республіки, хоча, згідно з легендами, її почав карбувати Сервій Туллій. Вага аса становила 11 грамів, а діаметр був 28 мм. Цікаво, що до появи цієї монети в побуті були злитки необробленої міді.

Бронзовая монета Рима  Асс

Існувало 2 типи цієї монети: імперська і морська. Морський ас використовувався тільки для виплати платні морякам. Ці монети чеканилися під наглядом префектів флоту.

На аверсі зображувався Янус, а на реверсі писали назву міста, де монета була створена, номінал і був зображений корабель. Імперський ас містив на аверсі зображення імператора, а на реверсі перебували вензель імператора і колонада. Також часто були висічені різні абревіатури.

Сьогодні ціна такої монети становить близько 300 доларів США.


Семіс

Ще одна бронзова давньоримська монета, яка коштувала ½ аса. Вага грошової одиниці становила 3,88 грама, а діаметр 18 мм. Заснована монета була за часів Республіки, а скасована при імператорі Адріані.

Бронзовая монета Рима Семис

На одній стороні семіса був зображений бюст Сатурна, а на іншій був портрет імператора. За часів Республіки на обох сторонах зображувався Сатурн і позначення номіналу – латинська буква «S».

Щоб поповнити свою колекцію такою монетою, необхідно заплатити вартість від 60 до 80 доларів.


Трієнс

Ця монета мала цінність 1/3 аса або 4 унції. Чотири точки на обох сторонах вказували на те, що за неї давали 4 унції. Важила дана монета 10,58 грамів, а розмір був 23-24 мм.

Бронзовая монета Рима Триенс

Мала вона на аверсі зображення імператора, але в період Республіки там зображувалася Міневра. На реверсі знаходиться ніс галери, якщо мова йде про морські гроші, або колонада з вензелем імператора. Саме на реверсі завжди писався номінал монети.

Сьогодні на ринку середня вартість трієнса становить 50-80 доларів США. Хоча, є примірники у хорошому стані, ціна яких доходить до 120 доларів.


Квадранс

Квадранс – це одна з найбільш дрібних бронзових монет в римському побуті. Вона коштувала ¼ аса.

Бронзовая монета Рима Квадранс

Зовні вона мала форму неправильного кола. На аверсі було написано «SC», що позначало номінал «Senatus Consulto», а також був присутній круговий напис. Реверс містив дві руки у вигляді рукостискання і круговий напис на латині.

Варто відзначити, що ця монета зникла з ужитку в II столітті. За всю історію її існування використовувалася не тільки бронза, але і мідь з сріблом. Тому середню вартість сьогодні визначити досить складно. Однак незалежно від металу, всі монети мали вагу 3,3-3,5 грама, а діаметр 17-19 мм. Якщо говорити про бронзові монети, то їх приблизна вартість 20-70 доларів США.


Секстанс

Ця монета коштувала 1/6 аса, що зрозуміло з назви. Важила вона 2,85 грама і була близько 15 мм в діаметрі. Номінал на монеті зображується у вигляді 2 кіл, що позначає 2 унції. Вперше секстанс з’явився під час Республіки, а зник разом з розпадом Римської Імперії.

Бронзовая монета Рима Секстанс

На аверсі карбувалися різні картинки: тварини, зображення людей, раковини і багато іншого. По всьому колу монети розташована точкова декоративна облямівка. Лише в III столітті тут з’явилося зображення Меркурія.

На реверсі зображався ніс галери або напис «ROMA». Коштує секстанс на сучасному ринку в межах 50 доларів США. Є екземпляри, які продаються за 10-12 доларів.


Унція

Унція є найдрібнішою повсякденною монетою в Римській Імперії.

Бронзовая монета Рима Унция

Зовні вона мало чим відрізнялася від секстанса, тільки розмір її був 8 мм, а вага 1,5 грама. Досить мало унцій дійшло до наших днів, але, незважаючи на це, вартість їх досить низька на сучасному ринку. Середня ціна за монету становить 10-18 доларів.


Срібні монети Риму

Подвійний денарій або Антоніан

Це була найдорожча срібна монета в Стародавньому Римі. Вона важила в різні часи від 11 до 15 грамів, а діаметр був 27-30 мм.

Серебряная монета Рима Двойной Денарий

На монеті були різні зображення. Це могли бути тварини або рослини, а могли бути божества. На реверсі, як правило, зображувався профіль імператора або імператор на коні. До наших днів дійшло дуже багато подвійних денаріїв хорошому стані. Тому їх ціна досить низька. В середньому, таку монету можна придбати за 50 доларів.


Денарій

Денарій – найпоширеніша монета в Стародавньому Римі. Її використовували при вчиненні зовнішніх і внутрішніх торгових угод. Вперше її викарбували в 268 році н.е. Символом денарія є позначка «X, X». Такий символ пояснюється тим, що 1 денарій прирівнювався  10 асам.

Спочатку вага цієї монети був 4,5 грама, але в подальшому він періодично змінювався в меншу сторону.

Серебряная монета Рима Денарий

Зовні денарій виглядав так: на аверсі зображувався імператор з лавровим вінком на голові, по колу розташовувався напис на латині; реверс містив зображення римських богів. Саме на реверсі розташовувалася відмітка про номінал монети. Сьогодні денарії продаються на ринку від 5 до 150 доларів. Якщо екземпляр в відмінному стані, то ціна може перевищувати 200 доларів.

Подвійний вікторіат і вікторіат

Дані срібні монети коштували 20 асів і 10 асів відповідно. Їх більше використовувалася в зовнішній торгівлі. З’явилися вони в 269 році в результаті чергової фінансової реформи.

Серебряная монета Рима Викторат

На аверсі зображувався Юпітер, а на реверсі Вікторія, від якої і пішла назва монети. Важили подвійні вікторіати 6 грамів, а вікторіат 3 грами. Однак проіснували вони відносно недовго. Ці монети повністю витіснили з обігу денарії, які були більш популярні у торговців.

Сьогодні купити подвійний вікторіатус можна за 100-120 доларів США, а вікторіатус близько 100 доларів. Збереження монет, як правило, досить хороше, так як срібло є стійким матеріалом.


Квінарій

Квінарій коштував 5 асів і не користувався великою популярністю у торговців. Однак цю монету чеканили протягом майже 5 століть. Важив 1 квінарій близько 1,5 грамів, а діаметр був 15 мм.

Серебряная монета Рима Квинарий

Позначався номінал цієї монети на реверсі знаком V або V. Також на реверсі зображувалася богиня Вікторія, а на аверсі портрет імператора. Цікаво, що саме в цих монетах платилося платню римським легіонерам.

Щоб поповнити свою колекцію квінарієм, необхідно заплатити вартість близько 70 доларів США. Вартість доставки, як правило, також лягає на покупця.


Сестерцій

Дана монета коштувала всього 2 аса і довгий час виготовлялася зі срібла, але після імператора Августа її стали карбувати з латуні.

Серебряная монета Рима Сестерций

Номінал позначався «IIS». На аверсі зображувався давньоримський бог, а на реверсі був викарбуваний імператор. На обох сторонах була присутня невелика декоративна облямівка, але в силу технологічних особливостей, вона була не по всьому колу монети. Кожна така монета важила приблизно 11 грамів і діаметр її становив 24-26 мм.

Сьогодні середня ціна на ринку за сестерції становить 180 доларів.


Піввікторіат

Піввікторіат – це найдрібніша срібна монета Стародавнього Риму.

Серебряная монета Рима Полувикториат

На ньому, на відміну від вікторіатуса, на аверсі зображувався Аполлон, на реверсі залишився портрет імператора. Коштувала ця монета ½ денарія і для позначення номіналу використовувалася буква «S». Сьогодні ж його вартість становить приблизно 140 доларів.


Золоті монети Риму

Золотий денарій або ауреус

Це найбільша золота монета Стародавнього Риму. Вона використовувалася в зовнішній торгівлі і при взаєморозрахунках знаті. Також її використовували в якості нагороди за бойові заслуги. Важив золотий денарій 4,45 грама, а діаметр його був 22 мм.

Золотая монета Рима Ауреус

На аверсі, як правило, чеканилося зображення імператора без будь-яких написів, а на реверсі перебувала богиня Вікторія. Цікаво, що перші такі монети виготовлялися тільки з високопробного золота, але за 500 років їх існування якість сировини помітно знизилася, так само як і цінність самих монет. Це пов’язано було з проведеними фінансовими реформами і девальвацією.

Сьогодні придбати золотий денарій можна за 10-12 тисяч доларів США. Хоча, є екземпляри, вартість яких доходить до 18 000 доларів.


Сестерцій

Дуже популярними золотими монетами були сестерції. Вони мали номінали 60, 40 і 20. Ці грошові знаки використовувалися для виплати зарплати римським головнокомандувачам, а також для здійснення зовнішніх торговельних розрахунків. Велика частина таких монет мала пропагандистський характер.

Золотая монета Рима Сестерций

На них зображувалися імператори, які беруть капітуляцію непокірних народів або пригнічують повстання. На іншій стороні карбувався профіль імператора з лавровим вінком на голові. На більшій частині монет сюзерени дивилися вправо.

Всі золоті сестерції відрізняються високою якістю і детальним промальовуванням візерунка. 60 сестреціїв важили близько 25 грамів, 40 сестреціїв мали вагу близько 20 грамів і 20 сестреціїв були 19,5 грамів. Діаметр монет варіювався від 32 мм до 41 мм.

Щоб сьогодні придбати такі монети, необхідно заплатити досить багато. Середня ціна на ринку становить близько 10000 доларів. Однак зразки середньої якості можуть продаватися за 7-8 тисяч доларів.


Золотий квінарій

Ще одна золота давньоримська монета. Вона була невеликою і легкою, тому її використовували для виплати платні солдатам. Цю монету легко було зберігати і носити. Розмір і вага її були такі ж, як у срібного квінарія, але цінність була набагато вище. 2 золотих квінарія прирівнювалися до одного ауреуса.

Золотая монета Рима Квинарий

Щоб сьогодні придбати таку монету, необхідно заплатити 5-7 тисяч доларів.

Якщо ж у Вас є давньоримські монети і Ви хочете їх продати, то можна звернутися до фахівців. Вони зможуть визначити справжність монети і запропонують зробити вигідну угоду.

Монети древнього Риму

  • Русский
  • Українська
Монеты Древнего Рима

Стародавній Рим був однією з найпотужніших держав у світовій історії, яка займала великі простори. Для того, щоб все контролювати і тримати землі в підпорядкуванні, необхідно було не тільки діяти силою, а й мати хорошу фінансову систему. З впровадженням її на знову завойовані землі, народу було складніше відокремитися від римлян. У даній статті докладніше розглянемо монети, які були в ужитку в Стародавньому Римі.

Бронзові монети Риму

Ас

Вперше ця монета з’явилася в період Республіки, хоча, згідно з легендами, її почав карбувати Сервій Туллій. Вага аса становила 11 грамів, а діаметр був 28 мм. Цікаво, що до появи цієї монети в побуті були злитки необробленої міді.

Бронзовая монета Рима  Асс

Існувало 2 типи цієї монети: імперська і морська. Морський ас використовувався тільки для виплати платні морякам. Ці монети чеканилися під наглядом префектів флоту.

На аверсі зображувався Янус, а на реверсі писали назву міста, де монета була створена, номінал і був зображений корабель. Імперський ас містив на аверсі зображення імператора, а на реверсі перебували вензель імператора і колонада. Також часто були висічені різні абревіатури.

Сьогодні ціна такої монети становить близько 300 доларів США.


Семіс

Ще одна бронзова давньоримська монета, яка коштувала ½ аса. Вага грошової одиниці становила 3,88 грама, а діаметр 18 мм. Заснована монета була за часів Республіки, а скасована при імператорі Адріані.

Бронзовая монета Рима Семис

На одній стороні семіса був зображений бюст Сатурна, а на іншій був портрет імператора. За часів Республіки на обох сторонах зображувався Сатурн і позначення номіналу – латинська буква «S».

Щоб поповнити свою колекцію такою монетою, необхідно заплатити вартість від 60 до 80 доларів.


Трієнс

Ця монета мала цінність 1/3 аса або 4 унції. Чотири точки на обох сторонах вказували на те, що за неї давали 4 унції. Важила дана монета 10,58 грамів, а розмір був 23-24 мм.

Бронзовая монета Рима Триенс

Мала вона на аверсі зображення імператора, але в період Республіки там зображувалася Міневра. На реверсі знаходиться ніс галери, якщо мова йде про морські гроші, або колонада з вензелем імператора. Саме на реверсі завжди писався номінал монети.

Сьогодні на ринку середня вартість трієнса становить 50-80 доларів США. Хоча, є примірники у хорошому стані, ціна яких доходить до 120 доларів.


Квадранс

Квадранс – це одна з найбільш дрібних бронзових монет в римському побуті. Вона коштувала ¼ аса.

Бронзовая монета Рима Квадранс

Зовні вона мала форму неправильного кола. На аверсі було написано «SC», що позначало номінал «Senatus Consulto», а також був присутній круговий напис. Реверс містив дві руки у вигляді рукостискання і круговий напис на латині.

Варто відзначити, що ця монета зникла з ужитку в II столітті. За всю історію її існування використовувалася не тільки бронза, але і мідь з сріблом. Тому середню вартість сьогодні визначити досить складно. Однак незалежно від металу, всі монети мали вагу 3,3-3,5 грама, а діаметр 17-19 мм. Якщо говорити про бронзові монети, то їх приблизна вартість 20-70 доларів США.


Секстанс

Ця монета коштувала 1/6 аса, що зрозуміло з назви. Важила вона 2,85 грама і була близько 15 мм в діаметрі. Номінал на монеті зображується у вигляді 2 кіл, що позначає 2 унції. Вперше секстанс з’явився під час Республіки, а зник разом з розпадом Римської Імперії.

Бронзовая монета Рима Секстанс

На аверсі карбувалися різні картинки: тварини, зображення людей, раковини і багато іншого. По всьому колу монети розташована точкова декоративна облямівка. Лише в III столітті тут з’явилося зображення Меркурія.

На реверсі зображався ніс галери або напис «ROMA». Коштує секстанс на сучасному ринку в межах 50 доларів США. Є екземпляри, які продаються за 10-12 доларів.


Унція

Унція є найдрібнішою повсякденною монетою в Римській Імперії.

Бронзовая монета Рима Унция

Зовні вона мало чим відрізнялася від секстанса, тільки розмір її був 8 мм, а вага 1,5 грама. Досить мало унцій дійшло до наших днів, але, незважаючи на це, вартість їх досить низька на сучасному ринку. Середня ціна за монету становить 10-18 доларів.


Срібні монети Риму

Подвійний денарій або Антоніан

Це була найдорожча срібна монета в Стародавньому Римі. Вона важила в різні часи від 11 до 15 грамів, а діаметр був 27-30 мм.

Серебряная монета Рима Двойной Денарий

На монеті були різні зображення. Це могли бути тварини або рослини, а могли бути божества. На реверсі, як правило, зображувався профіль імператора або імператор на коні. До наших днів дійшло дуже багато подвійних денаріїв хорошому стані. Тому їх ціна досить низька. В середньому, таку монету можна придбати за 50 доларів.


Денарій

Денарій – найпоширеніша монета в Стародавньому Римі. Її використовували при вчиненні зовнішніх і внутрішніх торгових угод. Вперше її викарбували в 268 році н.е. Символом денарія є позначка «X, X». Такий символ пояснюється тим, що 1 денарій прирівнювався  10 асам.

Спочатку вага цієї монети був 4,5 грама, але в подальшому він періодично змінювався в меншу сторону.

Серебряная монета Рима Денарий

Зовні денарій виглядав так: на аверсі зображувався імператор з лавровим вінком на голові, по колу розташовувався напис на латині; реверс містив зображення римських богів. Саме на реверсі розташовувалася відмітка про номінал монети. Сьогодні денарії продаються на ринку від 5 до 150 доларів. Якщо екземпляр в відмінному стані, то ціна може перевищувати 200 доларів.

Подвійний вікторіат і вікторіат

Дані срібні монети коштували 20 асів і 10 асів відповідно. Їх більше використовувалася в зовнішній торгівлі. З’явилися вони в 269 році в результаті чергової фінансової реформи.

Серебряная монета Рима Викторат

На аверсі зображувався Юпітер, а на реверсі Вікторія, від якої і пішла назва монети. Важили подвійні вікторіати 6 грамів, а вікторіат 3 грами. Однак проіснували вони відносно недовго. Ці монети повністю витіснили з обігу денарії, які були більш популярні у торговців.

Сьогодні купити подвійний вікторіатус можна за 100-120 доларів США, а вікторіатус близько 100 доларів. Збереження монет, як правило, досить хороше, так як срібло є стійким матеріалом.


Квінарій

Квінарій коштував 5 асів і не користувався великою популярністю у торговців. Однак цю монету чеканили протягом майже 5 століть. Важив 1 квінарій близько 1,5 грамів, а діаметр був 15 мм.

Серебряная монета Рима Квинарий

Позначався номінал цієї монети на реверсі знаком V або V. Також на реверсі зображувалася богиня Вікторія, а на аверсі портрет імператора. Цікаво, що саме в цих монетах платилося платню римським легіонерам.

Щоб поповнити свою колекцію квінарієм, необхідно заплатити вартість близько 70 доларів США. Вартість доставки, як правило, також лягає на покупця.


Сестерцій

Дана монета коштувала всього 2 аса і довгий час виготовлялася зі срібла, але після імператора Августа її стали карбувати з латуні.

Серебряная монета Рима Сестерций

Номінал позначався «IIS». На аверсі зображувався давньоримський бог, а на реверсі був викарбуваний імператор. На обох сторонах була присутня невелика декоративна облямівка, але в силу технологічних особливостей, вона була не по всьому колу монети. Кожна така монета важила приблизно 11 грамів і діаметр її становив 24-26 мм.

Сьогодні середня ціна на ринку за сестерції становить 180 доларів.


Піввікторіат

Піввікторіат – це найдрібніша срібна монета Стародавнього Риму.

Серебряная монета Рима Полувикториат

На ньому, на відміну від вікторіатуса, на аверсі зображувався Аполлон, на реверсі залишився портрет імператора. Коштувала ця монета ½ денарія і для позначення номіналу використовувалася буква «S». Сьогодні ж його вартість становить приблизно 140 доларів.


Золоті монети Риму

Золотий денарій або ауреус

Це найбільша золота монета Стародавнього Риму. Вона використовувалася в зовнішній торгівлі і при взаєморозрахунках знаті. Також її використовували в якості нагороди за бойові заслуги. Важив золотий денарій 4,45 грама, а діаметр його був 22 мм.

Золотая монета Рима Ауреус

На аверсі, як правило, чеканилося зображення імператора без будь-яких написів, а на реверсі перебувала богиня Вікторія. Цікаво, що перші такі монети виготовлялися тільки з високопробного золота, але за 500 років їх існування якість сировини помітно знизилася, так само як і цінність самих монет. Це пов’язано було з проведеними фінансовими реформами і девальвацією.

Сьогодні придбати золотий денарій можна за 10-12 тисяч доларів США. Хоча, є екземпляри, вартість яких доходить до 18 000 доларів.


Сестерцій

Дуже популярними золотими монетами були сестерції. Вони мали номінали 60, 40 і 20. Ці грошові знаки використовувалися для виплати зарплати римським головнокомандувачам, а також для здійснення зовнішніх торговельних розрахунків. Велика частина таких монет мала пропагандистський характер.

Золотая монета Рима Сестерций

На них зображувалися імператори, які беруть капітуляцію непокірних народів або пригнічують повстання. На іншій стороні карбувався профіль імператора з лавровим вінком на голові. На більшій частині монет сюзерени дивилися вправо.

Всі золоті сестерції відрізняються високою якістю і детальним промальовуванням візерунка. 60 сестреціїв важили близько 25 грамів, 40 сестреціїв мали вагу близько 20 грамів і 20 сестреціїв були 19,5 грамів. Діаметр монет варіювався від 32 мм до 41 мм.

Щоб сьогодні придбати такі монети, необхідно заплатити досить багато. Середня ціна на ринку становить близько 10000 доларів. Однак зразки середньої якості можуть продаватися за 7-8 тисяч доларів.


Золотий квінарій

Ще одна золота давньоримська монета. Вона була невеликою і легкою, тому її використовували для виплати платні солдатам. Цю монету легко було зберігати і носити. Розмір і вага її були такі ж, як у срібного квінарія, але цінність була набагато вище. 2 золотих квінарія прирівнювалися до одного ауреуса.

Золотая монета Рима Квинарий

Щоб сьогодні придбати таку монету, необхідно заплатити 5-7 тисяч доларів.

Якщо ж у Вас є давньоримські монети і Ви хочете їх продати, то можна звернутися до фахівців. Вони зможуть визначити справжність монети і запропонують зробити вигідну угоду.
КОММЕНТАРИИ

Комментариев нет, будьте первым!


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

  • Відео огляд

    Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

  • Чистка монет

    Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.