COINS.KIEV.UA

Скупка золотих і срібних монет

1 рубль Петра I

Фото 1 рубля Петра I

Під час правління Петра I карбування монет кардинально змінилось. Це дозволило майже повністю виключити можливість створення фальшивих монет всередині держави і використовувати російські монети на зарубіжних ринках. Справа в тому, що Петро I скопіював європейські стандарти карбування і переніс їх до Росії.

Історія срібного рубля Петра I

За весь час правління імператора монета цього номіналу змінювалася понад десять разів. Вперше вона з’явилася тільки в 1704 році, так як народ дуже не любив дорогі гроші. У побуті найчастіше були мідні грошові знаки.

Основною метою створення рубля стала необхідність призупинити вивезення золота з Російської Імперії при здійсненні міжнародних угод. Використання срібної монети при розрахунку з іноземними купцями дозволило зміцнити економічну міць держави.

Петровський рубль 1704 року

Перший затверджений штемпель срібного рубля використовувався в 1704-1705 рр. На ньому Петро I був зображений молодим. На голові ніяких уборів не було. По колу розташовувався напис «ЦРЬПЕТРЪАЛЗIЕВИЧЪВСЕЯРОСIИПОВЕЛIТЕЛЬ». Реверс містив двоголового орла з короною і державою. На головах знаходяться маленькі корони, а над ними – велика. Вона розділяла напис «МАНЕТА ДОБРАЯ ЦЕНА РУБЛЬ». Також є зразки, де написано «МОНЕТА ДОБРДЯ». Також існувало два різновиди хвоста орла: широкий і вузький.

Изображение 1 рубля Петра Первого

Гурт в цей період використовувався гладкий, без будь-яких написів. Перші рублі карбувалися тільки на Московському монетному дворі. Перше Санкт-Петербурзьке карбування датується 1722 роком. Під час царювання Петра I при карбуванні рубля використовувалися такі нормативні стандарти:

 • срібло 833 проби або мідь;
 • вага 28 грамів;
 • діаметр 41-44 мм.

Рубль 1707-1714 рр (роботи Г. Гаупта і С. Гуена)

У 1707 році дизайн монети був змінений. Петро I затвердив штемпель Г. Гаупта. Аверс рубля містив зображення імператора, яке повністю заповнювало нижній край монети, змістивши напис вище. Голову Петра I прикрашає лавровий вінок. Залежно від року карбування, у його основи була або була відсутня стрічка. Реверс також містив двоголового орла, але він був більш худим, а корона більше не розділяла напис, який розташовувався вище і містив фразу «МОСКОВСКИЙ РУБЛЬ». Хвіст орла поділяв рік карбування монети. Цікаво, що дату вибивали і арабськими, і слов’янськими цифрами в різний час. Гурт монети залишався гладким, але в 1707 році випустили партію з шнуровидним гуртом з нахилом вправо.

Також в 1707 році з’явилися рублі роботи С. Гуена. Перші зразки досить нечіткі, але кожен новий штемпель помітно відрізняється від попереднього. Так, в 1707 році на аверсі було зображено силует Петра I, а зверху напис «ЦРЬ-ПЕТРЪ –АЛЗIЕВИЧЪ- В-Р-П». По краю монети розташовувалася шнуровидна декоративна облямівка. Реверс містив двоголового орла, дата карбування була вибита арабськими цифрами. Гурт гладкий.

У 1710 році реверс монети залишився колишнім, а на аверсі портрет царя Петра Олексійовича став більш детальним. На грудях видно орденську стрічку. Декоративна облямівка на обох сторонах збереглася. Гурт теж залишився гладким.

В 1712 Гуен запропонував новий штемпель. На ньому детально видно всі лінії малюнка. На аверсі зображений імператор в мундирі і плащі. Є монети з пряжкою на плащі і без неї. На голові знаходиться лавровий вінок без стрічки. Портрет в нижній частині розділяє напис «ЦРЬ ПЕТРЪ АЛЗIЕВИЧЪ». Декоративна облямівка на монеті відсутня. На реверсі знаходиться двоголовий орел зі скіпетром і державою. Над маленькими коронами на його головах височить корона Російської Імперії. Вона розділяє собою напис «МОСКОВСКИЙ РУБЛЬ» і рік карбування арабськими цифрами. Гурт залишався гладким.

У 1714 році був випущений рубль без позначення номіналу. На ньому у Петра I з’явилися вуса, сам він зображений в латах і плащі. Портрет розділяє напис «ЦРЬ ПЕТРЪ АЛЗIЕВИЧЪ В Р П». Реверс монети містить двоголового орла, який більш наближений до сьогоднішнього його варіанту.

Все інше залишилося без змін. Декоративна облямівка присутня на обох сторонах монети. Гурт гладкий.

Технічні характеристики монет цих років залишалися незмінними:

 • 833 проба срібла;
 • вага – 28 г;
 • діаметр – 41-44 мм.

Рубль 1718 роки ( «Портрет в латах»)

Також в латах Петро I був зображений на монеті зразка 1718-1720 рр. Відмінною рисою даного зразка є те, що на аверсі портрет укладений в напис «ЦАРЬ ПЕТР АЛЕКСЕЕВИЧ ВСЕЯ РОССИИ САМОДЕРЖЕЦ». На реверсі напис також була змінена на «МОНЕТА НОВАЯ ЦЕНА РУБЛЬ». Потім йшли ініціали мінцмейстера. Велика корона над головами орла стала практично повністю повторювати корону Російської Імперії. Гладкий гурт для такого рубля велика рідкість. У 1718 році проба срібла була змінена з 833 на 728. Вага монети становила 28,44 гр., А її діаметр – 40-41 мм.

Изображение 1 рубля 1718 года

Найчастіше на ньому писали, що монета створена на Московському монетному дворі за указом Петра I від 1718 року. Існує багато різновидів такого рубля:

 • з вишивкою на плащі і без неї;
 • L на лапі орла чи на хвості;
 • з заклепками на грудях і без них;
 • 1 або 2 ряди заклепок на грудях;
 • напис «МАНЕТА» або «МОНЕТА»;
 • з арабесками і без них;
 • з пряжкою на плащі і без пряжки.

Рубль 1720-1721 років

З переходом грошового виробництва під керування Контори монетного управління була досягнута єдина стилістика виконання аверсу і реверсу монети. Печаткою рубля нового зразка займався тільки Кадашевской монетний двір в Москві.

В першу чергу рубль 1720 року відрізняється змінами в зображенні бюста Петра I на аверсі. На його правому плечі тепер можна побачити п’ять стрічок, прикріплених у пряжки плаща. На грудях государя знаходяться округлі накладки – фестони. Монети могли відрізнятися кількістю точок на стрічках наплечників, нагрудних фестонів, а також знаками, які поділяли легенду «Царь Петр Алексеевич Всея России Самодержец». Крім того, на деяких монетах на грудях Петра Великого була пальмова гілка, а на інших – не було.

Реверс монети виконаний переважно в одному ключі. Відмінності виражалися лише в наявності або відсутності точок між словами легенди «МОНЕТА НОВАЯ ЦЕНА РУБЛЬ» і кириличною датою виготовлення.

Изображение 1 рубля 1720 года

На гурті був напис «Московский указный рубль Манетного денежного двора».

 • Проба срібла – 728.
 • Вага – 28,44 гр.
 • Діаметр – 40-41 мм.

Рубль 1722 року

На аверсі срібного рубля 1722 року змін не було – взяли форму, затверджену раніше. Реверс був повністю змінений. У центрі перебувала монограма Петра I (чотири літери «П»). Вони з’єднувалися між собою у вигляді хреста. На кінці кожної сторони розташовувалася корона Російської Імперії. Центр монограми розділяє рік випуску монети. Корони поділяють круговий напис «МОНЕТА НОВАЯ ЦЕНА РУБЛЬ».

 • Збереглася 728 проба срібла.
 • Вага монети становила 28,44 гр.
 • Діаметр і раніше був 40-41мм.

Изображение 1 рубля 1722 года

Відомо, що таких монет було випущено понад 5 мільйонів примірників. При цьому існувало кілька різновидів аверсу, кожна з яких отримала власну назву в середовищі нумізматів.


Портрет в горностаєвій мантії (1723 рік)

Як можна здогадатися з назви монети, на ній Петро Перший зображений в мантії з горностая, накинутій поверх лат. На його грудях виділяється орден Святого Андрія Первозванного. На лінії обріза рукава можна побачити букви ОК, що позначали ініціали гравера Осипа Калашникова. На аверсі також міг бути присутнім або відсутнім Андріївський хрест на грудях Петра. За цим параметром, а також в залежності від розміру хреста розрізняються чотири типи лицьового боку монети.

Реверс має кілька варіантів, які відрізняються позиціями слів легенди навпроти кожної з букв «I».

Изображение 1 рубля 1723 года

У зв’язку з перспективою відкриття монетного двору в Санкт-Петербурзі, на гурті рубля присутній напис: «Российский рубль Московского двора».

У колах нумізматів цей різновид монети також називається «тигровик». Технічні параметри рубля ідентичні попередньому випуску.


«Портрет в античних обладунках» (1723-1725 рр)

На аверсі цієї монети Петро Перший постає в образі, стилізованому під портрети імператорів Римської імперії.

У зв’язку з більш овальною формою монети в порівнянні з «Портретом в горностаєвій мантії», передбачається, що при її виробництві використовувалося обладнання з Німеччини.

Изображение 1 рубля 1723 года в античных доспехах

На груди императора по-прежнему красуется двуглавый орел, украшения над которым могли отличаться на разных вариантах монеты. На конечных точках букв “П” и “I” реверса появляются новые декоративные завитки.


Сонячний рубль

У 1719 році Петро Перший прийняв рішення відкрити монетний двір у Санкт-Петербурзі. Вже в 1723 році з Німеччини було доставлено обладнання для виготовлення монет, а через рік було запущено виробництво. За Петра в північній столиці працював один монетний двір – Колегіальний. Саме тут були викарбувані всі рублі, відомі зараз як «сонячні».

Свою назву цей тип монет отримав завдяки символічному зображенню сонця, розташованому в центрі реверса, на перетині чотирьох букв «П». На лицьовій стороні нових монет також з’явився напис «СПб». Крім того, «сонячний рубль» можна відрізнити по портрету імператора, який більше схожий на портрети Петра на монетах 1722 року, ніж на сучасні зображення московського зразка.

У цієї монети було два різновиди, що відрізняються один від одного тільки невеликими елементами в портреті: «Сонячний рубль, портрет в латах» (імператор одягнений у лати) і «Сонячний рубль, портрет в наплечниках» (на Петрові присутні наплечники). Інші характеристики «сонячників» незмінні.

 • Срібло 728 проби.
 • Вага – 28,44 г
 • Діаметр – 43-44 см.

На аверсі Петро I зображений в профіль, повернутий вправо, на його голові – лавровий вінок. Під портретом в лівій частині монети вказаний монетний двір «СПб». По краю аверсу викарбуваний безперервний напис «ПЕТРIИМПЕРАТОРЪIСАМОДЕРЖЕЦЪВСЕРОССIЙСКIЙ».

На реверсі зображено монограму з чотирьох букв «П», з’єднаних у вигляді хреста, в центрі якого знаходиться сонце. Небесне світило розділяє рік створення монети навпіл. Чотири корони, які вінчають монограму, поділяють кругову напис «МОНЕТА-НОВАЯ-ЦЕНА-РУБЛЬ».

Петровські «сонячні» рублі мали такі види гуртів:

 • з написом (№4);
 • гладкий (№0);
 • шнуровидний з нахилом вправо (№1);
 • шнуровидний з нахилом вліво (№6).

На фото нижче зображений петровський сонячний рубль 1725 року.

Изображение Солнечного рубля 1725 года

Відеоматеріали

Ми підібрали відео-сюжети, які допоможуть більш детально ознайомитися з деякими зразками петровських рублів:

1 рубль 1720 роки (п’ять стрічок на пряжці плаща):

1 рубль 1720 роки (портрет в латах):

Вартість Петровських рублів

Ціна монети рубль часів Петра I залежить не тільки від дати карбування, будь то 1710, 1712, 1714 або 1723 рік. Важливу роль у формуванні вартості відіграє і стан монети. Чим краще її зовнішній вигляд, тим дорожче її можна продати. Сьогодні найдорожчим срібним рублем вважається зразок, вартість якого склала 17000 доларів США. Однак сьогодні дуже мало монет чудової якості. Найчастіше трапляються рублі хорошої або задовільної якості. Їх середня ціна становить 800-2000 доларів.

Сучасні копії таких рублів можна купити за 300-500 доларів.

Визначення дійсності монети

Щоб продати петровський рубль, необхідно довести його справжність. Самому це зробити майже неможливо в силу великого числа різновидів монети цього номіналу. Тому рекомендується звернутися до професіоналів.

Фахівці нашої компанії зможуть оперативно визначити справжність монети навіть з фотографій, які ви можете надіслати за допомогою спеціальної форми на сайті. Якщо оригінальність монети буде підтверджена, ми готові запропонувати за неї досить високу ціну.

1 рубль Петра I

 • Русский
 • Українська
Фото 1 рубля Петра I

Під час правління Петра I карбування монет кардинально змінилось. Це дозволило майже повністю виключити можливість створення фальшивих монет всередині держави і використовувати російські монети на зарубіжних ринках. Справа в тому, що Петро I скопіював європейські стандарти карбування і переніс їх до Росії.

Історія срібного рубля Петра I

За весь час правління імператора монета цього номіналу змінювалася понад десять разів. Вперше вона з’явилася тільки в 1704 році, так як народ дуже не любив дорогі гроші. У побуті найчастіше були мідні грошові знаки.

Основною метою створення рубля стала необхідність призупинити вивезення золота з Російської Імперії при здійсненні міжнародних угод. Використання срібної монети при розрахунку з іноземними купцями дозволило зміцнити економічну міць держави.

Петровський рубль 1704 року

Перший затверджений штемпель срібного рубля використовувався в 1704-1705 рр. На ньому Петро I був зображений молодим. На голові ніяких уборів не було. По колу розташовувався напис «ЦРЬПЕТРЪАЛЗIЕВИЧЪВСЕЯРОСIИПОВЕЛIТЕЛЬ». Реверс містив двоголового орла з короною і державою. На головах знаходяться маленькі корони, а над ними – велика. Вона розділяла напис «МАНЕТА ДОБРАЯ ЦЕНА РУБЛЬ». Також є зразки, де написано «МОНЕТА ДОБРДЯ». Також існувало два різновиди хвоста орла: широкий і вузький.

Изображение 1 рубля Петра Первого

Гурт в цей період використовувався гладкий, без будь-яких написів. Перші рублі карбувалися тільки на Московському монетному дворі. Перше Санкт-Петербурзьке карбування датується 1722 роком. Під час царювання Петра I при карбуванні рубля використовувалися такі нормативні стандарти:

 • срібло 833 проби або мідь;
 • вага 28 грамів;
 • діаметр 41-44 мм.

Рубль 1707-1714 рр (роботи Г. Гаупта і С. Гуена)

У 1707 році дизайн монети був змінений. Петро I затвердив штемпель Г. Гаупта. Аверс рубля містив зображення імператора, яке повністю заповнювало нижній край монети, змістивши напис вище. Голову Петра I прикрашає лавровий вінок. Залежно від року карбування, у його основи була або була відсутня стрічка. Реверс також містив двоголового орла, але він був більш худим, а корона більше не розділяла напис, який розташовувався вище і містив фразу «МОСКОВСКИЙ РУБЛЬ». Хвіст орла поділяв рік карбування монети. Цікаво, що дату вибивали і арабськими, і слов’янськими цифрами в різний час. Гурт монети залишався гладким, але в 1707 році випустили партію з шнуровидним гуртом з нахилом вправо.

Також в 1707 році з’явилися рублі роботи С. Гуена. Перші зразки досить нечіткі, але кожен новий штемпель помітно відрізняється від попереднього. Так, в 1707 році на аверсі було зображено силует Петра I, а зверху напис «ЦРЬ-ПЕТРЪ –АЛЗIЕВИЧЪ- В-Р-П». По краю монети розташовувалася шнуровидна декоративна облямівка. Реверс містив двоголового орла, дата карбування була вибита арабськими цифрами. Гурт гладкий.

У 1710 році реверс монети залишився колишнім, а на аверсі портрет царя Петра Олексійовича став більш детальним. На грудях видно орденську стрічку. Декоративна облямівка на обох сторонах збереглася. Гурт теж залишився гладким.

В 1712 Гуен запропонував новий штемпель. На ньому детально видно всі лінії малюнка. На аверсі зображений імператор в мундирі і плащі. Є монети з пряжкою на плащі і без неї. На голові знаходиться лавровий вінок без стрічки. Портрет в нижній частині розділяє напис «ЦРЬ ПЕТРЪ АЛЗIЕВИЧЪ». Декоративна облямівка на монеті відсутня. На реверсі знаходиться двоголовий орел зі скіпетром і державою. Над маленькими коронами на його головах височить корона Російської Імперії. Вона розділяє собою напис «МОСКОВСКИЙ РУБЛЬ» і рік карбування арабськими цифрами. Гурт залишався гладким.

У 1714 році був випущений рубль без позначення номіналу. На ньому у Петра I з’явилися вуса, сам він зображений в латах і плащі. Портрет розділяє напис «ЦРЬ ПЕТРЪ АЛЗIЕВИЧЪ В Р П». Реверс монети містить двоголового орла, який більш наближений до сьогоднішнього його варіанту.

Все інше залишилося без змін. Декоративна облямівка присутня на обох сторонах монети. Гурт гладкий.

Технічні характеристики монет цих років залишалися незмінними:

 • 833 проба срібла;
 • вага – 28 г;
 • діаметр – 41-44 мм.

Рубль 1718 роки ( «Портрет в латах»)

Також в латах Петро I був зображений на монеті зразка 1718-1720 рр. Відмінною рисою даного зразка є те, що на аверсі портрет укладений в напис «ЦАРЬ ПЕТР АЛЕКСЕЕВИЧ ВСЕЯ РОССИИ САМОДЕРЖЕЦ». На реверсі напис також була змінена на «МОНЕТА НОВАЯ ЦЕНА РУБЛЬ». Потім йшли ініціали мінцмейстера. Велика корона над головами орла стала практично повністю повторювати корону Російської Імперії. Гладкий гурт для такого рубля велика рідкість. У 1718 році проба срібла була змінена з 833 на 728. Вага монети становила 28,44 гр., А її діаметр – 40-41 мм.

Изображение 1 рубля 1718 года

Найчастіше на ньому писали, що монета створена на Московському монетному дворі за указом Петра I від 1718 року. Існує багато різновидів такого рубля:

 • з вишивкою на плащі і без неї;
 • L на лапі орла чи на хвості;
 • з заклепками на грудях і без них;
 • 1 або 2 ряди заклепок на грудях;
 • напис «МАНЕТА» або «МОНЕТА»;
 • з арабесками і без них;
 • з пряжкою на плащі і без пряжки.

Рубль 1720-1721 років

З переходом грошового виробництва під керування Контори монетного управління була досягнута єдина стилістика виконання аверсу і реверсу монети. Печаткою рубля нового зразка займався тільки Кадашевской монетний двір в Москві.

В першу чергу рубль 1720 року відрізняється змінами в зображенні бюста Петра I на аверсі. На його правому плечі тепер можна побачити п’ять стрічок, прикріплених у пряжки плаща. На грудях государя знаходяться округлі накладки – фестони. Монети могли відрізнятися кількістю точок на стрічках наплечників, нагрудних фестонів, а також знаками, які поділяли легенду «Царь Петр Алексеевич Всея России Самодержец». Крім того, на деяких монетах на грудях Петра Великого була пальмова гілка, а на інших – не було.

Реверс монети виконаний переважно в одному ключі. Відмінності виражалися лише в наявності або відсутності точок між словами легенди «МОНЕТА НОВАЯ ЦЕНА РУБЛЬ» і кириличною датою виготовлення.

Изображение 1 рубля 1720 года

На гурті був напис «Московский указный рубль Манетного денежного двора».

 • Проба срібла – 728.
 • Вага – 28,44 гр.
 • Діаметр – 40-41 мм.

Рубль 1722 року

На аверсі срібного рубля 1722 року змін не було – взяли форму, затверджену раніше. Реверс був повністю змінений. У центрі перебувала монограма Петра I (чотири літери «П»). Вони з’єднувалися між собою у вигляді хреста. На кінці кожної сторони розташовувалася корона Російської Імперії. Центр монограми розділяє рік випуску монети. Корони поділяють круговий напис «МОНЕТА НОВАЯ ЦЕНА РУБЛЬ».

 • Збереглася 728 проба срібла.
 • Вага монети становила 28,44 гр.
 • Діаметр і раніше був 40-41мм.

Изображение 1 рубля 1722 года

Відомо, що таких монет було випущено понад 5 мільйонів примірників. При цьому існувало кілька різновидів аверсу, кожна з яких отримала власну назву в середовищі нумізматів.


Портрет в горностаєвій мантії (1723 рік)

Як можна здогадатися з назви монети, на ній Петро Перший зображений в мантії з горностая, накинутій поверх лат. На його грудях виділяється орден Святого Андрія Первозванного. На лінії обріза рукава можна побачити букви ОК, що позначали ініціали гравера Осипа Калашникова. На аверсі також міг бути присутнім або відсутнім Андріївський хрест на грудях Петра. За цим параметром, а також в залежності від розміру хреста розрізняються чотири типи лицьового боку монети.

Реверс має кілька варіантів, які відрізняються позиціями слів легенди навпроти кожної з букв «I».

Изображение 1 рубля 1723 года

У зв’язку з перспективою відкриття монетного двору в Санкт-Петербурзі, на гурті рубля присутній напис: «Российский рубль Московского двора».

У колах нумізматів цей різновид монети також називається «тигровик». Технічні параметри рубля ідентичні попередньому випуску.


«Портрет в античних обладунках» (1723-1725 рр)

На аверсі цієї монети Петро Перший постає в образі, стилізованому під портрети імператорів Римської імперії.

У зв’язку з більш овальною формою монети в порівнянні з «Портретом в горностаєвій мантії», передбачається, що при її виробництві використовувалося обладнання з Німеччини.

Изображение 1 рубля 1723 года в античных доспехах

На груди императора по-прежнему красуется двуглавый орел, украшения над которым могли отличаться на разных вариантах монеты. На конечных точках букв “П” и “I” реверса появляются новые декоративные завитки.


Сонячний рубль

У 1719 році Петро Перший прийняв рішення відкрити монетний двір у Санкт-Петербурзі. Вже в 1723 році з Німеччини було доставлено обладнання для виготовлення монет, а через рік було запущено виробництво. За Петра в північній столиці працював один монетний двір – Колегіальний. Саме тут були викарбувані всі рублі, відомі зараз як «сонячні».

Свою назву цей тип монет отримав завдяки символічному зображенню сонця, розташованому в центрі реверса, на перетині чотирьох букв «П». На лицьовій стороні нових монет також з’явився напис «СПб». Крім того, «сонячний рубль» можна відрізнити по портрету імператора, який більше схожий на портрети Петра на монетах 1722 року, ніж на сучасні зображення московського зразка.

У цієї монети було два різновиди, що відрізняються один від одного тільки невеликими елементами в портреті: «Сонячний рубль, портрет в латах» (імператор одягнений у лати) і «Сонячний рубль, портрет в наплечниках» (на Петрові присутні наплечники). Інші характеристики «сонячників» незмінні.

 • Срібло 728 проби.
 • Вага – 28,44 г
 • Діаметр – 43-44 см.

На аверсі Петро I зображений в профіль, повернутий вправо, на його голові – лавровий вінок. Під портретом в лівій частині монети вказаний монетний двір «СПб». По краю аверсу викарбуваний безперервний напис «ПЕТРIИМПЕРАТОРЪIСАМОДЕРЖЕЦЪВСЕРОССIЙСКIЙ».

На реверсі зображено монограму з чотирьох букв «П», з’єднаних у вигляді хреста, в центрі якого знаходиться сонце. Небесне світило розділяє рік створення монети навпіл. Чотири корони, які вінчають монограму, поділяють кругову напис «МОНЕТА-НОВАЯ-ЦЕНА-РУБЛЬ».

Петровські «сонячні» рублі мали такі види гуртів:

 • з написом (№4);
 • гладкий (№0);
 • шнуровидний з нахилом вправо (№1);
 • шнуровидний з нахилом вліво (№6).

На фото нижче зображений петровський сонячний рубль 1725 року.

Изображение Солнечного рубля 1725 года

Відеоматеріали

Ми підібрали відео-сюжети, які допоможуть більш детально ознайомитися з деякими зразками петровських рублів:

1 рубль 1720 роки (п’ять стрічок на пряжці плаща):

1 рубль 1720 роки (портрет в латах):

Вартість Петровських рублів

Ціна монети рубль часів Петра I залежить не тільки від дати карбування, будь то 1710, 1712, 1714 або 1723 рік. Важливу роль у формуванні вартості відіграє і стан монети. Чим краще її зовнішній вигляд, тим дорожче її можна продати. Сьогодні найдорожчим срібним рублем вважається зразок, вартість якого склала 17000 доларів США. Однак сьогодні дуже мало монет чудової якості. Найчастіше трапляються рублі хорошої або задовільної якості. Їх середня ціна становить 800-2000 доларів.

Сучасні копії таких рублів можна купити за 300-500 доларів.

Визначення дійсності монети

Щоб продати петровський рубль, необхідно довести його справжність. Самому це зробити майже неможливо в силу великого числа різновидів монети цього номіналу. Тому рекомендується звернутися до професіоналів.

Фахівці нашої компанії зможуть оперативно визначити справжність монети навіть з фотографій, які ви можете надіслати за допомогою спеціальної форми на сайті. Якщо оригінальність монети буде підтверджена, ми готові запропонувати за неї досить високу ціну.

КОММЕНТАРИИ

Комментариев нет, будьте первым!


Категорії матеріалів
Надіслати на оцінку фото монет
НАШІ КОНТАКТИОЦІНКА МОНЕТИ

ПЕРЕВІРКА АВТЕНТИЧНОСТІ

ШВИДКО. ПРОФЕСІОНАЛЬНО. НАДІЙНО.

 • Відео огляд

  Фактори, які впливають на вартість монети, методи оцінки

 • Чистка монет

  Методи чистки монет, професіональна чистка

Безкоштовна оцінка

Монети по фото

Якісні фото - гарантія точної оцінки

Завантажити фото: 1. 2. 3.
Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.

СПІВПРАЦЯ З НАМИ -
ЦЕ ВИГІДНО!

Професійна оцінка = максимальна ціна

ЧЕКАЄМО ВАШИХ ПРОПОЗИЦІЙ

ГОТОВІ СПІВПРАЦЮВАТИ З КОЛЕКЦІОНЕРАМИ
І ДИЛЕРАМИ

ХОЧЕТЕ ДОРОГО ПРОДАТИ МОНЕТУ?
ЗАМОВТЕ БЕЗКОШТОВНУ ОЦІНКУ ПО ФОТО
АБО ПРОСТО ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ НАМ!

У вас залишились питання?
Вiдправте нам заявку!

НАШІ КОНТАКТИ ЯК НАС ЗНАЙТИ: м.Київ, вул. Будівельників 40 ЯК З НАМИ ЗВ'ЯЗАТИСЬ: E-MAIL: INFO@COINS.KIEV.UA (068) 222-23-24
(099) 222-23-24
Працюємо по всій Українi,
без вихідних

Спасибі, вище повідомлення відправлено!

Ми зв'яжемося з Вами протягом дня.